גרנד סייקו השיקה בשבוע שעבר את הקולקציה החדשה של שעוני החברה לשנת 2020, בדגש על מספר דגמים שמציינים את יובל ה-60 להיווסדה של החברה. בחלק הראשון של הסקירה שלנו, הבאנו את השעונים הקלאסיים וכאלו שמתכתבים עם ה-DNA של החברה, בין היתר שחזור של השעון הראשון של החברה, עכשיו הגיע הזמן לחלק השני של הדגמים מההשקה, עם שעונים חדשים עם מנגנוני Spring Drive חדשים ועוד שעון בסדרת האלגנס של החברה.

גרנד סייקו 60th Anniversary Limited Edition Professional Diver’s 600M

השעון הראשון הוא שעון צלילה חדש מבית גרנד סייקו, שמגיע עם מנגנון Spring Drive חדש מבית החברה, ה-9RA5. אם השם נשמע לכם מוכר, אתם לא טועים. ממש כמו קליבר 9SA5 של השעונים הקודמים שסיקרנו של גרנד סייקו, קליבר היי-ביט חדש, גם כאן מדובר בקליבר שיהיה הבסיס לשעוני ספרינג-דרייב חדשים של החברה בשנה הקרובה. גם כאן מדובר בקליבר בפרופיל דק במיוחד, שיאפשר לגרנד סייקו לייצר שעונים דקים יותר, אם כי לא נראה שהיא בדיוק ניצלה את היכולות הללו בשעון ה-SLGA001.

גרנד סייקו  60th Anniversary Limited Edition Professional Diver's 600M SLGA001. מקור - Hodinkee.
גרנד סייקו 60th Anniversary Limited Edition Professional Diver’s 600M. מקור – Hodinkee.

השעון מגיע בגוף העשוי מטיטניום בקוטר של 46.9 מ”מ ובעובי של 16 מ”מ, עם עמידות למים בעומק של עד ל-600 מטרים. השעון מגיע עם עמידות לחדירת הליום, מה שהופך אותו מתאים לצלילות רוויה. השעון מגיע עם בזל קרמי ועם לוח בגוון כחול-עמוק, עם מחוון טעינת כוח ותאריכון בשעה 4 של השעון.

גרנד סייקו 60th Anniversary Limited Edition Professional Diver's 600M. מקור - Hodinkee.
גרנד סייקו 60th Anniversary Limited Edition Professional Diver’s 600M. מקור – Hodinkee.

השעון מגיע כאמור עם קליבר 9RA5, מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של 5 ימים עם 39 אבני חן.

קליבר 9RA5. מקור - Hodinkee.
קליבר 9RA5. מקור – Hodinkee.
קליבר 9RA5  בפרופיל. מקור - Hodinkee.
קליבר 9RA5 בפרופיל. מקור – Hodinkee.

המנגנון מגיע עם דיוק גבוה, עם סטייה מקסימלית של 10 שניות (+/-) לחודש. השעון מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 700 יחידות, כשתג המחיר שלו עומד על 11,100 דולרים. השעון צפוי להיות זמין לרכישה במהלך חודש אוגוסט הקרוב.

גרנד סייקו SBGD205 Masterpiece Collection Spring Drive 8 Days Jewelry Watch

שעון חדש נוסף מבית גרנד סייקו, שמגיע גם הוא עם קליבר ספרינג דרייב, אם כי שונה לחלוטין משעון הצלילה החדש של החברה, הוא ה-SBGD205. ממש כמו ה-SBGW263, שמגיע עם לוח מזהב לבן בחריטת יד, גם השעון הזה הוא הפגנת יכולות מרהיבה של גרנד סייקו, הפעם בכל הקשור לשיבוץ אבני חן, כשגם כאן, עדיף שניתן לתמונות לדבר בעד עצמן.

גרנד סייקו SBGD205 עם שיבוץ יהלומים. מקור - Watchesbysjx.
גרנד סייקו SBGD205 עם שיבוץ יהלומים. מקור – Watchesbysjx.

לוח השעון מיוצר מפלטינה והוא מגיע עם חריטת יד, כשמדובר בטכניקת פוליש-זראטושו (Zaratushu-Polished). מרכז הלוח מגיע עם גימור מיוחד שגרנד סייקו מכנה “אבק יהלומים”. גרנד סייקו משלבת באופן מרהיב בלוח הזה את קבוצת הכוכבים ליאו, שמסמלת את מזל אריה. מי שלא יודע, האריה הוא הסמל של גרנד סייקו), אם כי ניתן לראות את סידור הכוכבים הזה בזווית מסוימת מאוד.

גרנד סייקו SBGD205 עם שיבוץ יהלומים. מקור - Watchesbysjx.
גרנד סייקו SBGD205 עם שיבוץ יהלומים. מקור – Watchesbysjx.
גרנד סייקו SBGD205 עם שיבוץ יהלומים. מקור - Watchesbysjx.
גרנד סייקו SBGD205 עם שיבוץ יהלומים. מקור – Watchesbysjx.

גרנד סייקו SBGD205 עם שיבוץ יהלומים. מקור – Watchesbysjx.

החלק החיצוני של לוח השעון משובץ ב-96 יהלומים של 2.25 קראט ו-25 אבני ספיר של 1.09 קראט, כשאבני הספיר מסמנות את השעות בשעון. באופן מאוד לא מקובל בענף שיבוץ היהלומים ואבני חן, גרנד סייקו משלבת שני סוגי חיתוכים – חיתוך באגט ואבנים קטנות ומבריקות ומצליחה לעשות את זה בצורה מדהימה.

גרנד סייקו SBGD205 עם שיבוץ יהלומים. מקור - Watchesbysjx.

בתוך השעון פועל מנגנון ספרינג דרייב 9R01, עם רזרבת כוח מדהימה של 8 ימים (192 שעות), עם סטייה מקסימלית של 10 שניות (+/-) לחודש. השעון יגיע במהדורה מוגבלת של 10 יחידות בלבד, שיהיו זמינות לרכישה החל מחודש יוני הקרוב, במחיר של 185,000 דולרים לשעון.

גרנד סייקו SBGW264 מהדורה מוגבלת עם לוח ירוק

שעון נוסף בסדרת האלגנס של גרנד סייקו, שמצטרף גם הוא ל-SBGW263 עם לוח השעון מזהב לבן בחריטת יד, הוא ה-SBGW264, הצנוע יותר.

שעון SBGW264 עם לוח ירוק על רקע עצי השדר. מקור - Monochrome Watches.
שעון SBGW264 עם לוח ירוק על רקע עצי השדר. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח ירוק מרהיב, שמעוטר במוטיב גיאומטרי מורכב שקורן מהמרכז החוצה (Gradiant). גם כאן מדובר בלוח שבוצע בחריטה בעבודה ידנית, כשההשראה לגימור ולצבעים הם עצי השַׁדָּר (שַׁדָּר, לִבְנֶה צפוני, או באנגלית – Birch Trees) שנמצאים בסמוך לסטודיו שיזוקוישי (Shizukuishi) החדש של גרנד סייקו, שצפוי להיפתח במהלך יוני 2020.

שעון ה-SBGW264 עם לוח ירוק. מקור - Monochrome Watches.
שעון ה-SBGW264 עם לוח ירוק. מקור – Monochrome Watches.

גוף השעון עשוי מזהב אדום 18 קראט והוא מגיע בקוטר של 39 מ”מ ובעובי של 11.8 מ”מ. בתוך השעון פועל קליבר 9S64 של גרנד סייקו, קליבר מתיחה ידנית שפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, עם רזרבת כוח של 72 שעות וסטייה של 5 שניות (+) או 3 שניות (-) ליום, עם עמידות מגנטית של 4,800A/m.

גם כאן מדובר במהדורה מוגבלת, אם כי פחות מזה של ה-SBGW263, שממנו תייצר גרנד סייקו 20 יחידות בלבד. את ה-SBGW264 תייצר גרנד סייקו בכמות של 120 יחידות, כשתג המחיר שלו יעמוד על 25,000 אירו. גם הוא יהיה זמין לרכישה החל מחודש יוני הקרוב.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של גרנד סייקו.