ייגר לה-קולטרה היא אחת מיצרניות שעוני היוקרה המובילות בעולם, גם אם היא לא נחשבת לחלק מהשילוש הקדוש של עולם השעונים, אך עדיין אין עוד חברות אחרות מלבדה שזכו לכינוי הכל כך מחייב “יצרנית השעונים של יצרני השעונים”. לחברה היסטוריה ארוכת שנים של ייצור שעונים לשוק הגבוה עם מספר גבוה של קומפליקציות ובאיכות הייצור הגבוהה ביותר. ייגר לה-קולטרה מחזיקה תחת קורת הגג של מפעל הייצור שלה בלה סנטייר (Le Sentier) את כל היכולות הנדרשות לייצור שעונים ברמה הגבוהה ביותר ולאחרונה השיקה החברה שעון שמדגים את כל היכולות שלה בצורה מושלמת, ה-Master Grande Tradition Répétition Minutes Perpétuelle.

השעון החדש מגיע בשתי גרסאות, כשייגר לה-קולטרה תייצר 30 שעונים מכל אחת מהגרסאות, כשהם מכילים שתי קומפליקציות גבוהות, כשאחת מהגרסאות מגיעה עם לוח אמייל כחול עם גימור גיילוצ’ה. הלוח, כמו המנגנון שמסתתר מתחתיו, הם כמובן תוצרת בית.

שעון ה-Master Grande Tradition Répétition Minutes Perpétuelle. מקור - Hodinkee.
שעון ה-Master Grande Tradition Répétition Minutes Perpétuelle. מקור – Hodinkee.

השעון החדש מגיע עם מנגנון תוצרת בית חדש, קליבר 950, שמגיע עם שתי קומפליקציות גבוהות – האחת היא כמובן לוח שנה נצחי (Perpetual Calendar) והשניה היא Minute Repeater. בשונה מרוב שעוני ה-Minute Repeater, ייגר לה-קולטרה לא משתמשת בסלילים השטוחים החופפים המאפיינים את רוב שעוני ה-Minute Repeaters הקיימים כיום. במקום הסלילים הללו, השתמשה ייגר לה-קולטרה במבנה ארכיטקטוני דמוי גונג שמנצל את מלוא המרחב התלת ממדי של המנגנון וגוף השעון כדי ליצור צליל ייחודי. בייגר לה-קולטרה אומרים כי מדובר בתכנון שמאפשר לחברה להגיע לטונים ארוכים יותר ועשירים יותר בגונגים הארוכים ובכך להשיג צליל שונה משעוני Minute Repeaters אחרים.

שעון ה-Master Grande Tradition Répétition Minutes Perpétuelle. מקור - Hodinkee.
שעון ה-Master Grande Tradition Répétition Minutes Perpétuelle. מקור – Hodinkee.
ההבדל המהותי בין שתי הגרסאות החדשות הוא בלוח של השעון. בעוד הגרסה הראשונה מגיעה עם לוח אמייל כחול עם גימור גיילוצ’ה, הגרסה השניה מגיעה עם גימור כסוף, שמקנה לשעון מראה קצת יותר מאופק וסולידי. הלוח הכחול שמגיע עם הגרסה השניה מיוצר ומעוצב בתוך סדנת הבית של ייגר לה-קולטרה, Atelier des Métiers Rares, כשהוא עשוי מדיסק זהב, עם גימור קרני שמש (Sunray) עם דוגמת Clous De Paris (סוג של תחריט גיילוצ’ה) שמבוצע בטכניקה ידנית.
שעון ה-Master Grande Tradition Répétition Minutes Perpétuelle. מקור - Hodinkee.
שעון ה-Master Grande Tradition Répétition Minutes Perpétuelle. מקור – Hodinkee.
תהליך הייצור של לוחות האמייל עם תחריטי הגיילוצ’ה הוא מורכב ואורך בין שניים לשלושה ימים, כשייגר לה-קולטרה שילבה את הטכניקה הייחודית בעוד מספר דגמים של שעונים שהחברה השיקה בשנה האחרונה. באופן די מפתיע, ייגר לה-קולטרה הצליחה “לדחוס” את המנגנון הייחודי, שכאמור נבנה מראש במטרה להשיג צליל ייחודי ואיכותי יותר, לתוך גוף שעון בעובי של 13.72 מ”מ בלבד, נתון לא כל כך גבוה לשעוני Minute Repeater.
המנגנון עצמו, JLC Caliber 950, מגיע עם תצוגת שעות ודקות, כמו גם כאמור לוח שנה נצחי (תצוגת יום, תאריך, חודש ושנה), עם תצוגת מצב ירח (Moonphase) וכמובן קומפליקציית ה-Minute Repeater. למננגנון רזרבת כוח של 38 שעות, כשהוא מגיע בקוטר של 30 מ”מ ובעובי של 8.48 מ”מ. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, שפועל בתדר של 28,800 ויברציות לשעה.
קליבר 950 החדש של ייגר לה-קולטרה של שעוני ה-Master Grande Tradition Répétition Minutes Perpétuelle. מקור - Hodinkee.
קליבר 950 החדש של ייגר לה-קולטרה של שעוני ה-Master Grande Tradition Répétition Minutes Perpétuelle. מקור – Hodinkee.
השעונים החדשים בסדרת ה-Master Grande Tradition Répétition Minutes Perpétuelle של ייגר לה קולטרה, רפרנס Q52334E1 ורפרנס Q5233420 (שניהם מגיעים כאמור במהדורה מוגבלת של 30 יחידות בסך הכל), מגיעים עם גוף העשוי מזהב לבן, בקוטר של 43 מ”מ ובעובי של 13.72 מ”מ כפי שציינו לעיל. לשעונים עמידות למים של עד ל-50 מטרים והם מגיעים עם רצועת עור תנין.
רפרנס Q5233420, דגם השעון שמגיע עם הלוח הכסוף, מגיע עם תג מחיר “צנוע” של 225 אלף אירו לפני מיסים, בעוד עבור הדגם עם הלוח הכחול, רפרנס Q5233E1 תאלצו להפרד מסכום של 250 אלף אירו לפני מיסים.
לאתר יגר לה-קולטרה העולמי