בתקופה זו של השנה אנחנו מקבלים בדרך כלל מתקפה של שעונים לכבוד השנה הסינית החדשה, כמעט מכל יצרנית שעונים שוויצרית שמכבדת את עצמה. בין החברות הללו אפשר למצוא באופן קבוע את ושרון קונסטנטין, שבדרך כלל משיקה את השעונים הללו במסגרת סדרת ה-Métiers d’Art שלה. השעון שאותו נכיר היום מגיע גם הוא במהדורה מוגבלת לשוק הסיני בלבד, אבל הוא לא מגיע לכבוד לוח השנה הסיני החדש, אלא כמהדורה מוגבלת ״רגילה״ לשוק הסיני. השעון – טרדישונל טורביון מהדורה מוגבלת סין (Traditionnelle Tourbillon China Limited Edition) הושק אמנם איפשהו בסוף השנה שעברה, אבל תאמינו לנו שגם שלושה חודשים לאחר השקתו, כדאי לכם להכיר אותו ביחד איתנו.

טרדישונל טורביון מהדורה מוגבלת סין – מפרט טכני

השעון החדש של ושרון קונסטנטין מגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט 5N, בקוטר של 41 מ״מ. עוביו של השעון עומד על 10.4 מ״מ. גוף השעון מגיע עם גימור מבריק, כשהוא עוטף לוח שעון מרהיב ביופיו.

טרדישונל טורביון מהדורה מוגבלת סין. מקור - monocrhome watches.
טרדישונל טורביון מהדורה מוגבלת סין. מקור – monocrhome watches.

ושרון קונסטנטין בחרה בלוח שעון ירוק, בגימור קרני שמש. ושרון קונסטנטין בחרה בגוון ירוק-זית, אשר משתלב בצורה נהדרת עם גוף הזהב של השעון. הגוון המדויק של הצבע נקרא Imperial Green, צבע המזוהה עם התרבות הסינית.

טרדישונל טורביון מהדורה מוגבלת סין. מקור - monocrhome watches.
טרדישונל טורביון מהדורה מוגבלת סין. מקור – monocrhome watches.

לוח השעון נקי, עם אינדקסי שעה מלבניים ודקים במיוחד, עם אינדקס כפול בשעה 12. בשעה 6 אנו מוצאים את הטורביון, עליו נרחיב בהמשך. בשעה 12 אנו מוצאים את הכיתוב VACHERON CONSTANTIN ומתחתיו GENEVE ומעליהם את הצלב המלטזי, הסמל של ושרון קונסטנטין.

שילוב נהדר של הירוק האימפראלי עם הזהב האדום. מקור - watchilove.
שילוב נהדר של הירוק האימפראלי עם הזהב האדום. מקור – watchilove.

טרדישונל טורביון מהדורה מוגבלת סין – מנגנון

ושרון קונסטנטין משלבת בשעון החדש את קליבר 2160/1 שלה. מנגנון אינהאוס אוטומטי מן הסתם, המעוטר בחותם ז׳נבה היוקרתי.

קליבר 2160/1 בגב השעון. מקור - watchilove.
קליבר 2160/1 בגב השעון. מקור – watchilove.

קליבר 2160/1 הוא מנגנון טורביון אוטומטי, הפועל בקצב של 18,000 ויברציות לשעה (2.5Hz) ומגיע עם רזרבת כוח של 80 שעות.

הרוטור ההיקפי של המנגנון. מקור - watchilove.
הרוטור ההיקפי של המנגנון. מקור – watchilove.

ושרון קונסטנטין משלבת במנגנון רוטור היקפי. עוביו של המנגנון המיוחד עומד על 5.65 מ״מ בלבד.

אז מה חדש בעצם?

פתגם סיני עתיק  (נשבעים לכם שלא המצאנו את זה …) אומר ״ג׳נטלמן אמיתי הוא אלגנטי ומכובד בדיוק כמו אבן הירקן״. הפתגם הזה נמצא בשימוש בסין מאז העת העתיקה והוא מתאר גבר עם אופי אצילי וטוב. אבן הירקן, באנגלית – Jade, או בגרסה הקשה יותר שלה המוכרת בסין – Jadeiete, זוכה להערכה רבה בשל הצבע העדין והחלק שלה. האבן נחשבת ליקרה יותר ככל שהצבע הירוק טהור יותר. הדרגה הגבוהה ביותר נקראת Imperial Green, הצבע שבו בחרה ושרון קונסטנטין לצבע של לוח השעון.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ושרון קונסטנטין, רפרנס 6000T/000R-B972, מגיע במהדורה מוגבלת של 30 יחידות. כל אחד מהשעונים יהיה ממוספר. ושרון קונסטנטין לא מפרסמת את תג המחיר של השעון, שיהיה זמין לרכישה כאמור בשוק הסיני בלבד, אך על פי ההערכות, תג המחיר שלו עומד על כ-150 אלף אירו.

טרדישונל טורביון מהדורה מוגבלת סין. מקור - monocrhome watches.
טרדישונל טורביון מהדורה מוגבלת סין. מקור – monocrhome watches.

השורה התחתונה

לא באמת אכפת לנו מפתגמים סיניים או מה הופך ג׳נטלמן סיני למכובד, אנחנו יודעים רק שנשמח לקבל את הגוון המיוחד הזה בעוד שעונים מבית ושרון קונסטנטין. יודעים מה? לא אכפת לנו שעוד חברות יאמצו אותו. אם אתם שואלים את עצמכם מה עם נושאים כמו תג מחיר, משתלם, יוקר המחיה וכאלה? בואו נשאיר אותם לשעון אחר …

למידע נוסף על השעון החדש באתר (הסיני) של ושרון קונסטנטין.