נראה שלאחרונה אין בווטש גורו דיווח על השקה כזו או אחרת, שאינה מהווה הוצאה מחודשת לאיזה שהוא דגם אייקוני מהעבר. ראינו את הברקודה החדש של בלנקפיין, ראינו את ההשקות השונות של זניט לרגל חגיגות ה-50 למנגנון האל פרימרו, וכעת אנו זוכים לראות את יגר לה-קולטרה (Jaeger LeCoultre) מצטרפת לחגיגה – ובניגוד לדגמים אחרים שמהווים הוצאות מחודשות לדגמי עבר – יגר לה-קולטרה פועלים בצורה שונה במקצת, והתוצאה מעניינת.

סדרת הפולאריס של יגר לה-קולטרה הוצגה בתערוכת SIHH 2018, כסדרת כניסה חדשה לחלוטין של המותג. בזמן השקתה, כללה הסדרה שעונים בעלי תצוגת זמן בלבד, ושעונים בעלי קומפליקציות נוספות כמו כרונוגרף, כרונוגרף זמן עולמי, זמן עולמי בלבד, וגרסאת ה-Memovox בעלת הצלצול המכני המפורסם של יגר לה-קולטרה. נוסף לאלו, הושקה גם גרסאת זמן ותאריך בהשראת שעוני צלילה מהעבר של יגר. כעת, ביגר החליטו להשיק מהדורה מוגבלת חדשה בסדרת הפולאריס – ה-Blue Double Gradient, רפרנס Q9068681.

jaeger lecoultre polaris limited front
שעון מודרני בהשראת שעוני העבר של יגר (מקור: אתר יגר לה-קולטרה הרשמי)

הדגם החדש, כצלע במשפחת הפולאריס, בעל מאפיינים מוכרים של הסדרה וניכר כבר מהתמונות כי מדובר בשעון “כניסה” למותג. מה בעצם כל כך מעניין בדגם הזה? בניגוד להוצאות מחודשות אחרות שראינו, בהן מדובר או בשעון שזהה ברמה גבוהה ככל האפשר למקור – או בשעון כמעט זהה, “בהשראת” המקור, כאן יגר השתמשו בדגמי הצלילה הוותיקים שלהם כקו מנחה לעיצוב שעון חדש בעל מאפיינים עיצוביים מוכרים, והם לא מכנים את השעון הזה כהשקה מחודשת. אנחנו חייבים לציין שמדובר במהלך מרענן.

הקייס עשוי פלדת אל חלד בקוטר 42 מ”מ, כאשר זוג כתרים מעטרים אותו – אחד בשעה 2 – לכיוון השעה והתאריך, ואחד בשעה 4 – לכיוון הבזל הפנימי המסתובב. הלוח הכחול הייחודי של הדגם מכיל מרקרים עם סופר לומינובה, והתאריכון נמצא בשעה 3. הלוח עצמו מחולק ל-3 – כאשר בחלק החיצוני ישנו את הבזל המסתובב (ששוכן בתוך הלוח ולא בחלק החיצוני של הקייס), בחלק המרכזי ישנה חוגת השעון, ובחלק הפנימי של הלוח ישנו המעגל בעל הגימור המדהים שניתן לראות בתמונות – גימור באפקט Sumburst כחול. עמידות השעון במים היא לעומק של עד 200 מטרים.

jaeger lecoultre polaris limited back
למרות מנגנון האינהאוס, הגב אינו שקוף (מקור: אתר יגר לה-קולטרה הרשמי)

בתוך הקייס שוכן מנגנון אינהאוס של יגר לה-קולטרה – קליבר 899A/1, אשר פועל בתדר 4Hz ולו רזרבת כוח של כ-38 שעות. לפי יגר לה-קולטרה – כל מנגנון כזה עובר כ-1000 שעות של בדיקות לפני שהוא יוצא משערי המפעל. באופן מפתיע – גב הקייס אינו שקוף, בניגוד למקרים אחרים בהם המנגנון הוא מנגנון אינהאוס. השעון מגיע עם צמיד גומי ואבזם פטנט של יגר לה-קולטרה.

המהדורה המוגבלת של היגר לה-קולטרה פולאריס החדש תיוצר בהיקף מוגבל של כ-800 יחידות בלבד. הדגם זמין למכירה באופן מיידי ועלותו תעמוד על כ-8,250 דולר, לפני מיסים ומשלוח. בניגוד להוצאות המחודשות של דגמי עבר שאנו עדים להן בתקופה האחרונה, להן תגי מחיר אסטרונומיים כמעט, נחמד לראות את יגר לה-קולטרה משיקה שעון שהוא פרשנות מודרנית לדגמי עבר, במחיר “עממי” יותר מהמתחרים.

jaeger lecoultre polaris beauty
(מקור: אתר יגר לה-קולטרה הרשמי)

לאתר יגר לה-קולטרה העולמי