דבוסה השוויצרית היא אחת החברות המובילות בתחום שעוני ההומאז’. דבוסה מתמחה בשעוני הומאז’ המבוססים על דגמים פופולריים של רולקס. בשנים האחרונות אמנם דבוסה השיקה מספר דגמים של שעונים בעיצוב מקורי משלה, אבל כפי שראינו לכל אורך סדרת כתבות מותגי המיקרוברנד שלנו, מה שמוכר שעונים הוא בעיקר המראה הרולקסי. את זה דבוסה עושה ככל הנראה יותר טוב מכל חברה אחרת כיום בתעשיית השעונים. לליין השעונים של החברה מצטרפים בימים אלו שני שעונים חדשים – דבוסה טרנוס פרופשונל GMT TT, שכפי שאתם יכולים להבין משמם, מבוססים על שעוני ה-GMT MASTER II של רולקס, עם הבדל משמעותי אחד (טוב נו, שניים בעצם) – תג מחיר שפוי ונגיש וכמובן העובדה שאפשר לרכוש אותם ממש. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

דבוסה טרנוס פרופשונל GMT TT – מפרט טכני

השעונים החדשים של דבוסה מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 15.5 מ”מ. השעונים מגיעים עם בזל קרמי המחולק לשני צבעים, ממש כמו שעוני ה-GMT של רולקס. שעון אחד יגיע עם בזל אדום-כחול (פפסי), כשהשני יגיע עם בזל אדום-שחור (קוקה-קולה). זוכרים שאמרנו לכם שיש שני הבדלים משמעותיים בין השעונים הללו לשעונים של רולקס? אז בעצם קבלו הבדל שלישי. רולקס לא מציעה כיום בזל שחור-אדום בליין ה-GMT MASTER שלה, כשהוא מגיע בשעונים וינטאג’יים שלה בלבד.

דגם הקוקה-קולה החדש של דבוסה.
דגם הקוקה-קולה החדש של דבוסה.
דגם הפפסי החדש של דבוסה.
דגם הפפסי החדש של דבוסה.

שני דגמי השעונים מגיעים עם לוח בצבע שחור ועם מחוג GMT בצבע אדום. השעונים עמידים במים בעומק של עד ל-200 מטרים והם מגיעים עם זכוכית ספיר עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי.

זכוכית ספיר אנטי רפלקטיבית.
זכוכית ספיר אנטי רפלקטיבית.

דבוסה תציע את השעונים עם שני צמידים – צמיד ה-Pentalink וצמיד ה-Trialink. שני הצמידים הם צמידים שאמורים לספק נוחות מקסימלית לעונדים אותם.

דבוסה טרנוס פרופשונל GMT TT – מנגנון

דבוסה משלבת בשעונים את קליבר DAV 3032 שלה. ה-DAV 3032 הוא מנגנון המבוסס על מנגנון SW330 האמין והוותיק של סליטה. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומציע רזרבת כוח של 42 שעות.

אז מה חדש בעצם?

שני שעוני GMT קרמיים במראה רולקסי, שממש אפשר לקנות מבלי להיכנס לרשימת המתנה של כמה שנים טובות ובמחיר שאפילו אם אתם עדיין בחל”ת תוכלו להרשות לעצמכם.

תאורת סופר לומינובה מרשימה.
תאורת סופר לומינובה מרשימה.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים מגיעים כאמור עם אפשרות בחירה בין שני צמידים. דבוסה מתמחרת את שתי הגרסאות במחיר זהה – 5,600 ₪. לא הרבה כסף להרבה שעון במפרט שכזה.

דבוסה טרנוס פרופשונל GMT TT.
דבוסה טרנוס פרופשונל GMT TT.

השורה התחתונה

הויכוח סביב נושא שעוני ההומאז’ הוא אינסופי ואנחנו ככל נראה לא נצליח לשכנע אתכם לשנות את דעתכם. האמת? אנחנו גם לא רוצים. סביר להניח שכבר יש לכם דעה מוצקת לכאן או לכאן וזה לא משנה באמת מה נכתוב, לא נצליח לשנות אותה.

דבוסה טרנוס פרופשונל GMT TT.
דבוסה טרנוס פרופשונל GMT TT.

לגבי השעונים החדשים של דבוסה, אפשר להסתכל עליהם מנקודת מבט כזאת. חסכתם 37,450 ש”ח כדי לרכוש שעון GMT MASTER II חדש. אתם קופצים למשווק המורשה הקרוב אליכם, הכסף מונח בחיקכם הבטוח. אתם מגלים כי ישנו מושג בשם רשימת המתנה. הבעיה? אף אחד לא מוכן להכניס אתכם לרשימת ההמתנה או להבטיח לכם מתי תקבלו את השעון. אבל אז אתם מגלים ברשת שיש מונח כזה שנקרא פליפרים. הם יסכימו לקחת את אותם 37,450 ש”ח שחסכתם, בתוספת עוד כמה עשרות אלפי שקלים “דמי תיווך” וישמחו לספק לכם שעון GMT MASTER II. הוגן? תלוי למי. האופציה הבאה בתור, היא לשלם 5,600 ש”ח על ה-GMT TT של דבוסה ולהמתין בסבלנות שיקרה הנס ואו שרולקס תחליט לייצר יותר שעונים או שבטעות יתקשרו אליכם לספר לכם שהתור שלכם ברשימת ההמתנה הגיע. הסיכוי שאחד מהשניים יקרה – קלוש …

למעבר לאתר של דבוסה.