ג׳יררד פרגו היא אחת מיצרניות השעונים עם ההיסטוריה העשירה והמפוארת ביותר בעולם השעונים. אחד האייקונים המוכרים של החברה הוא טורביון שלושת הגשרים שלה. לרגל יום האהבה השנה (אם אתם שייכים לסוג הגברים ששוכחים אותו תמיד, לצערנו הוא כבר היה ב-14 לפברואר …), השיקה ג׳יררד פרגו שעון Haute Horlogerie מרשים במיוחד – טורביון גשרי זהב לב אודם (Tourbillon Three Gold Bridges Ruby Heart). אז אם אתם צריכים לפצות את בת הזוג על תאריך חשוב כלשהו ששכחתם או סתם מתעניינים ב-Haute Horlogerie, מוזמנים להכיר את השעון ביחד איתנו.

טורביון גשרי זהב לב אודם – מפרט טכני

השעון החדש של ג׳יררד פרגו מגיע בגוף העשוי מזהב ורוד בקוטר של 38 מ״מ. עוביו של השעון עומד על 11.35 מ״מ. גוף השעון משובץ ב-56 יהלומים בחיתוך מבריק במשקל כולל של כ-1.25 קראט ו-18 אבני אודם בחיתוך מבריק, במשקל כולל של 0.36 קראט. כתר השעון משובץ בקבושון לב רובי אחד.

טורביון גשרי זהב לב אודם. מקור - watchilove.
טורביון גשרי זהב לב אודם. מקור – watchilove.

לוח השעון עשוי מגולף מלב האודם (Ruby Heart) – חומר טבעי שנוצר במרכזה של אבן זואיזית. לב האודם נבחר בקפידה הודות למראה ולאיכות שלו. לאחר מכן הוא נחתך לפלטות דקות, מעין צלחות, אשר מעוצבות ומלוטשות לעובי הרצוי.

טורביון גשרי זהב לב אודם. מקור - watchilove.
טורביון גשרי זהב לב אודם. מקור – watchilove.

התוצאה הסופית היא לוח עשיר בפרטים, המדגיש את היופי של שלושת גשרי הזהב שמרכיבים את לוח השעון.

לוח לב האודם המיוחד של השעון. מקור - watchilove.
לוח לב האודם המיוחד של השעון. מקור – watchilove.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין בצבע אדום, עם אבזם זהב אדום משובץ ב-18 יהלומים, במשקל כולל של 0.2 קראט.

טורביון גשרי זהב לב אודם – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר GP09600-1620. מנגנון טורביון אוטומטי, המכיל 31 אבני חן ו-283 רכיבים בסך הכל.

המנגנון המיוחד בגב השעון. מקור - watchilove.
המנגנון המיוחד בגב השעון. מקור – watchilove.

המנגנון פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות.

המנגנון בהרכבה. מקור - watchilove.
המנגנון בהרכבה. מקור – watchilove.

את המנגנון המרהיב ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשעם כל הכבוד ללוח לב האודם, אנחנו לא יודעים איזה מהצדדים של השעון יותר יפה …

רכיבי הטורביון. מקור - watchilove.
רכיבי הטורביון. מקור – watchilove.

כלוב הטורביון מורכב מ-79 רכיבים, במשקל כולל של 0.3 גרם.

אז מה חדש בעצם?

שעון פשוט נפלא של ג׳יררד פרגו, מרשים ויזואלית ומרשים הורולוגית באותה מידה וכזה שמהווה תצוגת תכלית נפלאה ליכולות ההורולוגיות של ג׳יררד פרגו.

כמה זה עולה לנו?

הגורו באמת מקווה שאתם לא באמת שואלים את עצמכם את השאלה הזאת, כן? השעון החדש של ג׳יררד פרגו יגיע במהדורה מוגבלת של – שימו לב – 3 יחידות. השעון, רפרנס 99242B52CH01-CKHA יגיע עם רצועת עור תנין שחורה נוספת, מלבד רצועת עור התנין האדומה-ורודה. תג המחיר שלו עומד על 203,000 אירו, שהם כ-740 אלף שקלים. אז אם חיפשתם דרך לפצות את בת הזוג שלכם על כך ששכחתם את יום ההולדת\יום הנישואים\יום האהבה או כל תאריך חשוב אחר – יכול להיות שלג׳יררד פרגו יש את הפתרון בשבילכם?

טורביון גשרי זהב לב אודם. מקור - watchilove.
טורביון גשרי זהב לב אודם. מקור – watchilove.

השורה התחתונה

למרות שהגורו מאחל לכל אחד ואחד מקוראי הגורו שתוכלו להרשות לעצמכם לפחות שעון אחד כזה (עדיף שניים, אתם יודעים, לכל אחד מבני הזוג, כמובן אחד בגרסה לגברים …), סביר להניח שבין קוראינו לא נמצא באמת יותר מדי רוכשים פוטנציאליים לשעון הזה. אבל זה לא אומר שאנחנו לא יכולים שלא להתפעל מעבודת שיבוץ היהלומים, מלוח השעון המרשים וכמובן מההורולוגיה העילית שאפשר לראות כאן בשעון, עם מנגנון הטורביון עם שלושת הגשרים. מה עם תג המחיר וכאלה אתם שואלים? מי אמר שאסור לנו לחלום … ?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ג׳יררד פרגו.