אנחנו מאוד שמחים כאן בווטש גורו, שענייני תערוכות השעונים לא משפיעים על השקתם של שעונים חדשים, אותם אנו זוכים לראות מפעם לפעם. רק קיבלנו ידיעה כי קבוצת LVMH, שמאגדת תחתיה בין השאר את טאג הויר, זניט והובלו, הודיעה כי היא כן תשתתף בבאזלוורלד 2020, ידיעה משמחת – אחרי שבשבוע שעבר נודע לנו על כך שדווקא את ברייטלינג אנחנו לא נראה באותה התערוכה.

יוליס נרדין (Ulysse Nardin), שאינה נמצאת בבעלות אחד מתאגידי הענק המוכרים (LVMH או קבוצת סווטש לדוגמא) אלא בבעלות תאגיד השקעות בשם קרינג (Kering), לא לקחה חלק בתערוכת באזלוורלד האחרונה. יחד עם זאת – זכינו לראות כמה יציאות מעניינות של היצרנית בסמיכות לתערוכה עצמה, כמו למשל ה-Freak X, שעון הקונספט המיוחד של היצרנית. כידוע, ליוליס נרדין קשר עמוק של שנים ארוכות עם העולם הימי. החברה התפרסמה בעבר הרחוק בזכות היכולת שלה לייצר מכשירי כרונומטר ומכשירי מדידה סופר מדוייקים לתחומי השיט על סוגיו, ולמרות שהיום מכשירים אלו הוחלפו במגוון רחב של מחשבים, יוליס נרדין ממשיכה לשמור על הזיקה העמוקה שלה לתחום הימי ושעונים רבים שלה זוכים לעיצוב בהשראת מכשירי הכרונומטר מהעבר המפואר של החברה.

Ulysse Nardin Marine torpilluer Military Bronze and Blue
גירסאת הברונזה – 300 יחידות בלבד עם רצועת קרוקו כחולה (מקור: יוליס נרדין)

כעת, החברה מציגה זוג שעונים חדשים בסדרת ה-Marine Tropilluer, סדרת כניסה של יוליס נרדין, שהוצגה בשנת 2017 – ואל שורותייה התווספו עוד מספר שעונים תחת השם Marine Tropilluer Military, גרסאות עם אוריינטציה עיצובית צבאית יותר מהדגמים הראשיים של הסדרה. זוג השעונים הנוספים אותם חשפה יוליס נרדין הם שתי מהדורות מוגבלות מתוך סדרת ה-Marine Tropilluer Military, שמהווים הנצחה למסורת הצבאית של החברה.

ulysse nardin marine torpilluer black caseback
גב הקייס – כיאה למסורת של יוליס נרדין (מקור: אתר יוליס נרדין הרשמי)

הראשון מגיע עם קייס עשוי ברונזה, כמיטב האופנה העכשווית בענף. קוטר הקייס יעמוד על 44 מ”מ וכתוצאה מהשימוש בברונזה הוא יעבור שינויים בצבע ובדפוס שלו עם השנים. לדגם הברונזה לוח בצבע כחול בגימור מט, ספרות רגילות ותת חוגה נפרדת לשניות. אחת הבעיות העיקריות עם שעוני ברונזה היא שהם לעיתים גורמים לגירויים בעור, מפאת החומר ממנו עשויים, אך ביוליס נרדין חשבו מחוץ לקופסא – והשעון מגיע עם גב קייס עשוי פלדת אל חלד רגילה – עליו תחריט של ספינת טילים, והוא מולבש על צמיד עור קרוקו כחול. הדגם מונע על ידי הקליבר UN-118, אין האוס של יוליס נרדין, מנגנון עם הסמכת COSC, תדר עבודה של 28,800 פעימות בשעה ורזרבת כח של 60 שעות. מחירו – 8900 יורו.

ulysse nardin marine torpilluer military blackulysse nardin marine torpilluer military black
גירסאת הברונזה (מקור: אתר יוליס נרדין הרשמי)

הדגם השני מגיע גם הוא בקוטר קייס זהה של 44 מ”מ, אך כאן מדובר בקייס עשוי פלדת אל חלד מושחר שצועק כולו “שעון צבאי”. הלוח גם הוא שחור, ודגם זה מולבש על רצועת נאטו ירוקה. פרט להבדלים ברצועות ובחומר ממנו עשוי הקייס, שני הדגמים זהים לחלוטין מבחינה טכנית, ושניהם ייוצרו בהיקף של כ-300 יחידות לכל דגם. גירסאת פלדת האל חלד המושחרת צפויה להיות מעט זולה יותר – 7900 יורו.

ulysse nardin marine torpilluer military black 2
הגרסה המושחרת (מקור: אתר יוליס נרדין הרשמי)

לאתר יוליס נרדין העולמי