השנה היא השנה ה-350 לפטירתו של הצייר ההולנדי המפורסם רמברנדט, אחד מגדולי האמנים בהיסטוריה והאומן ההולנדי המפורסם ביותר. לציון שנת ה-350 לפטירתו של רמברנדט, החליטו בייגר לה-קולטרה (Jaeger Le-Coultre) לשלב את אחת היצירות המפורסמות ביותר של האומן, הציור “The Night Watch” על גבי גרסה מיוחדת של שעון הרברסו של החברה, שמוקדשת לצייר.

ייגר לה-קולטרה שיתפה פעולה עם הבוטיק השותף של החברה, GASSAN, כשהאומנים משתי החברות שיתפו פעולה כדי להצליח להעביר בצורה המתאימה ביותר את הדמויות הראשיות של יצירת המופת האיקונית הזו של רמברנדט ללוח השעון. עבור ייגר לה-קולטרה מדובר בגרסת מחווה שניה לאומן הולנדי, לאחר שהשיקה את הרברסו מחווה לפיטר מונדריאן, צייר הולנדי נוסף, יליד המאה ה-19.

שעון הייגר לה-קולטרה רברסו רמברנדט. מקור - WATCHUSEEK.
שעון הייגר לה-קולטרה רברסו רמברנדט. מקור – WATCHUSEEK.

הרברסו (היפוך, מהפך, סיבוב, איך שתרצו לקרוא לו) הוא בהחלט שעון הולם לרמברנדט, שעבר משבר ממשי בחייו. לאחר שנים בהן חי ברמת חיים גבוהה בהרבה מהיכולות שלו, רמברנדט נאלץ למכור את כל רכושו היקר ואפילו את הבית שלו, כשבסופו של דבר, אחד האומנים הגדולים ביותר באירופה אי פעם נפטר כאדם עני בשנת 1669, כשהוא בן 63. בהולנד מציינים לכל אורך השנה הזו את “שנת רמברנדט”, עם תערוכות ואירועים מיוחדים לציון עבודתו של האומן.

האומנים של ייגר לה-קולטרה ושל GASSAN הצליחו לשלב בצורה מדהימה, עם ירידה לפרטי פרטים ולרמת דיוק את הציור המפורסם של רמברנדט על גבי לוח השעון, גם אם בצורה “צרה” יותר מזו של הציור המקורי, שמגיע בממדים של 3.63 מטרים על 4.37 מטרים. באופן מפתיע, למרות הממדים הקטנים של לוח השעון עדיין ניתן להרגיש את האווירה של הציור המקורי.

שעון הייגר לה-קולטרה רברסו רמברנדט. מקור - WATCHUSEEK.
שעון הייגר לה-קולטרה רברסו רמברנדט. מקור – WATCHUSEEK.
הציור "The Night Hawk" של רמברנדט.
הציור “The Night Hawk” של רמברנדט.

שעון הרברסו מחווה לרמברנדט (רפרנס JLQ37325EN) יגיע במהדורה מוגבלת של 5 יחידות בלבד, במחיר של 100,000 יורו ליחידה, כשהשעון מגיע עם גוף העשוי מזהב ורוד, בממדים של 48.5 מ”מ על 30 מ”מ ובעובי של 10.24 מ”מ. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים, כשהוא מגיע עם רצועת עור בצבע שחור.

בתוך השעון נמצא את קליבר 822, מנגנון מתיחה ידנית תוצרת בית של ייגר לה-קולטרה, עם רזרבת כוח של 45 שעות.

תהליך היצירה של לוח השעון מורכב להפליא, כשהוא כולל טכניקות מיוחדות ועדינות של צביעה ותחריט, תוך שימוש במברשות זעירות ובשכבות של אבקת אמייל, כשכל שכבה עוברת חימום לפני שמציירים עליה ומוסיפים עליה שכבה נוספת.

לאתר יגר לה-קולטרה העולמי