את סדרת ה-PRX של טיסו אנחנו מניחים שאנחנו לא באמת צריכים להכיר לכם. מדובר באחת מסדרות השעונים הפופולריות ביותר בשנתיים האחרונות. סדרת שעוני ספורט בעיצוב בהשראת ג׳רלד ג׳נטה (מילים מכובסות להגיד – בעיצוב של הרויאל אוק) שמגיעים עם מנגנוני קוורץ או מנגנונים אוטומטיים, עם צמידים, רצועות עור וגומי אינטגרליים. כל זה בתג מחיר ידידותי לכל כיס של החל מ-350 דולרים לדגמי הקוורץ ו-650 דולרים לדגמים האוטומטיים. טיסו החליטה להרחיב את הסדרה הזאת עם שעונים חדשים – טיסו PRX דיגיטל, שעונים עם מנגנוני קוורץ עם מסך דיגיטלי, בעיצוב רטרו מובהק. האם הקסם של ה-PRX יעבוד גם בשעונים החדשים? מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

טיסו PRX דיגיטל – מפרט טכני

טיסו משיקה ששה דגמים חדשים בסדרת ה-PRX דיגיטל – שלושה דגמים בקוטר של 35 מ״מ ושלושה דגמים בקוטר של 40 מ״מ, כששלושת הדגמים יכללו שני שעונים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד עם ״לוח״ כסוף או שחור ושעון שלישי בגוף עם ציפוי PVD מוזהב.

טיסו PRX דיגיטל. מקור - Watches By SJX.
טיסו PRX דיגיטל. מקור – Watches By SJX.

למה כתבנו ״לוח״ במרכאות? כי זה שעון דיגיטלי, אז זה לא באמת לוח, אלא מסך. ליצר דיוק – מסך LCD, כשהעיצוב כולו צועק קסיו, או ליתר דיוק – שעוני הקוורץ עם מסכי ה-LCD המוכרים של קסיו שמגיעים עם צמיד מתכתי.

הדגם עם המסך הכסוף. מקור - Watches By SJX.
הדגם עם המסך הכסוף. מקור – Watches By SJX.

אבל, לפני שתגידו שטיסו עברה להעתיק מקסיו, אחרי שהיא העתיקה מאודמר פיגה, תרשו לנו לספר לכם שמדובר בעיצוב בהשראת שעוני קוורץ דיגיטליים של טיסו משנת 1977 …

טיסו PRX דיגיטל - ההשראה משנת 1977. מקור - Time And Tide Watches.
טיסו PRX דיגיטל – ההשראה משנת 1977. מקור – Time And Tide Watches.

השעונים מגיעים בעובי של 10.9 מ״מ, עם מסך LCD בעל שורה מרכזית, מעליו הכיתוב TISSOT 1853 ומתחתיו הכיתוב PRX SWISS MADE.

טיסו PRX דיגיטל – מנגנון

השעונים החדשים מגיעים כאמור עם מנגנון קוורץ, אז אל תצפו לשמוע כאן על הישגים הורולוגיים מיוחדים. מה שאנחנו כן יכולים לספר לכם זה שמדובר במנגנון DGT-2040, שמספק תצוגה שעות, דקות ושניות, תצוגת אזור זמן נוסף, כרונוגרף, טיימר ושעון מעורר. לפי טיסו, המנגנון אמור לפעול למשך 4 שנים ללא החלפת סוללה.

הדגם עם ציפוי ה-PVD. מקור - Watches By SJX.
הדגם עם ציפוי ה-PVD. מקור – Watches By SJX.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, במבט ראשון זה נראה כמו שעון בהשראת שעוני הקוורץ הדיגיטליים של קסיו, אבל כשמתעמקים קצת מגלים כי מדובר בכלל בשעונים בהשראת שעוני קוורץ דיגיטליים של טיסו משנת 1977. השעונים החדשים מרחיבים את המגוון בסדרת ה-PRX, כשכפי שציינו בכותרת ובפסקת הפתיחה של הכתבה שלנו – יהיה מעניין מאוד לראות אם השעונים הללו יהפכו גם הם להצלחה כמו השעונים הקודמים בסדרה.

הדגם עם המסך השחור. מקור - Watches By SJX.
הדגם עם המסך השחור. מקור – Watches By SJX.

כמה זה עולה לנו?

אנחנו מקווים שאתם זוכרים את הפסקה הקודמת שלנו – יהיה מעניין מאוד לראות אם השעונים הללו יהפכו גם הם להצלחה כמו השעונים הקודמים בסדרה. אז תרשו לנו עכשיו לספר לכם כמה השעונים הללו עולים ולנסות להבין ביחד איתנו אם המחיר שלהם יתרום לעניין סביבם או שאולי דווקא יהפוך אותם לקצת פחות אטרקטיביים.

טיסו משיקה כאמור שעונים בשני גדלים – 35 מ״מ ו-40 מ״מ –

  • T137.263.11.050.00 הוא הדגם עם המסך השחור, בקוטר של 35 מ״מ.
  • T137.263.11.030.00 הוא הדגם עם המסך הכסוף, בקוטר של 35 מ״מ.
  • T137.263.33.020.00 הוא הדגם עם הגוף המוזהב, בקוטר של 35 מ״מ.
  • T137.463.11.050.00 הוא הדגם עם המסך השחור, בקוטר של 40 מ״מ.
  • T137.463.11.030.00 הוא הדגם עם המסך הכסוף, בקוטר של 40 מ״מ.
  • T137.463.33.020.00 הוא הדגם עם הגוף המוזהב, בקוטר של 40 מ״מ.

הדגמים עם המסך השחור והכסוף יעלו 375 דולרים אמריקאיים, בעוד הדגם עם ציפוי ה-PVD המוזהב יעלה 450 דולרים אמריקאיים. השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

השורה התחתונה

אין ספק שהשעונים החדשים של טיסו משדרים שיק ועיצוב רטרו נהדר, אבל עם תג מחיר של 375 דולרים אמריקאיים, הם לגמרי ברמת המחירים של שעוני הקוורץ של טיסו עם לוח הטפיסרי, מה שהופך אותם לקצת פחות אטרקטיביים לחובבי שעונים ״הארדקור״ אבל קצת יותר מגניבים לחובבי שעונים שמחפשים מוצרים אופנתיים ושיק. עם זאת, ברמת המחירים הזאת, אפשר למצוא לא מעט אלטרנטיבות שיקיות יותר. בנוסף, כשנזכרים כששעוני הקוורץ הדיגיטליים של קסיו, עם צמיד מתכתי, מגיעים ברמות מחירים של מתחת ל-300 שקלים (שקלים, כן? לא דולרים), השעונים של טיסו נראים קצת פחות מגניבים (מותר עוד להשתמש במילה הזאת?).

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של טיסו.