ממשיכים עם מבול ההשקות שמגיעות אלינו בשבועיים האחרונים, הפעם עם יוליס נרדין. יצרנית השעונים השוויצרית שמזוהה כל כך עם שעונים ימיים, משיקה שעון חדש ומיוחד – יוליס נרדין דייבר X סקלטון. בשנתיים האחרונות הציגה יוליס נרדין מספר שעוני דייבר X – הקייפ הורן, נמו פוינט ואנטרטיקה. השנה, לרגל חגיגות ה-175 שנים לחברה, שנוסדה בשנת 1846, מגיעה אלינו גרסה קיצונית עוד יותר של הדייבר X. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

יוליס נרדין דייבר X סקלטון – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מטיטניום בקוטר של 44 מ”מ. יוליס נרדין שתיק את השעון עם רצועת גומי כחולה או כתומה. השעונים יהיו עמידים למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

יוליס נרדין דייבר X סקלטון. מקור - WATCHILOVE.
יוליס נרדין דייבר X סקלטון. מקור – WATCHILOVE.

כפי שאפשר להבין משמם של השעונים, הם מגיעים עם לוח סקלטון. הלוח מגיע בצורת האות X והוא מאפשר הצצה אל מנגנון השעון.

יוליס נרדין דייבר X סקלטון. מקור - WATCHILOVE.
יוליס נרדין דייבר X סקלטון. מקור – WATCHILOVE.

לוח השעון מיוחד ומרשים. יוליס נרדין שילבה מספר רמות של עומק וגימורים. התוצאה הסופית היא מראה מיוחד, שבו נראים אינדקסי השעה כאילו “מרחפים” מעל המנגנון. יוליס נרדין ציפתה את גוף השעון בציפוי PVD כחול עם דגשים בכתום, מה שמקנה לשעון הזה מראה צעיר וספורטיבי. ברצועת השעון אנו מוצאים את הלוגו של יוליס נרדין במעין “חוליית גשר” בין שני חלקי הרצועה.

הלוח עם האלמנטים המרחפים. מקור - WATCHILOVE.
הלוח עם האלמנטים המרחפים. מקור – WATCHILOVE.

יוליס נרדין דייבר X סקלטון – מנגנון

יוליס נרדין משלבת בשעון את קליבר UN-372 שלה. מדובר במנגנון תוצרת בית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם רכיבים שונים כמו באלנס וגלגל בריחה העשויים מסיליקון והוא מספק רזרבת כוח מרשימה של 96 שעות.

קליבר UN-372. מקור - WATCHILOVE.
קליבר UN-372. מקור – WATCHILOVE.

אז מה חדש בעצם?

שעון נוסף בסדרת הדייבר X המיוחדת של יוליס נרדין, במראה מיוחד מאוד ולא שגרתי.

לוח ה-X של יוליס נרדין. מקור - WATCHILOVE.
לוח ה-X של יוליס נרדין. מקור – WATCHILOVE.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש יגיע בשני דגמים.

אם זה לא היה ברור עד עכשיו, אז השעון החדש יגיע במהדורה מוגבלת של 175 יחידות, תג המחיר שלו יעמוד על 21,000 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

יוליס נרדין דייבר X סקלטון. מקור - WATCHILOVE.
יוליס נרדין דייבר X סקלטון. מקור – WATCHILOVE.

כשאנחנו כותבים שליוליס נרדין יש היסטוריה עשירה בשעונים ימיים, אנחנו לגמרי מתכוונים לזה. החברה היא אחת המובילות בכל הקשור לשעונים ומכשירי מדידת זמן ימיים. כלומר – לא רק שעוני יד (או שעוני כיס למטיבי לכת), אלא גם ובעיקר שעונים ששולבו באוניות וספינות והצטיינו בדיוק הרב שלהם. השעונים הללו הפכו את יוליס נרדין לאחד השמות שהולכים יד ביד עם תחום השעונים הימיים ועזרו לה להמשיך לייצר שעונים ברצף של 175 שנים. מספר שלא שומעים בכל יום, אפילו לא בתעשיית השעונים. סדרת שעוני הדייבר X היא סדרה מיוחדת והדייבר X סקלטון ממשיך את המורשת של שעונים מיוחדים ולא שגרתיים. יהיה מעניין לראות מה יוליס נרדין תשיק לנו בסדרה הזאת בשנים הבאות.