ממש לפני סיום שנת 2020, השיקה ושרון קונסטנטין יצירת מופת הורולוגית ואומנותית בשם טרדישינל טורביון Qilin. שעון במהדורה מוגבלת של 18 יחידות, שמגיע עם מנגנון טורביון הדגל של ושרון קונסטנטין, עם רזרבת הכוח של 14 הימים. במקום להכביר במילים בפסקת הפתחה, בואו נעבור להכיר ביחד את יצירת המופת המרהיבה הזאת. 

טרדישינל טורביון Qilin – מפרט טכני

ושרון קונסטנטין תייצר כאמור 18 יחידות בלבד מהשעון הזה. השעון יגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט בקוטר 42 מ”מ ובעובי של 12.2 מ”מ. השעון יגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

טרדישינל טורביון Qilin. מקור - WATCHESBYSJX.
טרדישינל טורביון Qilin. מקור – WATCHESBYSJX.

השעונים מגיעים עם חריטה בעבודת יד על גבי גוף השעון ולוח השעון. השם Qilin מגיע מהיצורים המיתולוגיים המופיעים על לוח השעון. ה-Qilin בולטים במיוחד במיתולוגיה של מזרח אסיה. הם מתוארים בדרך כלל כסוס מכוסה בקשקשים, אבל עם ראש של דרקון. ושרון קונסטנטין מעטרת את השעון עם שני יצורים כאלו, הניצבים מעל מנגנון הטורביון כאילו שומרים עליו. שני היצורים יושבים על עננים זהובים. 

ה-QILIN על גבי לוח השעון. מקור - WATCHESBYSJX.
ה-QILIN על גבי לוח השעון. מקור – WATCHESBYSJX.

ושרון קונסטנטין משלבת בשעון פרטים רבים ומורכבים במיוחד לביצוע. ערכת הנושא והדמויות המיתולוגיות קורצות מן הסתם לטעם ספציפי, אבל גם מבלי להבין כלום במיתולוגיה סינית אפשר להתרשם מרמת הביצוע, העיטורים האומנותיים והמצוינות הטכנית של השעונים הללו. 

טרדישינל טורביון Qilin – מנגנון

השעון מגיע כאמור עם מנגנון טורביון המבוסס על קליבר 2260 של ושרון קונסטנטין. קליבר 2260 הוא הטורביון המתקדם ביותר של ושרון קונטסנטין. 

קליבר 2260 של ושרון קונסטנטין. מקור - WATCHESBYSJX.
קליבר 2260 של ושרון קונסטנטין. מקור – WATCHESBYSJX.

הוא פועל בקצב של 18,000 ויברציות לשעה (תדר של 2.5Hz) והוא מגיע עם רזרבת כוח (סופר) מרשימה של 14 ימים. 

אז מה חדש בעצם?

לפני כעשור-עשור וחצי, התחילה מגמה בולטת של יצרניות שעונים לייצר שעונים עם מוטיבים אסייתיים, או ליתר דיוק – מוטיבים סיניים. הסיבה ברורה למדי. הלקוחות הסיניים הפכו באותה תקופה ללקוח הבולט בתחום מוצרי היוקרה (הם שומרים על המעמד הזה גם כיום). לכן כל יצרנית יוקרה ניסתה לקרוץ להם עם שעון כזה או אחר. בשנים האחרונות המגמה הזאת קצת נרגעה, אבל ושרון קונסטנטין מוצאת דרך נפלאה ומרהיבה לציין את המיתולוגיה הסינית ואת היצורים הללו בשעון החדש שלה. 

יצירת אומנות הורולוגית של ושרון קונסטנטין. מקור - WATCHESBYSJX.
יצירת אומנות הורולוגית של ושרון קונסטנטין. מקור – WATCHESBYSJX.

יצירת אומנות הורולוגית של ושרון קונסטנטין. מקור - WATCHESBYSJX.
יצירת אומנות הורולוגית של ושרון קונסטנטין. מקור – WATCHESBYSJX.

כמה זה עולה לנו?

כמו לא מעט יצירות מופת כאלו, ושרון קונסטנטין לא מפרסמת את תג המחיר של השעונים הללו. אם תרצו לקבל את המחיר, תצטרכו לגשת לאחד הבוטיקים של ושרון קונסטנטין ברחבי העולם (ולהשתייך לאלפיון העליון מן הסתם). ההערכות הן כי תג המחיר של השעונים הללו נע איפשהו בין 300 ל-350 אלף דולרים. 

טרדישינל טורביון Qilin. מקור - WATCHESBYSJX.
טרדישינל טורביון Qilin. מקור – WATCHESBYSJX.

השורה התחתונה

שעון מרהיב מבית ושרון קונסטנטין, שנראה נפלא בגוף העשוי מזהב אדום וייראה מן הסתם מרשים לא פחות, אם לא יותר, בגוף העשוי מפלטינה או מתכת לבנה אחרת. מי שאחראים על יצירות המופת הללו בשוויץ הם אנשי סדנת ה-Metiers d’art של ושרון קונסטנטין. הם משתמשים בטכניקות עתיקות כמו חריטות תשליב (גיליושה) וכמובן מנגנון מהטופ של הטופ שאפשר למצוא בעולם ההורולוגיה כיום, טורביון עם רזרבת כוח של 14 ימים.

טרדישינל טורביון Qilin. מקור - WATCHESBYSJX.
טרדישינל טורביון Qilin. מקור – WATCHESBYSJX.

אם אתם בכל זאת מתעקשים לשמוע מה הגורו לא אהב בשעונים הללו, אז צריך לחזור לגודל שלהם. השעונים הללו מגיעים בקוטר של 42 מ”מ – קצת גדול מדי לשעוני דרס, אבל הגורו היה מוכן להסתובב עם שעון כזה גם בקוטר של 50 מ”מ על היד … 

למעבר לאתר של ושרון קונסטנטין.