אחת מסדרות השעונים הפופולריות ביותר בשנתיים האחרונות היא סדרת שעוני ה-Powermatic של טיסו. הסדרה היא שחזור של שעונים אייקוניים של החברה משנות השבעים של המאה הקודמת, כשהם מציעים את העיצוב המוכר והמזוהה כל כך עם ג׳לרד ג׳נטה, בתג מחיר סופר אטרקטיבי. השעונים מגיעים בגרסאות קוורץ ואוטומטיות ואפילו בדגמי כרונוגרף. אבל מסתבר שלטיסו יש עוד קצת שפנים בכובע שלה, במיוחד כאלו שמסתתרים שם משנות השבעים, כשהיא משיקה בימים האחרונים סדרת שעונים חדשה, גם היא בהשראת דגם אייקוני של החברה מאותו עשור מדובר – טיסו סידרל. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

טיסו סידרל – קצת היסטוריה

הסידרל של טיסו (Sideral) הוא אחד השעונים החשובים בהיסטוריה של המותג הזה, הוא מגיע למעשה קצת לפני שנות השבעים של המאה הקודמת, כשהוא מתוארך לשנת 1969. הסידרל היה השעון הראשון בהיסטוריה שהגיע בגוף מונובלוק שהיה עשוי מפיברגלס!

טיסו סידרל - חדש וישן. מקור - TimeandWatches.
טיסו סידרל – חדש וישן. מקור – TimeandWatches.

שנתיים לאחר מכן השיקה טיסו את הסידרל S, גרסה ספורטיבית יותר של דגם הסידרל הרגיל, עם רצועת גומי צהובה מפורסמת ומערכת ענידה חדשנית. בשעון החדש, ממש כמו בשעוני ה-Powermatic טיסו משלבת את הטוב משני העולמות אם תרצו, או ליתר דיוק – את העיצוב הוינטאג׳י הנהדר משנות השבעים של המאה הקודמת עם טכנולוגיות ייצור שעונים מתקדמות של המאה העשרים ואחת, כפי שתכירו ביחד איתנו מיד.

פרסומת לסידרל. מקור - TimeandWatches.
פרסומת לסידרל. מקור – TimeandWatches.

טיסו סידרל – מפרט טכני

סדרת הסידרל החדשה של טיסו מגיעה בגוף בצורת חבית, העשוי מפלדת אל-חלד בשילוב סיבי פחמן. גוף השעון מגיע ברוחב של 41 מ״מ ובגובה של 46.5 מ״מ. טיסו משיקה מספר שעונים בסדרה – שחור עם צהוב ושחור עם אפור, שמגיעים עם סיבי פחמן בצבע טבעי. לעומתם, הדגם בשחור עם כחול מגיע עם סיבי פחמן כחולים המוטבעים בגוף פלדת האל-חלד, כשהם יוצרים מעין מראה של פתיתים כחולים המעטרים את השעון.

טיסו סידרל - שחור-כחול. מקור - TimeandWatches.
טיסו סידרל – שחור-כחול. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם בזל מסתובב חד כיווני בציפוי PVD שחור, עם סקאלת תזמון רגאטה. השעונים מגיעים עם לוחות בצבע שחור עם טבעת דקה בצבע כחול, צהוב או אפור. בחלק הפנימי של הטבעת, בעשר דקות הראשונות, אנו מוצאים סקאלת רגאטה נוספת.

הדגם השחור-אפור. מקור - TimeandWatches.
הדגם השחור-אפור. מקור – TimeandWatches.

את הטבעת האפורה-כחולה-צהובה חוצה התאריכון בשעה 3, כשהשעון מגיע עם מחוגי דקות ושעות בצבע לבן ומחוג שניות בצבע אדום.

הדגם השחור-צהוב. מקור - TimeandWatches.
הדגם השחור-צהוב. מקור – TimeandWatches.

השעונים יגיעו עם רצועות גומי בצבע זהה לטבעת בלוח השעון, כשטיסו תציע לרכישה רצועות נוספות בצבעים שונים בנפרד.

רצועות נוספות בצבעים שונים. מקור - TimeandWatches.
רצועות נוספות בצבעים שונים. מקור – TimeandWatches.

לוחות השעונים ובזל השעון מגיעים עם צביעת סופר לומינובה מיוחדת, המשדרגת את הקריאות של השעונים בתנאי תאורה קשים.

התאורה המגניבה של השעון. מקור - TimeandWatches.
התאורה המגניבה של השעון. מקור – TimeandWatches.

טיסו סידרל – מנגנון

בתוך השעונים משלבת טיסו את קליבר ה-Powermatic 80. אנחנו מקווים שאנחנו לא באמת צריכים להציג לכם אותו, אבל תרשו לנו לרענן את זכרונכם ולספר לכם כי מדובר במנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה של 80 שעות. המנגנון מגיע עם קפיץ Nivachron אנטי מגנטי.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים, כשטיסו משלבת במנגנונים של השעונים הללו רוטור ״חצי סקלטון״ המאפשר הצצה אל רכיבי המנגנון מתחתיו.

אז מה חדש בעצם?

שעוני צלילה אייקונים של טיסו מהמאה הקודמת, שעושים קאמבק מרשים. השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-300 מטרים, מגיעים עם גוף בצורת חבית המשלב סיבי פחמן, רצועות גומי צבעוניות עם מנגנון סגירה מיוחד, מנגנון מכאני מתקדם ואם תרשו לנו – תאורת סופר לומינובה סופר מגניבה שפשוט עושה חשק לחכות לשעות החשיכה ולהסתכל על השעון.

אייקון של טיסו עושה קאמבק. מקור - TimeandWatches.
אייקון של טיסו עושה קאמבק. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

טיסו משיקה שלושה דגמים – רפרנס T145.407.97.057.00 – שחור עם צהוב, רפרנס T145.407.97.057.01 – שחור עם כחול ורפרנס T145.407.97.057.02 – שחור עם אפור (אנחנו מתייחסים כמובן לצבע הטבעת הפנימית). כל שלושת השעונים יגיעו במחיר זהה – 995 דולרים.

השורה התחתונה

שחזור נהדר נוסף של טיסו לשעון אייקוני שלה מהעבר, המשלב כאמור את הטוב משני העולמות עם תג מחיר סופר אטרקטיבי, מה עוד אפשר לבקש?

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של טיסו.