אחרי ביטולן של תערוכות באזלוורלד ו-Watches & Wonders, נדמה היה כי שנת 2020 תעבור על עולם השעונים וחובבי השעונים ללא תערוכה פיזית כלשהי וכולנו נאלץ להסתפק באירועים מקוונים כמו ההשקה המקוונת של ברייטלינג או תערוכת Watches & Wonders שהתקיימה על גבי רשת האינטרנט. ימים ספורים לאחר ביטולן של אותן התערוכות, קיבלנו דיווחים על יוזמה בשם Geneva Days, שהייתה אמורה להיערך בסוף אפריל. כמובן שהתאריך המקורי היה נשמע שאפתני מדי, שלא לומר בדיוני, שעה שהעולם כולו עדיין התמודד עם וירוס הקורונה, כשמספר שבועות לאחר מכן התבשרנו כי האירוע נדחה לסוף חודש אוגוסט. גם אז היינו די סקפטיים ולא האמנו כי יש סיכוי שאירוע כזה יתקיים. למרבה ההפתעה, בסוף השבוע האחרון התקבלו דיווחים משוויץ לפיהם Geneva Days הופכת לאירוע רשמי ואפילו מקבלת תאריכים, כשהיא תערך בסוף אוגוסט 2020. 

Geneva Days תערך בסוף אוגוסט 2020

אם הספקתם לשכוח, או שלא התעניינתם יותר מדי מלכתחילה, מי שבעצם מהווה את הרוח החיה מאחורי היוזמה הוא מנכ”ל בולגרי, ז’אן כריסטוף באבין. הרעיון היה במקום לקיים אירוע רב משתתפים במרכז כנסים כזה או אחר, דוגמת באזלוורלד או תערוכת Watches & Wonders, לרכז מספר יצרניות שעונים, שכל אחת מהן תתמקם במלון כזה או אחר, או שאולי תארח במשרדים שלה, כך שאנשי תקשורת ואנשי תעשייה מכל רחבי העולם יוכלו לבקר אצל היצרניות השונות במספר ימים מרוכזים ולהכיר את הדגמים החדשים של כל חברה וחברה.

החברות שאישרו את השתתפותן באירוע הן בולגרי, MB&F, ג’רלד ג’נטה, H. Moser & Cie, ג’יררד פרגו, יוליס נרדין, Urwerk, De Bethune וברייטלינג. לא ברור אם ברייטלינג עדיין תשתתף באירוע או ביוזמה, תלוי איך אתם מעדיפים לקרוא לה, שכן בזמנו כשהודיעה החברה על השתתפותה באירוע, היא עדיין לא הכריזה על האירוע המקוון שלה. אך כיום, לאחר קיומו של האירוע המקוון והשקה של שתי סדרות שעונים חדשות שלה, לא ברור אם ברייטלינג תהיה חלק מהיוזמה או לא. 

בכל אופן, עם ברייטלינג או ללא ברייטלינג, בסוף השבוע האחרון קיבלנו כאמור אישור לקיומה של יוזמת Geneva Days, שתתקיים בין התאריכים ה-26 ל-29 לאוגוסט. על פי ההערכות, מדובר ככל הנראה באירוע הפיזי היחיד השנה שייערך בתעשיית השעונים העולמית, כשהוא מקבל גיבוי ותמיכה ממשלתית. 

בהודעה שהגיעה משוויץ נאמר – “ועדת ההיגוי של יוזמת Geneva Days מתקדמת עם ביצוע ההכנות לקיום האירוע. האירוע יתקיים בין ה-26 ל-29 לאוגוסט במלונות במרכז העיר ג’נבה, כמו גם בבוטיקים ובסדנאות של יצרניות השעונים המשתתפות. במסגרת יוזמה זו תצטרף קבוצת יצרניות שעונים עם פרופיל שונה מאוד, מה שיאפשר למשווקים ולאנשי תקשורת להתרשם ממגוון רחב של מוצרים. עבור רוב יצרניות השעונים, המשווקים ואנשי התקשורת – ובהתחשב בביטולן של תערוכות באזלוורלד ו-Watches & Wonders, האירוע יהיה האירוע היחיד שיתקיים משנת 2019 ועד לשנת 2021!”.

Geneva Days תערך בסוף אוגוסט 2020
Geneva Days תערך בסוף אוגוסט 2020

יוזמת ג’נבה אמורה להיות אירוע מבוזר, זריז, קולגיאלי והכי חשוב – זול בארגונו, בכדי להפוך את האירוע ליעיל ואטרקטיבי ככל האפשר עבור המבקרים בו. כל היצרניות המשתתפות בו יתפרסם על פני מקומות נגישים בקלות באזור מוגדר של ג’נבה. החברות יקימו דלפק קבלה מרכזי שיהווה מעין מרכז מודיעין והכוונה למשווקים ולאנשי התקשורת, כדי לייעל ולנהל בצורה הטובה ביותר את הפגישות עם יצרניות השעונים המשתתפות לאורך כל ארבעת ימי האירוע.

במקביל, פלטפורמת תמיכה דיגיטלית ידידותית במיוחד למשתמש הוקמה בכתובת האינטרנט www.gva-watch.-days.com ותאפשר למשווקים ולאנשי התקשורת להרשם, להזמין פגישות עם היצרניות השונות ואפילו להזמין חדרים בבתי מלון במחירים שעליהם סוכם מראש מול המלונות השונים בג’נבה. 

בימים הקרובים אמורה להתעדכן מפת האירוע ובה ניתן יהיה לראות היכן יציג כל אחד מהמותגים המשתתפים ביוזמה. 

על פי ההודעה לעיתונות, האירוע יתקיים תחת הקפדה על כל האמצעים והנחיות הבריאות שהוגדרו על ידי הקונפדרציה והקנטון של ג’נבה, אשר הוכיח את עצמו כמופת מבחינת יעילות במאבק בוירוס הקורונה, מה שמאשר את מעמדה של ג’נבה כאחת הערים הבטוחות בעולם בימים אלו ולכל אורך ההתמודדות עם וירוס הקורונה.

פטק פיליפ ורולקס יצטרפו ליוזמה?

בחלק מהדיווחים ברשת האינטרנט לאחר פרסום התאריכים הרשמיים לקיום היוזמה, נכתב כי יצרניות נוספות שוקלות את השתתפותן באירוע. אנחנו יכולים רק לשער שמדובר בפטק פיליפ, רולקס, טודור ואולי גם חטיבת השעונים של קבוצת LVMH, עם הובלו, זניט וטאג הויר. 

פטק פיליפ הודיעה בימים האחרונים למשווקים המורשים שלה ברחבי העולם להיערך להשקה של שעונים חדשים בתקופה הקרובה. פטק פיליפ לא הודיעה באיזה פלטפורמה היא תבחר להשיק את הדגמים החדשים ובאיזה תקופה בשנה, אבל סביר להניח שהחברה תשמח להצטרף ליוזמה כזאת, מה גם שמתקני הייצור ומשרדי החברה נמצאים בג’נבה, כך שבהחלט ייתכן כי נראה עוד שמות בפרופיל גבוה יותר מהיצרניות שכבר אישרו את ההשתפות שלהן ביוזמה, שיצטרפו לרכבת שכבר יצאה לדרך.