אם הכותרת שלנו ארוכה לכם מדי, אז תרשו לנו לתמצת לכם אותה. שענות עלית מבית ושרון קונסטנטין. אם בכל זאת אתם רוצים שנרחיב קצת יותר, אז אנחנו נשמח. ושרון קונטסנטין, חלק מהשילוש הקדוש של עולם השעונים, מציגה שעון כרונוגרף מרהיב, בגוף העשוי מפלטינה ומשלב את קליבר 3500 המופלא שלה. השעון המרהיב הזה יגיע במהדורה מוגבלת של 15 יחידות ובתג מחיר, טוב נו, תשאירו לנו משהו לסוף. טרדישינל ספליט סקונדס כרונוגרף – הגורו יצא לחלום.

טרדישינל ספליט סקונדס כרונוגרף – מפרט טכני

השעון החדש של ושרון קונסטנטין מגיע בגוף העשוי מפלטינה כאמור. קוטר השעון עומד על 42.5 מ”מ וגובהו עומד על 10.72 מ”מ. אם המספרים האלה לא אומרים לכם הרבה, רק נציין שמדובר בשעון דק מאוד ותיכף נסביר לכם למה. 

טרדישינל ספליט סקונדס כרונוגרף. מקור - TIMEANDWATCHES.
טרדישינל ספליט סקונדס כרונוגרף. מקור – TIMEANDWATCHES.

לא רק גוף השעון עשוי מפלטינה. גם הכתר של השעון, הבזל שלו, האבזם שלו וכמובן לוח השעון. הלוח מגיע במרקם מגורען שמשתלב בצורה נהדרת עם המראה הכללי של השעון. הלוח נקי ואלגנטי ומגיע עם שני לוחות קטנים בשעה 3 ו-9, שמקנים ללוח מראה אלגנטי ומאוזן. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-60 דקות של השעון ובשעה 9 את לוח השניות הקטן. 

לוח נהדר, קריא ואלגנטי. מקור - TIMEANDWATCHES.
לוח נהדר, קריא ואלגנטי. מקור – TIMEANDWATCHES.

בחלק התחתון במרכז הלוח, באזור השעה 6, אנו מוצאים מד רזרבת כוח. השעון מגיע עם קומפליקציית Split Seconds ולכן אנו מוצאים בו שני מחוגי שניות כרונוגרף בצבע כחול. 

שעון דק במיוחד. מקור - TIMEANDWATCHES.
שעון דק במיוחד. מקור – TIMEANDWATCHES.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין כחולה עם תפרים לבנים.

טרדישינל ספליט סקונדס כרונוגרף – מנגנון

ושרון קונסטנטין משלבת בשעון את קליבר 3500 שלה. מדובר באחד המנגנונים המיוחדים והמרשימים בעולם השעונים. קודם כל – הוא מרהיב מבחינת המראה שלו. המנגנון עצמו הוא מנגנון דק במיוחד. העובי שלו עומד על 5.2 מ”מ בלבד ולכן ושרון קונסטנטין בוחרת בו למגוון רחב של שעונים דקים במיוחד שלה – שעוני ה-Ultra Thin.

קליבר 3500 המרהיב. מקור - TIMEANDWATCHES.
קליבר 3500 המרהיב. מקור – TIMEANDWATCHES.

המנגנון מורכב מ-473 רכיבים שונים. הוא פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 48 שעות. אם אתם עדיין לא מבינים מה כל כך מיוחד בו, אז תרשו לנו לציין שמדובר במנגנון אוטומטי, למרות שבמבט ראשון נראה כאילו מדובר במנגנון מתיחה ידנית. 

טרדישינל ספליט סקונדס כרונוגרף. מקור - TIMEANDWATCHES.
טרדישינל ספליט סקונדס כרונוגרף. מקור – TIMEANDWATCHES.

איך זה קורה? שאלה נפלאה, טוב ששאלתם. טבעת הזהב שמקיפה את חלקו החיצוני של המנגנון היא בעצם הרוטור. במקום לשלב במנגנון רוטור שיישב מעל המנגנון וימתח אותו, ושרון בחרה בפתרון אלגנטי מופלא. הרוטור בעצם “מקיף” את המנגנון ומותח את הקפיץ הראשי בצורה הזאת. כך בעצם אנו יכולים לקבל מנגנון דק כל כך. המנגנון מגיע כמובן עם עיטורים שונים ועם חותם ג’נבה היוקרתי. 

אז מה חדש בעצם?

יצירת מופת נפלאה נוספת של ושרון קונסטנטין המבוססת על אחד המנגנונים המיוחדים והמרשימים ביותר שקיימים בעולם השעונים. 

טרדישינל ספליט סקונדס כרונוגרף. מקור - TIMEANDWATCHES.
טרדישינל ספליט סקונדס כרונוגרף. מקור – TIMEANDWATCHES.

כמה זה עולה לנו?

הגענו, לצערנו, לנקודה הכואבת. השעון החדש, רפרנס 5400T/000P-B637, מגיע במחיר של 315,000 אירו. חושבים שזה יקר? אתם בכלל לא בכיוון. מדובר בתג מחיר הגיוני בהחלט ליצירת מופת כזאת, שמראש לא מיועדת לקהל הרחב …

טרדישינל ספליט סקונדס כרונוגרף. מקור - TIMEANDWATCHES.
טרדישינל ספליט סקונדס כרונוגרף. מקור – TIMEANDWATCHES.

השורה התחתונה

אם אתם שואלים אותנו, אז ושרון קונסטנטין היא אחת הדוגמאות המזוקקות ביותר בתעשיית השעונים למונח Haute Horlogerie. נכון, פטק פיליפ, אודמר פיגה וכו’. אבל נדמה כאילו ושרון קונסטנטין יודעת תמיד למצוא את האיזון המופלא בין עדינות, אלגנטיות ובין יכולות הורולוגיות מהגבוהות ביותר שניתן למצוא בתעשיית השעונים. השעון הזה הוא דוגמה נפלאה ליכולות הללו, תצרפו למשוואה את המנגנון הסופר מיוחד הזה, השימוש במתכת יוקרתית כמו פלטינה והשילוב המופלא של צבעים וגוונים וקיבלתם יצירת מופת הורולוגית. 

למעבר לאתר של ושרון קונסטנטין.