יוליס נרדין (Ulysse Nardin) התחילה את ימיה כיצרנית כרונומטרים ימיים, והתפרסמה בזכות החיבור שלה לעולם הימי. לא מזמן העלנו כאן 5 עובדות שאתם צריכים להכיר על יוליס נרדין, ובנוסף לכך גם סקירת מותג של יוליס נרדין, שבוצעה על ידי שי חי, בה גם סקרנו שני דגמים – דגם אחד שיוצר לכבוד 160 שנים ליוליס נרדין, ודגם נוסף שהוא האקזקיוטיב – אחד מדגמי השעונים “הסטנדרטיים” של היצרן. כמובן, שלדגם האקזקיוטיב ישנן מספר רב של וריאציות, אך כעת – במסגרת תערוכת SIHH 2019 – יוליס נרדין חושפת עדכון לגרסה שהציגה בשנת 2016, כאשר אחד הפרמטרים המעניינים ביותר לדעתנו הוא המחיר: זהו היוליס נרדין סקלטון X.

Ulysse nardin exacutive Skeleton X Carbonium gold
יוליס נרדין אקזקיוטיב סקלטון X עשוי קרבוניום-זהב (מקור: Monochrome Watches)

הסקלטון X החדש מיוצר בקוטר קייס של 42 מ”מ סבירים ביותר – 3 מ”מ פחות מה-45 מ”מ של הסקלטון היוצא. הקייס כולו עבר בנייה מחודשת, והוא זמין לבחירה מארבעה סוגי מתכות – טיטניום, טיטניום מושחר, רוז גולד, וגרסת קרבוניום-זהב – כאשר גרסת הקרבוניום-זהב היא הרדיקלית ביותר מבחינה עיצובית, והיא היחידה המגיעה עם קייס בקוטר של 43 מ”מ. הקרבוניום, כמרומז משמו, הוא חומר מתכתי אשר עשוי מתרכובת יחודית של סיבי פחמן (קרבון). הוא נמצא בשימוש נרחב בתעשייה הימית, נחשב כקל משקל ובעל עמידות יוצאת מגדר הרגיל. נוסף לכך – הקרבוניום נחשב כמתכת “ירוקה” יחסית, היות והחומרים בהם משתמשים ביוליס נרדין הם חומרים ממוחזרים. החברה מבצעת תהליך מיוחד של התכת הקרבוניום עם זהב צהוב, וכך נוצר קייס הקרבוניום-זהב עם האפקט הייחודי שניתן לראות בתמונה.

Ulysse nardin exacutive Skeleton X Black Titanium
יוליס נרדין אקזקיוטיב סקלטון טיטניום מושחר (מקור: אתר יוליס נרדין הרשמי)

כמרומז משמו של הדגם, זהו שעון בתצורת סקלטון – לוח שקוף וגב שקוף, שחושפים ביניהם את המנגנון במלוא תפארתו. את המנגנון מחזיק במקום קשר מיוחד שיוצר את האות X, ורק שתי ספרות רומיות מככבות על גבי הלוח השקוף – 3 ו-9 בלבד. המנגנון הוא מנגנון מתיחה ידנית אין-האוס של יוליס נרדין, קליבר UN-371, מנגנון עם רזרבת כוח מרשימה של כ-96 שעות, והוא פועל בתדר של כ-3Hz. המראה המיוחד של הסקלטון X שומר, למרות הכל, על מאפיינים עיצוביים מוכרים של דגם האקזקיוטיב עצמו. גרסאות הטיטניום והרוז גולד של השעון זמינות ברצועת עור או גומי, וגירסאת הקרבוניום-זהב זמינה עם רצועת עור-משולבת גומי.

Ulysse nardin exacutive Skeleton X rose-gold
גירסאת הרוז-גולד של הסקלטון X (מקור: אתר יוליס נרדין הרשמי)

ומה עם המחיר ? הסקלטון שהוצג לראשונה לפני כ-3 שנים תומחר בכ-38,000 דולרים. כעת, יוליס נרדין מבצעת מהלך מרשים ומעניין, ומנסה להנגיש (באופן יחסי, כמובן) את סדרת הסקלטון לקהל נרחב יותר. מחירו של הסקלטון החדש נחתך ביותר מחצי – וכעת, הן גירסת הטיטניום הרגילה והן גירסת הטיטניום המושחרת, תומחרו בכ-17,500$.  הגרסאות האחרות של השעון קיבלו תג מחיר מעט פחות נגיש: גרסת הקרבוניום-זהב תומחרה בכ-21,500$, וגרסת הרוז-גולד תומחרה בכ-29,000$.

Ulysse nardin exacutive Skeleton X rear
גב הקייס של היוליס נרדין סקלטון X (מקור: Monochrome Watches)

לאתר יוליס נרדין העולמי