יגר לה קולטרה היא אחת מיצרניות השעונים החביבות על הגורו, כשנדמה שהיא יודעת תמיד לשלב בצורה נהדרת בין השראות וינטאג’יות משעונים אייקונים של החברה מהעבר עם עיצובים מודרניים ועכשווים. דוגמה נפלאה ליכולות הללו שלה אנחנו מוצאים בשני שעונים חדשים בסדרת ה-Master Control Memovox שלה, שהחברה משיקה בימים אלו, שיגיעו עם פונקציית שעון מעורר-טיימר.

יגר לה קולטרה Master Control Memovox – מפרט טכני 

שני השעונים החדשים יגיעו בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 12.39 מ”מ. שני השעונים יגיעו עם עמידות למים בעומק של 50 מטרים.

ייגר לה קולטרה Master Control Memovox. מקור - Time and Watches.
יגר לה קולטרה Master Control Memovox. מקור – Time and Watches.

הדגם הפשוט בסדרה, דגם ה-Master Control Memovox, יגיע עם לוח כסוף-לבן בגימור קרני שמש, ביחד עם רצועת עור חומה בהירה.

לוח אפור-לבן. מקור - TimeandWatches.
לוח אפור-לבן. מקור – TimeandWatches.

השעון יגיע עם מחוגי דופין ועם תאריכון בשעה 3 שלו. בלוח השעון נמצא דיסקית מרכזית שבעזרתה ניתן לכוון את השעה שבה השעון ישמיע את הצלצול, כשהדיסקית הזאת ניתנת לכיוון באמצעות הכתר בשעה 2 של השעון.

יגר לה קולטרה  Master Control Memovox Timer. מקור - Time and Watches.
יגר לה קולטרה Master Control Memovox Timer. מקור – Time and Watches.

הדגם המתקדם יותר בסדרה, ה-Master Control Memovox Timer, יגיע עם לוח בצבע כחול, עם טבעת היקפית בגוון בהיר יותר ועם דיסקית מרכזית עם תצוגה של 12 שעות על גביה. הדיסקית הזאת בעצם משמשת כטיימר. עונד השעון יוכל באמצעות כיוון הדיסקית לקבוע כמה שעות קדימה השעון יצלצל. כך למשל אם נכנסים לפגישה שאורכה שעתיים, אפשר לכוון את המחוג בצורת הלוגו של ייגר לה קולטרה לספרה 2 וכך השעון יצלצל כעבור שעתיים. רוצים לכוון את השעון לצלצל בעוד 8 שעות כדי שתקומו בזמן ולא תאחרו לטיסה? מכוונים את המחוג למספר 8.

תאורת סופר לומינובה תהפוך את השעונים לקריאים במיוחד. מקור - Time and Watches.
תאורת סופר לומינובה תהפוך את השעונים לקריאים במיוחד. מקור – Time and Watches.

הדגם המתקדם יותר יגיע עם רצועת עור תנין כחולה.

מנגנון

ייגר לה קולטרה שילבה בשעונים הללו את קליבר 956 שלה שעבר מספר שינויים, כשלראשונה ניתן לראות את המנגנון דרך גב השעון השקוף שייגר לה קולטרה צירפה לשעונים הללו.

קליבר 956 של ייגר לה קולטרה. מקור - Time And Watches.
קליבר 956 של יגר לה קולטרה. מקור – Time And Watches.

קליבר 956 הוא מנגנון אוטומטי עם קומפליקציית שעון מעורר כאמור, שפועל בתדר של 4Hz ומגיע עם 23 אבני חן בתוך המנגנון וסך הכל של 268 רכיבים.

קליבר 956 של ייגר לה קולטרה. מקור - Time And Watches.
קליבר 956 של יגר לה קולטרה. מקור – Time And Watches.

המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 45 שעות.

אז מה חדש בעצם?

יגר לה קולטרה ממשיכה להרחיב את סדרת ה-Master Control שלה, לאחר שרק לפני מספר שבועות השיקה ארבעה שעונים חדשים בסדרה, הפעם עם שעוני Memovox נהדרים בביצוע מיוחד ולראשונה עם גב שקוף. מעל הכל, כמובן יש לנו את המנגנון המיוחד שייגר לה-קולטרה שילבה בשעון שלוקח את פונקציית השעון המעורר לכיוון אחר ומיוחד, שגורם לגורו לשאול את עצמו – איך לא חשבו על זה עד עכשיו … בשביל הגורו זה מספיק. מה אתכם?

קליבר 956 של ייגר לה קולטרה. מקור - Time And Watches.
קליבר 956 של ייגר לה קולטרה. מקור – Time And Watches.

כמה זה עולה לנו?

לוח הטיימר המרכזי. מקור - TimeandWatches.
לוח הטיימר המרכזי. מקור – TimeandWatches.

דגם ה-Timer בסדרה, רפרנס Q410848J, יגיע במהדורה מוגבלת של 250 יחידות בלבד, כשתג המחיר שלו עומד על 16,500 אירו. הדגם הפשוט יותר בסדרה, רפרנס Q4118420 יגיע במחיר של 12,200 אירו.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של יגר לה קולטרה.