סדרת הכרונומט של ברייטלינג היא אחת מסדרות השעונים האהובות ביותר של ברייטלינג בקרב חובבי שעונים. בימים אלו משיקה ברייטלינג דגמים חדשים בסדרה הפופולרית, עם קומפליקציית ה-GMT, כרונומט אוטומטי GMT 40. הדגמים החדשים מחליפים את קומפליקציית הכרונוגרף המוכרת כל כך בשעוני הכרונומט הגדולים יותר בקומפליקציית אזור זמן שני, בקוטר של 40 מ״מ ובמראה עדין וקלאסי יותר למראה. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

כרונומט אוטומטי GMT 40 – מפרט טכני

השעונים החדשים של ברייטלינג מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ״מ. ברייטלינג משיקה חמישה שעונים חדשים, עם לוחות בצבעים – ירוק, לבן, כחול, שחור ואנתרציט. גוף השעון מגיע בעובי של 11.7 מ״מ.

כרונומט אוטומטי GMT 40. מקור - TimeandWatches.
כרונומט אוטומטי GMT 40. מקור – TimeandWatches.

לוחות השעונים מגיעים עם טבעת היקפית פנימית, שהיא למעשה טבעת ה-24 שעות. ברייטלינג בחרה בטבעת חיצונית בגוון זהה ללוח השעונים (Tone-On-Tone). כל השעונים מגיעים עם מחוג GMT בצבע אדום.

כרונומט אוטומטי GMT 40. מקור - TimeandWatches.
כרונומט אוטומטי GMT 40. מקור – TimeandWatches.

בצד ימין של השעונים אנו מוצאים כתר בצורת בצל, כשהשעונים מגיעים עם בזל מפלדת אל-חלד עם ארבעת הטפרים המוכרים של הסדרה, עליהם אנו מוצאים את הספרות 15,30,45, כשבטפר בשעה 12 אנו מוצאים פנינה. כל השעונים מגיעים עם צמיד הרולו האינטגרלי שמגיע עם שעוני הסדרה.

מחוג GMT אדום בכל שעוני הסדרה. מקור - TimeandWatches.
מחוג GMT אדום בכל שעוני הסדרה. מקור – TimeandWatches.

כרונומט אוטומטי GMT 40 – מנגנון

ברייטלינג משלבת בשעונים החדשים את קליבר 32. קליבר 32 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 42 שעות. למרות השם המרשים שלו, קליבר 32 של ברייטלינג הוא למעשה מנגנון המבוסס על קליבר 2893-2 של ETA, כשגרסאות של המנגנון הזה נמצאות בשעונים של מגוון רחב של יצרניות שעונים. המנגנון מגיע עם קומפליקציית ה-“Caller GMT”. למעשה, מדובר בתכונה המאפשרת שליטה עצמאית על מחוג ה-GMT של השעון.

הלוח הכחול יהפוך ללהיט של הסדרה? מקור - TimeandWatches.
הלוח הכחול יהפוך ללהיט של הסדרה? מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

ברייטלינג מרעננת ואפילו מפתיעה עם השקה של שעוני GMT בסדרת הכרונומט שלה. כרונומט, למי שלא יודע, הוא שילוב המילים כרונוגרף ואוטומט. לאורך שנים המילה כרונומט הפכה לשם נרדף לשעוני כרונוגרף מבית ברייטלינג ועם השעונים החדשים אנו מקבלים גם שעוני GMT בסדרה הזאת.

הקולקציה החדשה. מקור - TimeandWatches.
הקולקציה החדשה. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

כל שעוני הסדרה הכרונומט GMT 40 החדשים של ברייטלינג מגיעים עם תג מחיר של 5,600 דולרים לפני מיסים.

כרונומט אוטומטי GMT 40. מקור - TimeandWatches.
כרונומט אוטומטי GMT 40. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

דגמים חדשים בסדרת הכרונומט של ברייטלינג ולא מדובר בשעוני כרונוגרף? נשמע לנו בהתחלה כמו טעות בהכרזה לעיתונות. עם זאת, לאחר שקראנו פעם נוספת, התברר לנו כי אנחנו לא טועים. באופן די מעניין, ברייטלינג לא משלבת בזל 12 או 24 שעות בשעונים החדשים, כך שלמעשה ברייטלינג ״מפספסת״ הזדמנות להפוך את השעונים הללו לשעונים עם 3 אזורי זמן. עם זאת, העיצוב שנבחר נראה קלאסי ואלגנטי יותר. השעונים החדשים מגיעים תג מחיר אטרקטיבי יחסית לשעוני GMT שוויצריים, אם לא אכפת לכם שמדובר במנגנוני ETA, כך שיהיה מעניין לראות אם הם יצליחו לשחזר את ההצלחה של שעוני הכרונוגרף בסדרה.

למעבר לאתר של ברייטלינג.