בשנת 1998 השיקה גרנד סייקו את קליבר 9S שלה. מנגנון אינהאוס מתקדם שסימן התחלה של עידן חדש עבור החברה. המנגנון הציע רמה חדשה של דיוק וביצועים והפך לפלטפורמה שעליה מבססת גרנד סייקו את השעונים שלה מאז. במרוצת השנים גרנד סייקו שדרגה את המנגנונים הללו עם תכונות שונות שהתווספו למנגנון, שהפך לאחד מאבני היסוד של ההצלחה של המותג. בימים אלו מציין קליבר 9S את יובל ה-25 שלו ובגרנד סייקו החליטו לציין זאת בדרך חגיגית ומתבקשת – שני שעונים חדשים – יובל ה-25 לקליבר 9S – מוזמנים להכיר אותם ביחד איתנו.

יובל ה-25 לקליבר 9S – מפרט טכני

גרנד סייקו משיקה כאמור שני שעונים חדשים במסגרת חגיגות ה-25 שנים לקליבר 9S. שני השעונים יגיעו עם גוף שעון בעיצוב זהה ובקוטר זהה (37 מ״מ) לזה של השעון הראשון שהגיע עם קליבר 9S.

יובל ה-25 לקליבר 9S. מקור - TimeandWatches.
יובל ה-25 לקליבר 9S. מקור – TimeandWatches.

השעון הראשון, רפרנס SBGH311, מגיע עם לוח אפור עם טקסטורה מחוספסת. כמו תמיד בגרנד סייקו, הטקסטורה הזאת מייצגת משהו מהעולם של גרנד סייקו, הפעם את מראה העננים המכסים את הר איווטה (Iwate) במחוז איווטה, שם מייצרים את כל השעונים המכאניים של גרנד סייקו.

לוח אפור עם טקסטורת עננים. מקור - TimeandWatches.
לוח אפור עם טקסטורת עננים. מקור – TimeandWatches.

השעון עצמו הוא שעון ״גרנד סייקואי״ מובהק, עם לוח נקי ואלגנטי, תאריכון בשעה 3 ומחוג שניות בצבע כחול.

יובל ה-25 לקליבר 9S. מקור - TimeandWatches.
יובל ה-25 לקליבר 9S. מקור – TimeandWatches.

השעון השני, רפרנס SBGR325, מגיע עם לוח כחול בגימור קרני שמש. גם כאן גרנד סייקו מנסה לייצג את השמים הצלולים הנראים מראש הר איווטה. הרקע הכחול הזה משתלב בצורה נהדרת כרקע למחוגים והאינדקסים של השעון.

לוח המייצג את השמים הכחולים. מקור - TimeandWatches.
לוח המייצג את השמים הכחולים. מקור – TimeandWatches.

יובל ה-25 לקליבר 9S – מנגנון

לשעון הראשון, רפרנס SBGH311, גרנד סייקו בחרה בקליבר 9S85. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 55 שעות. המנגנון מגיע עם דיוק של 5+/3- שניות ליום.

קליבר 9S85. מקור - TimeandWatches.
קליבר 9S85. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון אנו יכולים לראות מעבד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור טיטניום בצבע תכלת, המתקבל באמצעות תהליך חמצון אנודי. הצבע הזה מייצג את השמים הכחולים העמוקים מעל ים העננים המקיפים בדרך כלל את פסגת הר איווטה.

בשעון השני, רפרנס SBGR325 את קליבר 9S65, מנגנון הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 3 ימים. בדומה ל-9S85, גם המנגנון הזה מגיע עם דיוק של 5+/3- שניות ליום.

קליבר 9S65. מקור - TimeandWatches.
קליבר 9S65. מקור – TimeandWatches.

בשעון הזה שילבה גרנד סייקו רוטור עם הצבע הכחול בגוון המדויק שהפך לאחד מסימני ההיכר של המותג.

אז מה חדש בעצם?

שני שעונים חדשים במסגרת חגיגות ה-25 שנים למנגנון שהפך למנגנון הבית של גרנד סייקו. למרות שאם אתם שואלים אותנו, כשמדובר בשעונים חדשים של גרנד סייקו, אנחנו לא באמת מחפשים ״מה חדש״ אלא מקבלים בברכה כל שעון של החברה …

כמה זה עולה לנו?

השעון הראשון, רפרנס SBGH311, יגיע במהדורה מוגבלת של 1,200 יחידות. בשלב הראשון, גרנד סייקו תמכור את השעון באמצעות הבוטיק המקוון שלה בלבד במהלך חודש ינואר 2023. בחודש פברואר 2023 השעון יהיה זמין לרכישה בבוטיקים שלה ואצל המשווקים המורשים של החברה מסביב לעולם. תג המחיר שלו עומד על 6,600 דולרים.

יובל ה-25 לקליבר 9S. מקור - TimeandWatches.
יובל ה-25 לקליבר 9S. מקור – TimeandWatches.

השעון השני, רפרנס SBGR325, מגיע גם הוא במהדורה מוגבלת של 1,200 יחידות. הוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של גרנד סייקו ואצל המשווקים המורשים של החברה מסביב לעולם, במהלך חודש אפריל 2023. תג המחיר שלו יעמוד על 5,300 דולרים.

השורה התחתונה

כמו תמיד אצל גרנד סייקו, השעונים של החברה מגיעים עם לוחות שאי אפשר שלא להתפעל מהם, כשזה לא באמת חשוב מה הסיפור מאחורי הלוחות הללו. תוסיפו לזה את העובדה שמדובר במהדורה מוגבלת ובקוטר קטן יחסית שהופך לפופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות וקיבלתם מתכון לעוד שני שעונים מנצחים מבית גרנד סייקו.

למעבר לאתר של גרנד סייקו.