תערוכת Watches & Wonders 2021 נפתחה בשבוע שעבר בקול תרועה רמה עם מבול של השקות והכרזות. בימים הקרובים נסקור את המותגים השונים והשעונים שהם הציגו בתערוכה בסדרת כתבות כאן באתר. לאחר הסקירה שלנו של ההשקות של רולקס בסוף השבוע האחרון, החלטנו לעבור למותג “קרוב”. האחות הקטנה של רולקס, טודור. גם אם אתם לא בדיוק עוקבים אחרי המותג, אתם בוודאי יודעים שלטודור יש סדרת שעונים מובילה אחת – סדרת הבלאק ביי, כשנראה שטודור מקדישה את מרב תשומת הלב שלה לסדרה הזאת, גם במסגרת תערוכת Watches & Wonders. טודור 2021 – כל הדגמים החדשים. מוזמנים להכיר אותם ביחד עם הגורו.

טודור בלאק ביי כרונו – שני שעונים חדשים

טודור משיקה שני שעונים חדשים בסדרה, עם 6 דגמים שונים המבוססים עליהם. שעון אחד מגיע עם לוח שחור ובזל שחור. השעון השני מגיע עם לוח לבן ובזל שחור, כשהוא כבר מקבל את הכינוי – טודור “פול ניומן”.

טודור 2021 - לוח "פול ניומן". מקור - טודור.
טודור 2021 – לוח “פול ניומן”. מקור – טודור.

השעונים מגיעים עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41 מ”מ. לוחות השעונים מגיעים עם שני תתי-לוחות בשעות 3 ו-9, מה שמקנה ללוח מראה מאוזן ולא עמוס מדי. טודור לא מוותרת על התאריכון, אותו היא משלבת בשעה 6 בלוח השעון. בשני הדגמים, התאריכון מגיע עם רקע לבן ומספרים בצבע שחור.

לוח לבן ובזל שחור בסדרת הבלאק ביי כרונו. מקור - טודור.
לוח לבן ובזל שחור בסדרת הבלאק ביי כרונו. מקור – טודור.

טודור תציע שלושה דגמים לכל אחד מהשעונים – עם צמיד מפלדת אל-חלד, רצועת בד ורצועת עור העוטפת את גוף השעון.

מגיע עם רצועת עור ורצועת בד. מקור - טודור.
מגיע עם רצועת עור ורצועת בד. מקור – טודור.
מגיע עם רצועת עור ורצועת בד. מקור - טודור.
מגיע עם רצועת עור ורצועת בד. מקור – טודור.

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר MT5813 – מנגנון הכרונוגרף מתוצרת טודור (שמגיע משיתוף פעולה עם ברייטלינג). המנגנון מגיע עם אישור כרונומטר של ה-COSC.

אז מה חדש בעצם?

  • הבזל השחור החדש.
  • לוח הפנדה החדש בדגם הלבן.

כמה זה עולה לנו?

22,000 ש”ח לדגמים עם צמיד פלדת האל-חלד. 20,670 ש”ח לדגמים עם רצועת הבד או רצועת העור.

השורה התחתונה

טודור כמו טודור (ובניגוד לרולקס …) מקשיבה לחובבי המותג. היא משיקה סוף סוף את הגרסה הכל כל מתבקשת של שעון הכרונוגרף ספורט שלה. כן היינו שמחים לראות את טודור משיקה בזל קרמי בשעון הזה. אבל סביר להניח שזה היה הופך את השעון הזה ל”דייטונה” יותר. סביר להניח שמישהו ברולקס לא בדיוק אהב את הרעיון הזה. בכל מקרה, גם עם בזל אלומיניום, השעון הזה נראה מרשים. 4 שנים לאחר השקתה, סדרת הבלאק ביי כרונו מקבלת שדרוג מתבקש ומוצלח.

בלאק ביי 58 זהב 18 קראט

שעון חדש שהפתיע אותנו במיוחד. במבט ראשון חשבנו כי מדובר בדגם ברונזה. במבט שני (או קריאה ליתר דיוק) התברר לנו כי מדובר בשעון העשוי מזהב אדום 18 קראט.

טודור 2021 - בלאק ביי 58 18 קראט. מקור - טודור.
טודור 2021 – בלאק ביי 58 18 קראט. מקור – טודור.

סדרת הבלאק ביי 58 של טודור הפכה להיות הדובדבן שבקצפת מבחינת טודור. היא הפכה לאחת הסדרות המבוקשות ביותר בקרב חובבי שעונים (נכון, היא עדיין לא סאבמרינר …) ולבטח המוצלחת ביותר מבית טודור. טודור משיקה כאמור שעון העשוי מזהב 18 קראט. גם בזל השעון עשוי כמובן מזהב, כשהוא משולב עם אינסרט אלומיניום בצבע ירוק. את אותו צבע ירוק אנו מוצאים גם על לוח השעון. בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר MT5400. גם כאן מדובר במנגנון אינהאוס אוטומטי (המנגנון שטודור העבירה לברייטלינג), עם הסמכת כרונומטר.

אז מה חדש בעצם?

שעון העשוי מזהב 18 קראט בסדרת הבלאק ביי של טודור. חידוש משמעותי נוסף בשעון הזה – גב שקוף. הגיהנום לא קפא ושעון מבית רולקס יצא עם גב שקוף. אולי המשיח כבר בדרך?

גב שעון שקוף. מקור - אתר החברה.
גב שעון שקוף. מקור – אתר החברה.

כמה זה עולה לנו?

69,340 ש”ח. השעון מגיע עם רצועת עור תנין חומה ורצועת בד ירוקה עם פס זהוב דק במרכזה.

השורה התחתונה

גילוי נאות – טודור הוא אחד המותגים האהובים על מערכת הגורו. עם זאת, אנחנו עדיין מנסים לחשוב מי ישלם 70 אלף ש”ח על שעון של טודור. כל הרעיון בטודור הוא להציע אלטרנטיבה תקציבית לשעונים של רולקס. מדובר בשעון היקר ביותר בקולקציה של טודור ואנחנו לא בדיוק מבינים למי הוא מיועד.

שעון זהב 18 קראט. מקור - אתר החברה.
שעון זהב 18 קראט. מקור – אתר החברה.

אם אתם מחפשים שעון מזהב – לא בטוח ששעון צלילה הוא הסגנון לשעון שחשבתם עליו. אם אתם מחפשים שעון של טודור – עם כל הכבוד למותג, ב-70 אלף ש”ח הגורו יכול לחשוב על כמה אופציות רכישה טובות יותר. כן, אפילו לשלם לפליפר של רולקס.

בלאק ביי 58 925 (כסף)

שעון מעניין נוסף של טודור בסדרת הבלאק ביי 58 שלה, הפעם בגוף העשוי מכסף. גם כאן, בחירה במתכת לא שגרתית, אם כי הרבה פחות יקרה מזהב 18 קראט.

טודור 2021 - שעון חדש בגוף העשוי מכסף בסדרת הבלאק ביי 58. מקור - טודור.
טודור 2021 – שעון חדש בגוף העשוי מכסף בסדרת הבלאק ביי 58. מקור – טודור.

טודור בחרה לשלב בשעון לוח חום-אפור ובזל בצבע תואם, כשהשעון מגיע עם רצועת עור חומה. שילוב הצבע החום-אפור עם גווני הכסף מקנים לשעון הזה מראה מיוחד, שמדגיש עוד יותר את הסגנון הוינטאג’י שלו.

בקרוב גם ברולקס? מקור - טודור.
בקרוב גם ברולקס? מקור – טודור.

גם בדגם הזה טודור משלבת גב שקוף.

כמה זה עולה לנו?

אם שמתם לב, דילגנו על אז מה חדש בעצם, כי אנחנו מניחים שדי ברור לכם מה חדש בשעון הזה. תג המחיר של השעון הזה עומד על 18,260 ש”ח. שעון בלאק ביי 58 “רגיל” (כחול או שחור) עם צמיד מתכתי עולה 15,600 ש”ח. שעון בלאק ביי 58 רגיל עם רצועת בד עולה 14,270 ש”ח. בסה”כ – טווח המחירים של שעון הכסף הגיוני וסביר עבור שימוש במתכת הזו.

השורה התחתונה

יציאה די מוזרה ומעניינת של טודור. מצד אחד שימוש במתכת די מוזרה ולא שגרתית בענף השעונים, בטח עבור שעון צלילה. מצד שני תג מחיר סביר ולא רחוק בהרבה מהשעונים הרגילים בסדרה. תוסיפו לזה את המראה המיוחד של השעון הזה ותקבלו הרבה כאב ראש והתבלטות לרוכשים פוטנציאליים …

בלאק ביי 32/36/41 – לוח כסוף חדש

לטודור כנראה נשאר קצת צבע כסוף מהשעון הקודם שסקרנו. במקום לזרוק אותו לפח, החליטו בטודור להשתמש בו לשעוני הבלא ביי 32/36/41 של החברה. סתם נו, לא באמת. אבל הם כן החליטו להשיק לוח כסוף חדש לשעוני הבלאק ביי 32/36/41. הלוח החדש מצטרף ללוחות השעונים הקיימים כרגע בסדרה – כחולים ושחורים.

הלוח הכסוף החדש בסדרת הבלאק ביי. מקור - אתר החברה.
הלוח הכסוף החדש בסדרת הבלאק ביי. מקור – אתר החברה.

כמה זה עולה לנו?

  • דגם ה-41 מ”מ עם לוח כסוף וצמיד מפלדת אל-חלד מגיע במחיר של 12,900 ש”ח. אם תרצו את אותו דגם עם רצועת עור או רצועת בד, תצטרכו לשלם קצת פחות – 11,570 ש”ח.
  • דגם ה-36 מ”מ עם לוח כסוף יהיה זמין עם רצועת בד שחורה, רצועת עור חומה או רצועה עור בגוון בז’. המחיר של כל הדגמים עומד על 11,120 ש”ח.
  • דגם ה-32 מ”מ עם לוח כסוף וצמיד מפלדת אל-חלד, יגיע במחיר של 12,000 ש”ח. טודור תציע את השעון הזה גם עם רצועת בד שחורה או רצועת עור בגוון בז’, במחיר של 10,670 ש”ח.
רצועת עור חדשה. מקור - אתר החברה.
רצועת עור חדשה. מקור – אתר החברה.
זמין בגדלים של 32,36 ו-41 מ"מ. מקור - אתר החברה.
זמין בגדלים של 32,36 ו-41 מ”מ. מקור – אתר החברה.

סדרת ה-1926

סדרת שעונים קצת פחות מוכרת של טודור. שעוני הסדרה היו זמינים עד היום עם צמיד מפדלת אל-חלד. טודור עדכנה את הסדרה עם לוח אופליין חדש ורצועת עור חומה. שעוני הסדרה מגיעים בגדלים של 41 מ”מ, 39 מ”מ, 36 מ”מ ו-26 מ”מ.

לוח האופליין החדש ורצועת העור החדשה. מקור - אתר החברה.
לוח האופליין החדש ורצועת העור החדשה. מקור – אתר החברה.

טודור 2021 – לסיכום

טודור 2021 - טודור משדרגת את קולקציית הבלאק ביי שלה. מקור - טודור.
טודור 2021 – טודור משדרגת את קולקציית הבלאק ביי שלה. מקור – טודור.

כפי שציינו, אם יש משהו שטודור מצטיינת בו (חוץ משעונים) – זה להקשיב לחובבי המותג ולקוחות החברה. כבר מההשקה של סדרת הבלאק ביי כרונו, רבים רצו לראות את השעון הזה מגיע עם בזל בצבע שחור. לפני תערוכת באזלוורלד 2019 הסתובבו תמונות ברשת שדימו את השעון הזה וכולם ציפו להשקה שלו, שבסופו של דבר מגיע רק השנה.

השעון שמעריצי המותג חיכו לו זמן רב. מקור - אתר החברה.
השעון שמעריצי המותג חיכו לו זמן רב. מקור – אתר החברה.

סדרת הבלאק ביי 58 מקבלת שני דגמים במתכות מיוחדות, כשאם אתם שואלים את הגורו, החידוש העיקרי בשעונים הללו זה דווקא הגב השקוף שלהם. נראה שאפילו מעריצי המותג המושבעים לא היו מאמינים ששעון כזה ייצא מבית טודור-רולקס. נשמח לראות את התוספת הזאת בשעונים נוספים של טודור (ורולקס).

טודור 2021 - דגם הבלאק ביי 58 925. מקור - אתר החברה.
טודור 2021 – דגם הבלאק ביי 58 925. מקור – אתר החברה.

השדרוגים בסדרות הבלאק ביי  וה-1926 פחות גדולים מהסדרות הקודמות ונראה שגם חובבי המותג לא היו מתלוננים אם טודור לא הייתה מבצעת אותם. בסופו של דבר, מדובר בהרחבה של הקולקציה של החברה ומגוון רחב של דגמים חדשים שמצטרפים לליין של טודור.

בשורה התחתונה, לאחר שכבר ראינו כמעט את כל ההשקות של היצרניות השונות, אפשר להגיד כי לדעת רבים (מגזיני שעוני יוקרה וחובבי שעוני יוקרה בפורומים שונים), טודור הייתה אחת החברות עם ההשקות המעניינות ביותר במסגרת Watches & Wonders. אנחנו מצטרפים לדעה הזאת, נשמח לדעת מה אתם חושבים על ההשקות של טודור?

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של טודור.