לרגל יום העצמאות של ארצות הברית ב-4 ליולי, השיקה יוליס נרדין (“Ulysse Nardin”) שעון חדש במהדורה מוגבלת – שעון סקלטון עם מנגנון טורבילון בשם “Stars and Stripes” – “כוכבים ופסים” – במחווה ברורה לדגל האמריקאי. ביוליס נרדין מנצלים את ההשקה להזכיר לציבור הרחב את הקשר ההדוק שבין יצרנית השעונים השוויצרית והצי האמריקאי, קשר שהתחיל כבר בשנת 1902, אז נבחרה החברה כספקית של הצי האמריקאי בזכות “דיוק מעולה ורמה גבוהה של שענות. זוכה מספר פעמים במכרזים בוושינגטון לצייד את ספינות הטורפדו של ארה”ב, מכשירים מבית יוליס נרדין היו חלק משמעותי מספינות הצי של ארצות הברית כבר מעל למאה שנה”, ציינו בחברה.

השעון מבטא מחווה משמעותית לדגל האמריקאי עם פסי האדום-לבן והכוכבים הלבנים על רקע כחול, צבעים שמשמשים כערכת הצבעים של השעון החדש, אם כי, כפי שהיינו מצפים מיוליס נרדין, העיטורים והצבעים בוצעו בעבודה ידנית ברמה גבוהה ביותר של אומנות. יוליס נרדין פנתה ליצרנית החוגות Donzé Cadrans שמייצרת עבורה את החוגות באופן ידני, באמצעות שימוש בטכניקות ציור-מיקרו, שדורשות מכחולים בעובי של ריס בודד !

השעון בנוי על הגוף של האקזקיוטיב סקלטון טורבילון של יוליס נרדין, בשילוב עם טיטניום וקרמיקה כחולה מוברשת עבור הבזל. להשלמת המראה צירפה יוליס נרדין רצועת עור כחולה עם “אפקט פחמן”, כשהשעון מבוסס על מנגנון מתוצרת בית, גלוי לחלוטין וממוסגר על ידי מלבן לבן. המנגנון מלוטש ומקושט, כשכל הרכיבים שלו נראים לעין, כולל הטורבילון המעופף בשעה 6.

צילום: GMTPOST

השעון מבוסס על מנגנון הקליבר UN-171 שמציג מספר תכונות מרשימות, ביניהן גלגל בריחה (מחגר) מסיליקון וקפיץ נימי – אחת מההמצאות של יוליס נרדין. המנגנון מספק צבירת אנרגיה מרשימה במיוחד של 170 שעות (מעל ל-7 ימים).

רוצים לשים את ידכם על שעון כזה? היות ומדובר במהדורה מוגבלת, תצטרכו להיות אחד מבין 50 ברי מזל שיצליחו לרכוש שעון כזה, שמגיע עם תג מחיר של 46,000 דולרים, כשביוליס נרדין מייעדים את השעון למכירה בשוק האמריקאי בלבד.

לאתר יוליס נרדין העולמי