במסגרת תערוכת Watches And Wonders, הציגה יוליס נרדין את השעון החדש בסדרת ה-Freak העתידנית שלה, סדרה שהשעון הראשון שלה הגיע בשנת 2001 וכבר אז, בתחילת המילניום, היה נראה הרבה יותר היי-טקי מאשר משהו שמבוסס על מסורות ייצור בנות מאות שנים, מאפיין שרק הלך והתחדד עם במרוצת השנים עם השעונים בסדרה הזאת. יוליס נרדין Freak S Nomad – מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

יוליס נרדין Freak S Nomad – מפרט טכני

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע בגוף בקוטר 45 מ״מ ובעובי של 16.65 מ״מ. השעון עשוי משילוב חומרים – טיטניום לגוף השעון, כמו גם הבזל של השעון, שמגיע עם ציפוי PVD אנתרציט, בעוד רגלי השעון והדפנות-צלעות (Flanks – האזורים שעוטפים את הבזל) עשויים סיבי פחמן. שילוב החומרים הזה מקנה לשעון מראה עתידני והיי-טקי, כפי שהתרגלנו לראות בשעוני הסדרה.

יוליס נרדין Freak S Nomad
יוליס נרדין Freak S Nomad

הלוח של השעון לעומת זאת משלב טכניקות גימור שהן כל כולן Haute Horlogerie, כשלוח השעון כולו מגיע עם תבנית גיושה בגוון כסוף-זהוב, כשהלוח מהווה רקע למנגנון-מחוגי השעון, המשולבים כמובן ביחד בשעוני ה-Freak, שמגיעים בגוון שחור מט.

לוח הגיושה המרהיב של השעון
לוח הגיושה המרהיב של השעון

יוליס נרדין תספק ביחד עם השעון שתי רצועות, אחת עשויה מגומי בגוון אנתרציט עם מרקם ״בליסטי״, כשהשניה עשויה מעור תנין בגוון אנתרציט מט.

לוח הגיושה המרהיב של השעון
לוח הגיושה המרהיב של השעון

יוליס נרדין Freak S Nomad – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר UN-251 של יוליס נרדין – מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 18,000 ויברציות לשעה, עם רזרבת כוח של 72 שעות.

הקרוסלה-המנגנון של השעון
הקרוסלה-המנגנון של השעון

המנגנון, כמו בכל שעון Freak של יוליס נרדין, הוא למעשה קרוסלה מעופפת המסתובב על צירו, כשהוא כולל שני מתנדים עם גלגלי איזון סיליקוניים שמגיעים בשיפוע של 20 מעלות. המנגנון מכיל 373 רכיבים בסך הכל ו-33 אבני חן, כשיוליס נרדין משלבת בו מערכת מתיחה מתקדמת שמבטיחה מתיחה יעילה יותר לקפיץ.

אז מה חדש בעצם?

שעוני ה-Freak מציגים את השעה בצורה עתידנית למדי – החץ הלבן שמצתא על הקרוסלה המעופפת משמש כמחוג דקות, כשמתחת לקרוסלה נמצא מצביע נוסף, המשמש כמחוג השעות של השעון. בשעון החדש יוליס נרדין לקחה את הקונספט הזה צעד אחד קדימה – במקום מצביע השעות, לוח השעון כולו, זה שמגיע עם גימור גיושה בתבנית יהלום עם ציפוי CVD בצבע חול, משמש כתצוגת השעות כשהוא מסתובב. לוח שעון שדורש שלוש שעות עבודה של אומן המומחה בעבודה עם מנוע הורדים.

יצירת מופת מתקדמת מבית יוליס נרדין
יצירת מופת מתקדמת מבית יוליס נרדין

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע במהדורה מוגבלת של 99 יחידות, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים. תג המחיר של השעון עומד על 140,600 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

יוליס נרדין מציגה עם השעון החדש בסדרת ה-Freak S את הגישה הייחודית שלה לייצור שעונים בצורה נהדרת – אומנות שוויצרית המונעת על ידי חדשנות. בשעון הזה יוליס נרדין לוקחת כאמור את השילוב הזה צעד אחד קדימה, עם שילוב של אחת הטכניקות המרהיבות והעתיקות בעולם השעונים, הגיושה, ביחד עם מראה ומנגנון עתידניים. בנוסף, השעון הזה מדגים בצורה נהדרת את שמו – Nomad – נווד או נע ונד, בהתייחסות גם לקרוסלה שבדרך כלל מסתובבת בשעוני ה-Freak והפעם גם ללוח השעון המרהיב שמסתובב כולו.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של יוליס נרדין.