יצרנית השעונים השוויצרית יוליס נרדין (Ulysse Nardin) מזוהה בעיקר עם תחום השעונים הימיים, כשבשבועות האחרונים החברה מרחיבה את ליין השעונים שלה, עם השקה של דגמים חדשים, כחלק מההכנה שלה לתערוכת SIHH 2019. לפני כחודש השיקה יוליס נרדין ארבעה שעונים חדשים בסדרת ה-Diver Chronometer שלה, כשבשבוע שעבר החברה מציגה שעונים צלילה חדשים, תחת סדרת הדייבר 42 (Diver 42) – סדרת שעוני צלילה חדשים, שיגיעו עם תג מחיר נמוך יותר מכל שעוני הצלילה של יוליס נרדין עד היום ויהפכו לרף הכניסה החדש לעולם שעוני הצלילה של יוליס נרדין.

יוליס נרדין דייבר 42

בדומה לשעוני הדייבר כרונומטר, שעוני הסדרה החדשה מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים. מאפיינים עיצוביים זהים נוספים הם הבזל הקעור וזכוכית הספיר הכיפתית. בניגוד לשעוני הדייבר כרונומטר, שעוני הדייבר 42 מגיעים עם עיצוב וינטאג’י בולט במיוחד – לוח עם גימור בעל טקסטורה מגורענת ולא חלקה, עם נגיעות של צבע בז’ בגווני רטרו ומחוג שניות מרכזי, בניגוד לשעוני הדייבר כרונומטר שבהם מופיע לוח קטן לשניות.

יוליס נרדין דייבר 42 מ"מ. מקור - יוליס נרדין.
יוליס נרדין דייבר 42 מ”מ (מקור – יוליס נרדין)

יוליס נרדין עיצבה מחדש את הגוף של שעוני הדייבר 42. הגוף החדש אמנם קטן יותר ב-2 מ”מ לעומת שעוני הדייבר כרונומטר, אבל בנוסף הגוף “רזה יותר”, כשיוליס נרדין הסירה את המגנים סביב הכתר, כדי להפוך את השעון לקורץ לעיצוב הרטרו וגם צלעות גוף השעון רזות מעט יותר, כשהעיצוב כולו של השעון קלאסי יותר ונקי יותר לעומת שעונים אחרים של יוליס נרדין.

השעונים החדשים מגיעים עם פונקציית תאריך בשעה 6 של השעון, כשמעל חלונית התאריך מופיעות קואורדינטות GPS, שמציינות את העיר לה-לוקל שבשוויץ, מקום מושבה של יוליס נרדין החל משנת 1846.

כדי לשפר ככל הניתן את הנראות של השעונים, אפילו בתנאי תאורה קשים במיוחד, יוליס נרדין “צבעה” את מחוגי השעון, סמני השעה השונים ואת ספרת ה-“0” (אפס) על גבי הבזל בסופר לומינובה.

יוליס נרדין תציע את השעונים החדשים עם מגוון רצועות – רצועת בד כחולה, רצועת עור עגל שחורה ולראשונה בליין השעונים של יוליס נרדין – צמיד מש מתכתי. השעונים החדשים מגיעים עם מנגנון UN-816, מנגנון אוטומטי מבוסס Sellita עם שדרוג (גלגל בריחה) מבית יוליס נרדין, עם רזרבת כוח של 42 שעות שפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה.

יוליס נרדין דייבר 42 מ"מ. מקור - יוליס נרדין.
יוליס נרדין דייבר 42 מ”מ. מקור – יוליס נרדין.

שעוני היוליס נרדין דייבר 42 מגיעים עם תג מחיר של 5,800 יורו לגרסאות עם רצועת הבד או 6,500 יורו לגרסאות עם צמידי המתכת. יוליס נרדין תשיק בנוסף מהדורה מוגבלת של הדייבר 42, שתגיע בכמות של 300 יחידות, כשהשעון יהיה עשוי מפלדת אל-חלד ועם בזל PVD בצבע כחול, לוח כחול ורצועת בד כחולה עם פסים כתומים דקים. המהדורה המוגבלת תגיע במחיר של 6,800 יורו, כשבמקום ציון הקואורדינטות שמופיע בשאר שעוני הסדרה, במהדורה המוגבלת יופיע הכיתוב BLUE SHARK בלבן מעל לאיור של כריש בצבע כתום.

יוליס נרדין דייבר 42 מ"מ לימיטד אדישן. מקור - יוליס נרדין.
יוליס נרדין דייבר 42 מ”מ לימיטד אדישן. מקור – יוליס נרדין.

השעונים יהיו זמינים בצבעים הבאים – בזל שחור ולוח שחור, עם רצועת העגל השחורה, בזל כחול ולוח כחול, עם צמיד הבד הכחול, בזל כחול ולוח כחול, עם צמיד מש מתכתי, בזל שחור ולוח שחור, עם צמיד מש מתכתי ולוח כחול עם בזל כחול, ביחד עם רצועת בד כחולה עם פסים כתומים, במהדורה מוגבלת כאמור.

לאתר יוליס נרדין העולמי