אם אתם עוקבים אחרי עולם השעונים, אתם כנראה מודעים לעובדה שאחד השעונים האהובים והפופולריים ביותר בשנים האחרונות הוא שעון ה-PRX של טיסו, שעון שמגיע עם מנגנון אוטומטי ומנגנון קוורץ ובמגוון גדלים. השעון החדש בסדרה הזאת מגיע במסגרת שיתוף פעולה עם אחד מהכוכבים הגדולים ביותר כיום בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ה-NBA, דמיאן ליליארד. מוזמנים להכיר את השעון החדש – טיסו PRX דמיאן לילארד ביחד איתנו.

טיסו PRX דמיאן לילארד – מפרט טכני

השעון החדש של טיסו מגיע בגוף המוכר של שעוני ה-PRX, בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 10.9 מ״מ, מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע עם ציפוי PVD מוזהב, עם גימורים מוברשים ומלוטשים, זכוכית ספיר מעל ללוח השעון וזכוכית מינרלית בגב השעון.

טיסו PRX דמיאן לילארד
טיסו PRX דמיאן לילארד

המחוות לליארד מגיעות בלוח השעון וגוף השעון. במקום תבנית ה״וופל״ של השעונים הקודמים בסדרה, זאת שכולנו מכירים מהשעונים של אודמר פיגה, טיסו משלבת בשעון החדש לוח עם חזרה על הספרה ״0״ – מספר הגופיה של לילארד.

גוף בציפוי PVD מוזהב
גוף בציפוי PVD מוזהב

השעון מגיע עם מחוג דקות ושעות מוזהבים, כשמחוג השניות מגיע עם מונוגרמה של האות D משמו של לילארד. מחווה נוספת אנו מוצאים בגוף השעון, בחלק הפנימי של הבזל שעוטף את לוח השעון, שם אנו מוצאים את הכיתוב DAME TIME (זמן דיים – כינויו של לילארד).

הלוח המיוחד של השעון
הלוח המיוחד של השעון

טיסו PRX דמיאן לילארד – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את מנגנון ה-Powermatic 80 של טיסו, אותו אנו מוצאים בכל שעוני ה-PRX האוטומטיים. ה-Powermatic 80 הוא מנגנון שפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

את המנגנון אנו מוצאים מבעד לגב השקוף של השעון, עליו נמצאת מחווה נוספת לליארד- איור שלו בשחור כשהוא מצביע עם יד ימין על פרק ידו השמאלית, מחווה שזכתה לשם Dame Time – זמן דיים.

אז מה חדש בעצם?

כוכב ה-NBA, דמיאן לילארד, הוא אחד הגארדים המובילים בליגה בעשור האחרון. ליליארד היה מזוהה במשך שנים ארוכות עם קבוצת הפורטלנד טריילבלייזרס, שלא הצליחה להוות איום על צמרת הליגה. השנה עבר לילארד לקבוצת המילווקי באקס, שם הוא חבר לפורוורד יאניס אננטוקומפו, כשהשניים יקוו לשחזר את הישג השיא של הקבוצה משנת 2021, אז זכתה באליפות ה-NBA.

טיסו PRX דמיאן לילארד
טיסו PRX דמיאן לילארד

המונח Dame Time מתייחס לכל אותם רגעי קלאץ׳ (הדקות-השניות האחרונות של משחקים) שבהם לילארד התעלה לאורך השנים ובעצם השתלט על המשחק וקלע את כל הזריקות החשובות, כולל זריקות כמעט בלתי אפשריות מטווחים מדהימים ועם שומרים שנצמדים לגופיה שלו. כשלילארד קולע את הזריקות הללו, הוא מצביע באמצעות אצבע מיד ימינו על פרק ידו השמאלית, שם הוא אמור לענוד שעון, מהלך שזכה לכינוי Dame Time.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טיסו, רפרנס T137.407.33.051.00, מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. תג המחיר של השעון עומד על 825 דולרים בארה״ב. השעון מוגדר כמהדורה מיוחדת (Special Edition), כשהוא יגיע בייצור סדרתי, אם כי סביר להניח שהוא יהיה זמין בכמויות נמוכות יותר בהשוואה לשעונים הקודמים בסדרה.

השורה התחתונה

דמיאן לילארד משמש כשגריר של טיסו בשנים האחרונות, כך שההחלטה להקדיש לו שעון הגיונית לחלוטין ואפילו מעלה את השאלה – איך לא קיבלנו שעון כזה מזמן? אם תרצו שני דברים שאנחנו בכל זאת לא אוהבים בשעון החדש, הרי שמדובר בתאריכון שמגיע עם רקע לבן, ששובר לחלוטין את הלוח השחור וכמובן העובדה שהשעון מגיע רק במהדורה מוזהבת. היינו שמחים לראות את השעון הזה גם בגוף ״כסוף״ – כלומר, מפלדת אל-חלד ללא גימור ה-PVD המוזהב, אבל כנראה שבטיסו החליטו להפוך את השעון הזה למהדורה מיוחדת באמת, עם העיצוב הזה והצבע הזה, אז מי אנחנו שנתלונן?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טיסו.