בשנת 2021 השיקה זניט את קולקציית הכרונומאסטר שלה. סדרת שעוני כרונוגרף ספורטיביים, בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 41 מ״מ, עם בזל קרמי שחור ועם לוח לבן או לוח שחור. לפני כשבועיים הציגה זניט דגם חדש בקולקציה הזאת – כרונומאסטר ספורט כחול מטאלי – שעון עם לוח בגוון חדש, שאנחנו מאמינים שאתם כבר יכולים לנחש מהו ועם בזל בעיצוב חדש. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

כרונומאסטר ספורט כחול מטאלי – מפרט טכני

השעון החדש של זניט הוא כאמור דגם חדש בקולקציית הכרונומאסטר ספורט. השעון מגיע בגוף זהה לשעונים הקודמים בסדרה – גוף שעון בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 13.6 מ״מ. השעון מגיע עם לוח כחול מטאלי, עם גימור קרני שמש, עם לוחות קטנים בגוון כחול, אפור-כהה וכסוף. הלוחות הקטנים מגיעים בסידור המוכר מהדגמים הקודמים בסדרה – 3-6-9, כשהלוחות נוגעים אחד בשני.

כרונומאסטר ספורט כחול מטאלי. מקור - TimeandWatches.
כרונומאסטר ספורט כחול מטאלי. מקור – Timeandכרונומאסטר ספורט כחול מטאלי. מקור – TimeandWatches.Watches.

הלוח בשעה 3 הוא כרונוגרף 60 השניות, הלוח בשעה 6 הוא כרונוגרף ה-60 דקות, כשהלוח השלישי, בשעה 9, הוא לוח השניות של השעון. מחוג השניות המרכזי של השעון, או שאולי נכון יותר להגיד – מחוג השניות הגדול בשעון, הוא כמובן מחוג שניות הכרונוגרף, שמשלים סיבוב שלם של לוח השעון בעשר שניות.

הלוח הכחול המטאלי של השעון. מקור - TimeandWatches.
הלוח הכחול המטאלי של השעון. מקור – TimeandWatches.

מחוגי השעון האינדקסים מגיעים עם ציפוי רודיום, כשהם מגיעים עם מילוי סופר לומינובה SLN C1, שמאפשרת לעונד השעון לקרוא את השעה גם בתנאי תאורה קשים. בניגוד לדגמים הקודמים בסדרה, שהגיעו עם בזל קרמי, בשעון החדש זניט בוחרת בבזל מתכתי בגימור מוברש, עם סקאלת כרונוגרף למדידת 10 שניות.

כרונומאסטר ספורט כחול מטאלי – מנגנון

מאחורי הגב השקוף של השעון אנו מוצאים את קליבר אל פרימרו 3600 של זניט, מנגנון כרונוגרף אוטומטי מתקדם, הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 60 שעות, כשהוא מגיע כאמור עם יכולת מדידת זמן בדיוק של עשירית השניה.

מנגנון האל-פרימרו 3600 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
מנגנון האל-פרימרו 3600 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון המתקדם מגיע עם רוטור סקלטון, עם לוגו הכוכב המוכר של זניט.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, זניט מוסיפה שעון חדש לקולקציית הכרונומאסטר שלה, עם לוח בגוון חדש – כחול מטאלי, כשבניגוד לדגמים הקודמים בסדרה, הפעם זניט הולכת על מראה מתכתי ומחוספס יותר, עם בזל מפלדת אל-חלד בגימור מוברש.

שעון כרונוגרף ספורט במראה מטאלי. מקור - TimeandWatches.
שעון כרונוגרף ספורט במראה מטאלי. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של זניט, רפרנס 03.3114.3600/51.M3100, מגיע עם צמיד בעל שלוש חוליות מפלדת אל-חלד. השעון יצטרף לקולקציה הקבועה של זניט. תג המחיר שלו עומד על 10,400 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

כשזניט השיקה את הקולקציה הקודמת, נשמעו לא מעט טענות על כך שמדובר בשעונים שהם, איך נאמר זאת בעדינות, דומים מאוד לשעוני הדייטונה של רולקס. אי אפשר היה לפספס את הדמיון הודות לבזל הקרמי השחור, לוחות קטנים בתצורת 3-6-9 ועיצוב ספורטיבי. אז כנראה שבזניט הקשיבו לטענות הללו והחליטו שבשעון החדש הם הולכים על עיצוב שלא דומה לשעוני הדייטונה הנוכחיים, אלא יותר דומה לשעוני הדייטונה משנים מוקדמות יותר. אבל עם קצת יותר רצינות, כבר דשנו בנושא הנראות של השעונים הללו בהשקה שלהם, אז אולי תרשו לנו – ולכם – פשוט ליהנות מעוד שעון נהדר של זניט?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.