טיסו היא אחת מיצרניות השעונים שלצערנו לא זוכה ליותר מדי אזכורים כאן אצלנו בווטשגורו, אבל בשנים האחרונות, נדמה שמשהו טוב מאוד עובר על החברה הזאת, כשאנחנו מדברים בראש ובראשונה על ליין ה-PRX החדש של החברה, שנחשב ל”אלטרנטיבה התקציבית״ הזולה והמשתלמת ביותר לרויאל אוק. בימים האחרונים משיקה החברה שעון נוסף במראה וינטאג׳י – טיסו טלמטר 1938 כרונוגרף, שעון כרונוגרף במראה וינטאג׳י, מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

טיסו טלמטר 1938 כרונוגרף – מפרט טכני

השעון החדש של טיסו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. השעון מגיע בקוטר של 42 מ״מ, כשהוא משלב משטחים מלוטשים ומוברשים, כשהאפקט המתקבל הוא הדגשה של הקווים של גוף השעון.

טיסו טלמטר 1938 כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
טיסו טלמטר 1938 כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם כתר אוברסייז בשעה 3, כשמעליו ומתחתיו אנו מוצאים שני כפתורי כרונוגרף. כתר השעון וכפתורי הכרונוגרף מגיעים בעיצוב בהשראת שעוני כרונוגרף וינטאג׳יים מהמאה הקודמת.

טיסו טלמטר 1938 כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
טיסו טלמטר 1938 כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח במראה וינטאג׳י מובהק – ספרות ערביות צפופות המסמנות את השעות, שני לוחות קטנים בשעה 3 ו-9 בעיצוב פסי רכבת, כשהלוח בשעה 3 הוא לוח כרונוגרף ה-30 דקות והלוח בשעה 9 הוא לוח השניות של השעון.

גרסה נוספת עם לוח שחור וגווני זהב וינטאג׳י. מקור - TimeandWatches.
גרסה נוספת עם לוח שחור וגווני זהב וינטאג׳י. מקור – TimeandWatches.

את הלוחות הקטנים חוצים שלושה מעגלים ספירליים, המהווים סקלת טכימטר לתזמון מהירות על פני מרחק ידוע. בחלק החיצוני של לוח השעון, מעל לספרות השעות, אנו מוצאים סקלה שחורה, המסמלת את הדקות בשעון. עוטפת את לוח השעון סקלה כחולה – סקלת טלמטר לחישוב מרחק לאירוע שניתן לראות ולשמוע (למשל זיקוקים או ברקים ורעמים).

טיסו טלמטר 1938 כרונוגרף – מנגנון

בתוך השעון, מאחורי הגב השקוף שלו, אנו מוצאים את קליבר A05.231. מנגנון המבוסס על קליבר 7750 של ETA-Valjoux. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 68 שעות.

קליבר A05.231 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר A05.231 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

טיסו ציידה את המנגנון ברוטור בעיצוב וינטאג׳י, אותו ניתן למצוא בשעונים ישנים של טיסו.

אז מה חדש בעצם?

טיסו ממשיכה להפתיע עם שעונים נהדרים במראה וינטאג׳י וכפי שתוכלו לראות מיד, בתג מחיר משתלם במיוחד. למרות שאפשר לטעות ולהתרשם בקלות דווקא מהמראה של השעון, מה שבאמת מיוחד בשעון הזה הוא המנגנון. טיסו לקחה את קליבר 7750 הטוב והישן והעניקה לו את אותו טיפול שביצעה לקליבר ה-Powermatic 80, כשהיא מצליחה לשפר משמעותית את רזרבת הכוח של המנגנון, מהסטנדרט של 45-54 שעות ל-68 שעות, כמו גם את העמידות המגנטית שלו.

גרסה נוספת עם לוח שחור וגווני זהב וינטאג׳י. מקור - TimeandWatches.
גרסה נוספת עם לוח שחור וגווני זהב וינטאג׳י. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

טיסו משיקה שני שעונים חדשים בסדרת הטלמטר 1938 – אחד בלוח כסוף, רפרנס T142.462.16.032.00, שמגיע עם קווים אדומים-שחורים-כחולים על גבי לוח השעון. השעון השני, רפרנס T142.462.16.052.00, מגיע עם לוח שחור ועליו קווים בגוון זהב וינטאג׳י. שני השעונים מגיעים עם תג מחיר של 1,995 אירו. השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים, כשטיסו תשווק אותם עם רצועת עור איטלקית.

טיסו טלמטר 1938 כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
טיסו טלמטר 1938 כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

כפי שציינו, טיסו ממשיכה להפציץ עם שעונים במראה וינטאג׳י עם מנגנונים מתקדמים מבחינה טכנית. השעונים החדשים מגיעים בעיצוב המתבסס על שעוני כרונוגרף של טיסו משנות השלושים של המאה הקודמת, כשהם מצליחים לשחזר בצורה נהדרת את הסגנון העיצובי ומראה הרטרו המיוחד. תוסיפו לזה מנגנון מתקדם ביחד עם תג מחיר אטרקטיבי וקיבלתם שעון נהדר.

למעבר לאתר של טיסו.