תערוכת SIHH 2019 הולכת ומתקרבת אלינו ומבול ההכרזות וההשקות לקראת התערוכה לא פוסק. אחרי מספר השקות מעניינות של זניט, ברייטלינג ופנריי, בסוף השבוע האחרון קיבלנו הודעה על שעון חדש נוסף שיגיע אלינו במהלך התערוכה, הפעם מבית יגר לה-קולטרה, יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית הנודעת, שתציג בתערוכה שעון דרס חדש, ה-Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel.

שנת 2018 עמדה בסימן ליין ה-Polaris של ייגר לה-קולטרה, ליין הספורט-יוקרה הראשון של יצרנית השעונים הנחשבת מזה שנים. יגר לה-קולטרה כנראה מרגישה שסדרת ה-Polaris כבר הצליחה לקנות לעצמה מקום מכובד בעולם השעונים ותמשיך את ההצלחה שלה בשנים הקרובות, כשהיא מחליטה לחזור לסדרת ה-Master Ultra Thin שלה, אחת הסדרות המצליחות ביותר של החברה במשך עשרים השנים האחרונות ואחת מעמודי התווך של ליין המוצרים של החברה.

שעון Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel. מקור - WatchTime.
שעון Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel. מקור – WatchTime.

כמו יצרניות אחרות שהציגו מראש שעונים שיושקו בתערוכת SIHH 2019, גם ה-Master Ultra Thin Moon Enamel יגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות, כשאחד המאפיינים הבולטים ביותר של השעון החדש הוא הלוח הכחול עם טקסטורת ה-Guilloché שיוצרה על ידי אנשי המקצוע של המנוסים ייגר לה-קולטרה בתוך החברה. כדי להשיג את הגימור המרשים הזה, עוברים בצורה ידנית על לוח השעון ויוצרים את הטקסטורות המיוחדות, לפני שהוא עובר ציפוי באמייל כחול עם שקיפות חלקית, איתו צובעים את הלוח בזהירות רבה. המרקם הסופי שמתקבל מעניק לשעון מראה אטרקטיבי עם משחק מעניין של אור וצל והולם במיוחד את מחוגי הדופין (Dauphine) הדקים של השעון.

שעון Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel
שעון Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel. מקור – WatchTime.

ייגר לה-קולטרה שילבה בשעון מספר תכונות חדשות לעומת גרסאות קודמות בסדרה. סמני השעה של השעון ארוכים יותר, כשסמני השעה בשעות 3,6,9 ו-12 הם כפולים. בנוסף, תצוגת מצב הירח (Moon Phase) עוצבה מחדש, כשהירח –  שצורתו דיסקית כסופה ומלוטשת – מוצג במלואו במצב שבו הירח מלא. מסביב למעגל תצוגת מצב הירח שילבה ייגר לה-קולטרה באלגנטיות את התאריכון, עם מחוג שמצביע על היום בחודש במרכז המעגל.

שעון Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel תמונה צדדית
שעון Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel. מקור – WatchTime.

ייגר לה קולטרה אמנם קוראת לשעון Ultra Thin והוא אכן דק בסטנדרטים של עולם השעונים, עם עובי כולל של 10.04 מ”מ בסך הכל, אבל הוא קצת יותר עבה לעומת הדגמים הקודמים בסדרה, למשל ה-Ultra Thin Moon משנת 2011, שהגיע בעובי של 9.9 מ”מ או הדגם של שנת 2013, ה-Ultra Thin Perpetual Calendar, עם עובי כולל של 9.2 מ”מ, אך הוא עדיין דק יותר מהדגם של שנת 2012, ה-Ultra Thin Tourbillon, שהגיע בעובי של 11.3 מ”מ, אם כי במקרה שלו צריך לקחת בחשבון את מנגנון הטורבילון של השעון שמוסיף לעובי שלו.

שעון Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel תמונה מפורטת
שעון Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel. מקור – WatchTime.

שעונים דקים במיוחד אינם נחלתה הבלעדית של יגר לה-קולטרה. פיאג’ה, לדוגמא, היא יצרנית נוספת ששמה דגש על דקיקות שעונייה, אך יגר לה-קולטרה יכולה להתגאות בשעונים דקים באופן נרחב יותר. בשנת 2013, לרגל יובל ה-180 של החברה, השיקה ייגר לה-קולטרה את ה-Platinum Master Ultra Thin Jubilee Limited Edition, בעובי כולל של 4.05 מ”מ (!), שהיה השעון הדק ביותר בעולם.

שעון Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel
שעון Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel. מקור – WatchTime.

ה-Master Ultra Thin Moon Enamel מגיע עם גוף בקוטר של 39 מ”מ מזהב לבן עם מנגנון אוטומטי – קליבר 925/2, עם צבירת כוח של 70 שעות ועם גב שקוף שמאפשר הצצה אל הקרביים של המנגנון. ייגר לה-קולטרה תייצר כאמור 100 יחידות בסך הכל מהשעון, כשאם תרצו לרכוש אחת מהן, תצטרכו להיפרד מסכום “פעוט” של 35,800 דולרים.

לאתר יגר לה-קולטרה העולמי