כמו חברות רבות אחרות בתקופה זו של השנה, גם יגר לה-קולטרה (Jaeger Le-Coultre) שמרה על שקט יחסי לאורך תקופה ארוכה, עד לאחרונה. ממש לא מזמן השיקו בחברה את הגרסה המיוחדת של הפולאריס, דגם הכניסה המעניין של היצרנית, וכעת התפנו ביגר לה-קולטרה להמשיך בהשקות ה-“רגילות” שלהם – שעוני עילית מרשימים וסופר אקסקלוסיביים.

במעבר חד מסדרת הפולאריס, יגר בוחרת לעבות כעת את סדרת המאסטר שלה. סדרה זו מכילה בתוכה החל משעונים “פשוטים” בעלי קומפליקציית תאריך בלבד ועד לשעוני טורביון מרובי קומפליקציות ומורכבים במיוחד. הדגש כאן הוא מראה אלגנטי כ-Dress Watch, עם אפס התפשרות על שילוב של קומפליקציות ומראה יוקרתי וייחודי. למרות שהשעונים בסדרה זו מתחילים ממחירים של כ-8,200 יורו (לגרסאת הבסיס כמובן, עשויית הפלדה וללא שום קומפליקציות נוספות פרט לתאריכון), הכיוון אליו הלכה יגר דומה הרבה יותר לג’יירו-טורביון שהושק בתחילת השנה. זהו היגר לה-קולטרה מאסטר גראנד טרדישן טורביון סלסט – רפרנס Q5273480.

jaeger lecoultre master grand tradition celeste
יגר לה-קולטרה מאסטר גראנד טרדישן טורביון סלסט (מקור: אתר יגר לה-קולטרה הרשמי)

אז מה יש לנו כאן בעצם? כיאה לשעון סופר יוקרתי, הקייס עשוי זהב לבן, קוטרו 43 מ”מ, וכבר על צידי הרגליים ניתן לראות מיקר-תחריטים שבוצעו על ידי אומן. מרבית הנדל”ן בתוך הקייס משמש את הלוח הייחודי, לוח ששונה מהשעונים הטיפוסיים המציגים זמן ותאריך, יחד עם קומפליקציה נוספת כולשהי ברוב המקרים. לא תמצאו כאן גונג מכאני או כרונוגרף רחמנא ליצלן, אלא משהו אחר לחלוטין.

jaeger lecoultre master grand tradition celeste dial
לוח מיוחד שהוא לא פחות מחגיגה לעיניים (מקור: אתר יגר לה-קולטרה הרשמי)

גולת הכותרת של הלוח, ושל השעון למעשה, היא תצוגה סטטית של מפת כוכבי השמים של חצי כדור הארץ הצפוני. החוגה הזו ממלאת את מרבית הלוח, כאשר קודמים לה רק המחוגים והטורביון החיצוני – שמשלים הקפה סביב הלוח בדיוק אחת ל-23 שעות, 56 דקות ו-4 שניות. פרק הזמן הייחודי הזה נמדד לפי מפת השמים, ולא לפי ההקפה שמשלים כדור הארץ סביב עצמו (24 שעות). 

טבעת נוספת נעה על פני כשני שליש מהלוח, והיא מציגה את מפת כוכבי השמים הנראית בהתאם לזמן בשנה. בנוסף, כדי שלא תתבלבלו, ישנו מחוון זהב טהור זערורי, אשר מציג בו זמנית את התאריך בחודש, החודש עצמו ואת האזור הקונקרטי בו אנו נמצאים מבחינת החודש, לפי מפת הכוכבים. גם תצוגת השעה לא שגרתית, והשעון מציג את השעה מתוך 24 שעות, ולא מתוך 12 שעות (כלומר – המחוגים מבצעים הקפה מלאה סביב הלוח אחת ל-24 שעות, ולא אחת ל-12 שעות כמקובל). סופר-לומינובה עשירה ממלאת את מפת הכוכבים, את סמני השעות ואת המחוגים. מהתמונות, נדמה שמדובר בחוויה יחודית לצפות בשעון זה בזמן החשכה.

jaeger lecoultre master grand tradition celeste lumi
לא פחות מדהים בחשכה (מקור: אתר יגר לה-קולטרה הרשמי)

השעון מונע על ידי מנגנון מתיחה ידנית אינהאוס של יגר לה-קולטרה, הקליבר 946. לשעון ישנו גב שקוף, כיאה למנגנון אינהאוס, ורזרבת הכוח המקסימלית עומדת על כ-45 שעות, עם תדר עבודה של כ-21,600 פעימות בשעה. מסביב לגב הקייס השקוף, תמצאו מגוון נוסף של אינפורמציה שימושית, כמו המספר של השעון מתוך סדרת הייצור או עמידותו המוצהרת למים (5 באר, אז בזהירות בצלילות!). את החבילה המעניינת הזו חותמת רצועת עור קרוקו כחולה שמשתלבת היטב עם העיצוב הכללי של השעון.

jaeger lecoultre master grand tradition celeste rear
מנגנון מתיחה ידנית מורכב, הקליבר 946 (מקור: אתר יגר לה-קולטרה הרשמי)

היגר לה-קולטרה מאסטר גראנד טרדישן טורביון סלסט ייוצר בהיקף מזערי של כ-28 יחידות בלבד. במידה ותרצו לרכוש אחד כזה, תאלצו לפנות ישירות ליגר לה-קולטרה על מנת לקבל הצעת מחיר. יש לנו הרגשה שהוא לא יהיה זול כלל וכלל…