בחודש אפריל שנה שעברה הציגה IWC את שעון הפיילוט Timezoner “הנסיך הקטן”. שעון עם קומפליקציית ה-Timezoner (אזורי זמן) בביצוע המעניין של IWC. בחודש האחרון של השנה שעברה הציגה IWC גרסה נוספת לשעון הזה, הפעם בגרסת TOP GUN. השעון החדש – טיימזונר TOP GUN סרטניום, מגיע כפי שאפשר להבין מהשם שלו, עם סגסוגת הסרטניום הייחודית. אתם מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

טיימזונר TOP GUN סרטניום – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף בקוטר 46 מ”מ ובעובי של 15.1 מ”מ. ממדים זהים לשעון ה-Timezoner הנסיך הקטן, אלא שהשעון החדש מגיע כאמור בסגסוגת הסרטניום.

טיימזונר TOP GUN סרטניום. מקור - TimeandWatches. 
טיימזונר TOP GUN סרטניום. מקור – TimeandWatches.

למעשה, השעון נראה כמו העתק מושלם של ה-Timezoner הנסיך הקטן, מלבד השימוש בסרטניום לגוף השעון וכמובן ערכת הצבעים השחורה המתבקשת עם הסגסוגת הזאת. השעון מגיע עם בזל קרמי שחור ועליו רשימת הערים השונות, המייצגות את 24 אזורי הזמן.

טיימזונר TOP GUN סרטניום. מקור - TimeandWatches. 
טיימזונר TOP GUN סרטניום. מקור – TimeandWatches.

בשעה 12, מתחת למשולש המוכר של IWC, אנו מוצאים את חלונית תצוגת ה-24 השעות ובשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון של השעון.

רצועת גומי עם תפירת בד חיצונית. מקור - TimeandWatches. 
רצועת גומי עם תפירת בד חיצונית. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם רצועת גומי שחורה, עם כיסוי טקסטיל בחלק החיצוני שלה, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-60 מטרים.

טיימזונר TOP GUN סרטניום – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 82760 של IWC. מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. השעון מצויד במנגנון המתיחה האוטומטי של IWC, בפיתוח אלברט פלטון, כשהוא מספק רזרבת כוח של 60 שעות.

קליבר 82760 בגב השעון. מקור - TimeandWatches. 
קליבר 82760 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השקוף שלה שעון, כש-IWC מתאימה את צבע המנגנון לערכת הצבעים הכהה של השעון.

אז מה חדש בעצם?

שעון ה-TOP GUN הראשון של IWC עם קומפליקציית ה-Timezoner. את הקומפליקציה מפעילים באמצעות לחיצה על בזל השעון כלפי פנים-מטה. לאחר מכן מזיזים את לוח הבזל, עד שמגיעים לעיר הרצויה אל מול השעה 12. סיבוב הבזל מזיז את מחוגי השעון ומכוון את תצוגת הזמן לשעה הנכונה באזור הזמן הנבחר.

מראה ספורטיבי לעומת גרסת הנסיך הקטן. מקור - TimeandWatches. 
מראה ספורטיבי לעומת גרסת הנסיך הקטן. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של IWC, רפרנס IW395505, יגיע בייצור מוגבל. IWC תייצר 500 יחידות מדי שנה מהשעון הזה. תג המחיר שלו יעמוד על 18,000 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

אם חשבנו שגרסת הנסיך הקטן של הטיימזונר של IWC נפלאה, מגיעה גרסת ה-TOP GUN עם המראה הספורטיבי יותר שלה ומשאירה אותנו בדילמה קשה. איזה משעוני הטיימזונר יפה יותר? בניגוד לגרסת הנסיך הקטן שמגיעה במהדורה מוגבלת של 1,500 יחידות, כאן מדובר בייצור מוגבל של 500 יחידות מדי שנה, בשורה טובה לכל מי שלא יצליח להשיג את גרסת הנסיך הקטן.

טיימזונר TOP GUN סרטניום. מקור - TimeandWatches. 
טיימזונר TOP GUN סרטניום. מקור – TimeandWatches.

הבעיה היחידה עם השעון הזה, בדיוק כמו של אחיו בסדרת הנסיך הקטן? נו, אתם יודעים, הפיל שבחדר. קוטר של 46 מ”מ שהופכים אותו ללא מתאים לכל אחד. בהזדמנות הזאת, אם אתם שמים לב לירידה בכמות החדשות כאן באתר בתקופה הקרובה, הגורו מודיע שהוא נרשם לחדר כושר ומתחיל לעבוד על שרירי היד ובעיקר פרק היד שלו, בתקווה שעד לשנה הבאה הוא יוכל להרשות לעצמו לענוד שעון בקוטר כזה …

למעבר לאתר של IWC.