טיסו (Tissot) היא אחת מיצרניות השעונים הוותיקות בעולם. החברה הוקמה בשנת 1853 בלה-לוקל שבשוויץ, ובשנת 1983 הצטרפה כחברה מן המניין לקבוצת סווטש, אותה הקבוצה שמחזיקה באומגה, בריגה, בלנקפיין, סרטינה ועוד מגוון מותגים. שעוני החברה מוגדרים על ידי קבוצת סווטש כשעונים לשוק הביניים, והיא משמשת כמודדת הזמן הרשמית במגוון רחב של אירועים ספורטיביים, כמו רכיבה על אופניים, מירוצי אופנועים, הוקי קרח ועוד.

החברה אחראית על מספר חידושים מעניינים בענף השענות, עוד מימיה הראשונים. טיסו הייתה הראשונה בעולם שייצרה שעון כיס בייצור סדרתי, שעון כיס בעל שני אזורי זמן, ואפילו שעון כיס עמיד לשדות מגנטיים. היא אף אחראית על אחד מאבותיו הקדומים של השעון החכם – ה-T-Touch שהושק בשנת 1999, שעון שהכיל זכוכית ספיר רגישה למגע שאפשרה לתפעל מגוון רחב של פונקציות, כגון ברומטר, מד גובה ומד טמפרטורה.

(מקור: אתר טיסו הרשמי)

כפי שהחברה האם מגדירה אותה, כך בעצם טיסו פועלת בשווקי העולם – מדובר בשעונים זולים יחסית, לא מורכבים ונטולי קומפליקציות גבוהות לרוב, עם מנגנונים מבוססי ETA ובאופן כללי שמירה על עלות ייצור נמוכה (שבתורה מאפשרת למכור את השעון במחיר נמוך), כל זאת ללא ירידה ברמת האיכות של המוצר הסופי. סדרת הג’נטלמן של טיסו היא אחד הסדרות הפופולריות של היצרנית, והיא זוכה להצלחה רבה בזכות מגוון רחב של דגמים במחירים נמוכים.

הצלע החדשה בסדרת הג’נטלמן מכילה לראשונה את מנגנון הפאוורמאטיק של קבוצת סווטש, ואחרי ה-DS8 של סרטינה עליו דיווחנו לכם לא מזמן, הג’נטלמן הוא השני בשורות קבוצת סווטש לקבל את המנגנון המיוחד. קוטר הקייס בג’נטלמן פאוורמאטיק עומד על 40 מ”מ והוא עשוי מפלדת אל חלד. לוח נקי ונטול כול קומפליקציה, פרט לתאריכון, סוגר את החבילה של פני השעון, כאשר ישנו שימוש אסטתי ועדין בסופר לומינובה.

(מקור: אתר טיסו הרשמי)

מתחת למכסה המנוע ישנו כאמור מנגנון הפאוורמאטיק 80, שלו רזרבת כוח של כ-80 שעות. המנגנון פועם בתדר עבודה של כ-21,600 פעימות בשעה (3Hz), ויחודו של מנגנון זה טמון בקפיץ הבלאנס שלו אשר עשוי סיליקיום – תרכובת מיוחדת שפותחה בשת”פ עם יצרנית העילית אודמר פיגה. קפיץ באלנס זה מאפשר עמידות בתנאי מגנטיות גבוהים ועמידות גבוהה יותר לזעזועים.

הטיסו ג’נטלמן פאוורמאטיק זמין לרכישה כבר מסוף חודש אוקטובר, ומחירו עומד על כ-775 דולרים – כמעט כפול מהגרסה מונעת הקוורץ של אותו השעון. דגם זה זמין במגוון רחב של צבעי לוחות ורצועות, ולמרות הפער הגדול במחיר, בין מנגנון הקוורץ למנגנון הפאוורמאטיק, עושה רושם שיש כאן תמורה לא רעה למחיר זה.

(מקור: אתר טיסו הרשמי)