ממשיכים עם ההשקות מתערוכת Watches & Wonders 2020, הפעם עוברים ליצרנית שעוני היוקרה יגר לה-קולטרה. לפני כמעט 30 שנה השיקה החברה את אחת הסדרות המוכרות ביותר שלה כיום, סדרת ה-Master Control. סדרת ה-Master Control היא סדרת שעוני דרס אלגנטיים עם קפדנות טכנית ועיצוב מאופק מאוד ביחס לסדרות שעונים אחרות של החברה. יגר לה-קולטרה מרעננת את הסדרה הזאת לרגל שנת 2020 עם מספר דגמים חדשים בקולקציה, בואו ונכיר אותם ביחד. 

יגר לה-קולטרה Master Control 2020

יגר לה קולטרה משיקה ארבעה דגמים בקולקציית ה-Master Control. אם אתם לא מכירים את הסדרה, נסביר כי השם של הסדרה מגיע מהסמכת האלף שעות (“1000 Hours Control”) של יגר לה-קולטרה – סדרת בדיקות מקיפות שמבוצעות על השעון כשהוא סגור ולא רק על המנגנון שלו, כדי להבטיח ביצועים ודיוק גבוהים ככל האפשר. כל אחד ואחד מהשעונים בסדרה החדשה עובר כמובן את המבחנים הללו. כל השעונים החדשים בסדרה מגיעים עם גוף בקוטר של 40 מ”מ העשוי מפלדת אל-חלד או זהב. כל לוחות השעונים בסדרה יגיעו בצבע כסוף עם גימור קרני שמש. 

יגר לה-קולטרה Master Control Date

השעון הראשון בסדרה הוא שעון ה-Master Control Date, שעון דרס קלאסי עם תצוגת שעות-דקות-שניות מרכזית ועם תאריכון בשעה 3 של לוח השעון. השעון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 8.78 מ”מ עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים. בתוך השעון פועל קליבר 899 (דור חדש), מנגנון אינהאוס של יגר לה-קולטרה הפועל בתדר של 4Hz עם רזרבת כוח של 70 שעות. 

יגר לה-קולטרה Master Control Date. מקור - Monochrome.
יגר לה-קולטרה Master Control Date. מקור – Monochrome.

השעון, רפרנס Q4018420 מגיע עם רצועת עור נאפה חומה. תג המחיר שלו צפוי להיות איפשהו בין 6,500 ל-7,000 אירו. 

יגר לה-קולטרה Master Control Calendar

יגר לה קולטרה לקחה את ה-Control Date והוסיפה לו קומפליקציה של מצב-ירח (Moon Phase) ולוח שנה שנתי (יום בשבוע, יום בחודש, חודש). חלוניות החודש והיום ממוקמות בשעה 12 של לוח השעון, מתחת לספרה 12 וללוגו של יגר לה-קולטרה, כשהתאריך בחודש מופיע על גבי לוח השעון, בחלק החיצוני שלו, כשמחוג דק שבקצהו הלוגו של יגר לה-קולטרה בצבע אדום מסמל את התאריך. 

יגר לה-קולטרה Master Control Calendar מקור - Monochrome.
יגר לה-קולטרה Master Control Calendar מקור – Monochrome.

תשומת הלב לפרטים הקטנים ביותר של יגר לה-קולטרה באה לידי ביטוי בתאריכון, שמגיע עם קומפליקציית “קפיצה” (Jumping Complication), כשכדי שמחוג התאריכון לא יפריע לתצוגת מצב הירח של השעון, בכל 15 לחודש (בסביבות השעה 4:30 בלוח השעון) המחוג קופץ לאזור השעה 7:30, שם ממשיכה הספירה לתאריך ה-16 לחודש. בתוך השעון נמצא קליבר 866 משודרג, עם רכיבים מסיליקון ורזרבת כוח של 70 שעות. המנגנון פועל בתדר של 4Hz.

יגר לה-קולטרה Master Control Calendar מקור - Monochrome.
יגר לה-קולטרה Master Control Calendar מקור – Monochrome.

דגם זה יגיע בשתי גרסאות, גרסה אחת העשויה מזהב (רפרנס Q4142520) וגרסה זולה יותר העשויה מפלדת אל-חלד (רפרנס Q4148420), כששתי הגרסאות יגיעו עם רצועת עור נאפה חומה. תג המחיר המשוער של שעון זה בגרסת פלדת האל-חלד עומד על כ-10,000 אירו. ממדי השעון – קוטר של 40 מ”מ ועובי של 10.95 מ”מ. 

יגר לה-קולטרה Master Control Geographic

שעון שמגיע עם קומפליקציית ה-“Geographic” של יגר לה-קולטרה, קומפליקציה המציגה את השעה באזורים שונים בעולם או אם תרצו – שעון GMT. יגר לה-קולטרה שילבה בשעון גם תצוגת 24 שעות, תאריכון ומחוון רזרבת כוח. 

יגר לה-קולטרה Master Control Geographic מקור - Monochrome.
יגר לה-קולטרה Master Control Geographic מקור – Monochrome.

בין השעות 4:30 ל-7:30 בשעון שילבה יגר לה-קולטרה חלונית עם שמות של ערים ברחבי העולם המייצגות את אזורי הזמן השונים. השעון מגיע עם קליבר 939, מנגנון אינהאוס אוטומטי עם רזרבת כוח של 70 שעות הפועל בתדר של 4Hz. גם כאן יגר לה-קולטרה תציע שתי גרסאות של השעון, אחת מפלדת אל-חלד (רפרנס Q4128420) והשניה העשויה מזהב (רפרנס Q4122520). שתי הגרסאות יגיעו עם רצועת עור נאפה חומה. גרסת האל-חלד אמורה להגיע עם תג מחיר של כ-11,500 אירו.

יגר לה-קולטרה Master Control Chronograph Calendar

הגרסה המעניינת ביותר והאטרקטיבית ביותר בסדרה, המשלבת כרונוגרף עם תצוגת מצב ירח ולוח שנה שנתי. תצוגת היום והחודש נמצאת בשעה 12 של לוח השעון, מתחת לספרה 12 וללוגו של יגר לה-קולטרה, כשהיום בחודש מיוצג בלוח הקטן בשעה 6 בשעון, מסביב לתצוגת מצב הירח. 

יגר לה-קולטרה Master Control Chronograph Calendar מקור - Monochrome.
יגר לה-קולטרה Master Control Chronograph Calendar מקור – Monochrome.

בשעה שלוש של לוח השעון נמצא כרונוגרף 30 דקות ובשעה 9 של השעון נמצא לוח השניות של השעון, כשהמחוג המרכזי הוא כמובן מחוג הכרונוגרף. 

יגר לה-קולטרה Master Control Chronograph Calendar מקור - Monochrome.
יגר לה-קולטרה Master Control Chronograph Calendar מקור – Monochrome.

השעון יגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד או מזהב, בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 12.05 מ”מ, כשבתוכו פועל קליבר 759 של יגר לה-קולטרה. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי הפועל בתדר של 4Hz, עם רזרבת כוח של 65 שעות. שתי הגרסאות של השעון – גרסת פלדת האל-חלד (רפרנס Q4138420) וגרסת הזהב (רפרנס Q4132520) יגיעו עם רצועת עור נאפה חומה, כמו כל שעוני הסדרה. תג המחיר של דגם זה יעמוד על כ-15,000 אירו לגרסת פלדת האל-חלד. 

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של יגר לה-קולטרה.