לפני כשבועיים הכרנו כאן בגורו את שעון הכרונוגרף החדש של טיסו, הטלמטר 1938. בכתבה ציינו כי לצערנו, המותג טיסו לא זוכה למספיק אזכורים אצלנו במגזין, כשהזכרנו את ליין ה-PRX החדש של החברה שזוכה לאינסוף שבחים בקרב חובבי שעונים. אז בטיסו כנראה התרשמו מהאזכור שלהם כאן אצלנו בווטשגורו, שהם החליטו שהם צריכים לספק לנו סיבה נוספת לכתוב על שעון של החברה, כשהפעם אנחנו מקבלים שעון חדש בסדרת ה-PRX של החברה – טיסו PRX בוכרר. האם הכחול של בוכרר יצליח לשדרג עוד יותר את ה-PRX הפופולרי? מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

טיסו PRX בוכרר – מפרט טכני

השעון החדש של טיסו מגיע בגוף המוכר של שעוני ה-PRX האוטומטיים. גוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 10.8 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים.

טיסו PRX בוכרר. מקור - Monochrome Watches.
טיסו PRX בוכרר. מקור – Monochrome Watches.

בניגוד לשעון הכחול הרגיל בסדרת ה-PRX, כאן טיסו ובוכרר בחרו בדגשים מוזהבים בשעון, כשהשעון מגיע עם בזל בציפוי PVD בגוון זהב.

לוח הוופל הכחול בגימור קרני שמש. מקור - Monochrome Watches.
לוח הוופל הכחול בגימור קרני שמש. מקור – Monochrome Watches.

הבזל עוטף את לוח השעון הכחול, שמגיע עם תבנית הוופל המוכרת, עם גימור קרני שמש. את הדגשים המוזהבים אנו מוצאים גם על מחוגי השעון ועל מסגרת התאריכון בשעה 3 בלוח השעון.

בזל בציפוי PVD בגוון זהב. מקור - Monochrome Watches.
בזל בציפוי PVD בגוון זהב. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם צמיד אינטגרלי העשוי מפלדת אל-חלד, עם גימור מוברש עם דגשים מלוטשים. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

טיסו PRX בוכרר – מנגנון

אם אתם קוראים קבועים של הגורו, אתם בוודאי זוכרים שאנחנו אוהבים להתלונן באופן קבוע על הבחירה של יצרניות שעונים במנגנונים ג׳נריים. אז קבלו יצרנית שעונים שבוחרת במנגנון ג׳נרי, אבל לא תשמעו מהגורו מילה רעה אחת על הבחירה הזאת. בתוך השעון אנו מוצאים את מנגנון הטיסו Powermatic 80.

קליבר ה-Powermatic 80. מקור - Monochrome Watches.
קליבר ה-Powermatic 80. מקור – Monochrome Watches.

הטיסו Powermatic 80 הוא מנגנון אוטומטי, המבוסס על קליבר 2824-2 של ETA. אבל בניגוד לגרסה של ETA, טיסו שדרגה את המנגנון, שפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה, כך שהוא מספק רזרבת כוח מרשימה של 80 שעות. המנגנון מגיע עם קפיץ ניבהכרון (Nivachron) אנטי מגנטי, כשאת המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

אז מה חדש בעצם?

אנחנו אמנם רגילים לראות את שיתוף הפעולה של בוכרר עם יצרניות שעונים כמו ג׳יררד פרגו, פנריי או IWC, אבל בוכרר משתפת פעולה גם עם יצרניות ״פחות נחשבות״ כמו לונג׳ין או אוריס. עם זאת, אין ספק כי שיתוף הפעולה עם בוכרר משדרג אוטומטית כל שעון, כשבוכרר בדרך כלל בוחרת בקפידה את השעונים שעליהם יופיע השם שלה, מה שמהווה סוג של תעודת כבוד לכל שעון. לאור העובדה שלטיסו כבר יש שעון כחול בסדרת ה-PRX, טיסו ובוכרר היו צריכות לחפש דרך שונה מעט להפוך את השעון הזה למיוחד, כשהבחירה נפלה על הדגשים המוזהבים בשעון.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טיסו, רפרנס T137.407.21.041.00, יגיע במהדורה מוגבלת של 888 יחידות. הוא יהיה זמין לרכישה באתר של בוכרר ובבוטיקים של החברה מסביב לעולם. תג המחיר של השעון עומד על 725 אירו, 30 אירו מעל לתג המחיר של הטיסו PRX הכחול הרגיל, סכום סביר לחלוטין עבור הזכות להגיד שהשעון שלך הוא חלק ממהדורה מוגבלת. על גב השעונים יופיע הכיתוב LIMITED EDITION ONE OUT OF 8888 – מהדורה מוגבלת, אחד מתוך 888.

טיסו PRX בוכרר. מקור - Monochrome Watches.
טיסו PRX בוכרר. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

אם היינו צריכים הוכחה נוספת לפופולריות ולאהדה שמקבלת סדרת ה-PRX של טיסו, אנחנו מקבלים אותה עם הגרסה החדשה של השעון, שמגיעה במסגרת שיתוף הפעולה עם משווקת השעונים השוויצרית בוכרר. בטיסו ובוכרר מצליחים להוכיח לנו שגם כשמדובר במהדורה מוגבלת, אפשר לעשות אותה בתג מחיר הגיוני לחלוטין ועל הדרך מראים לנו איך הופכים שעון מבוקש ומוצלח, למבוקש עוד יותר ולטעמנו, מוצלח עוד יותר, כמובן בהנחה שאתם מתחברים לדגשים המוזהבים …

למעבר לאתר של בוכרר.