בשנה שעברה השיקה ברייטלינג את קולקציית שעוני הכרונומט החדשים שלה. בימים אלו הוסיפה ברייטלינג דגם חדש בסדרה הזאת, שעון המגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, עם בזל מפלטינה ועם לוח בגוון כחול, או כמו שברייטלינג קוראת לו – Ice Blue – קרח כחול. כמובן, איך שכחנו, מדובר בשעון כרונוגרף. מתחיל לצלצל לכם מוכר? כן, נשמע בהחלט כמו הדייטונה פלטינה של רולקס. ברייטלינג כרונומט B01 Ice Blue – כשברייטלינג מחליטה לעשות דייטונה משלה. 

כרונומט B01 Ice Blue – מפרט טכני

השעון החדש של ברייטלינג מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42 מ”מ. ברייטלינג ברחה בבזל העשוי מפלטינה כאמור, עם הלשוניות המוכרות של סדרת הכרונומט על גבי הבזל. העובי של השעון עומד על 15.1 מ”מ.

ברייטלינג כרונומט B01 Ice Blue. מקור - TIMEANDWATCHES.
ברייטלינג כרונומט B01 Ice Blue. מקור – TIMEANDWATCHES.

כפי שציינו, השעון מגיע עם לוח בגוון קרח כחול, שהוא יותר גוון תכלת-טורקיז מאשר כחול. הצבע הזה משמש רקע נפלא ללוחות הקטנים בצבע שחור ולמחוגי השעון. 

לוח בגוון כחול-תכלת-טורקיז במראה נפלא. מקור - TIMEANDWATCHES.
לוח בגוון כחול-תכלת-טורקיז במראה נפלא. מקור – TIMEANDWATCHES.

בשעה 3 אנו מוצאים כרונוגרף 30 דקות. בשעה 6 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות, כשבתוכו שילבה ברייטלינג גם את התאריכון של השעון. הלוח הקטן השלישי הוא לוח השניות של השעון, הממוקם בשעה 9. ברייטלינג תשווק את השעון עם רצועת גומי שחורה והוא יהיה עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

כרונומט B01 Ice Blue – מנגנון

ברייטלינג תשווק את השעון ביחד עם מנגנון 01 של החברה. הברייטלינג 01 הוא אחד ממנגנוני הכרונוגרף האמינים והמוכרים בשוק. 

קליבר 01 בגב השעון. מקור - TIMEANDWATCHES.
קליבר 01 בגב השעון. מקור – TIMEANDWATCHES.

המנגנון הוא מנגנון אוטוי. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 70 שעות. המנגנון מגיע עם אישור כרונומטר של ה-COSC. ברייטלינג שילבה בשעון גב שקוף שיאפשר הצצה אל מנגנון השעון. 

אז מה חדש בעצם?

הצבע הכל כך מיוחד של לוח השעון. מצד אחד הוא מזכיר לנו מאוד את שעון הדייטונה פלטינה של רולקס, מצד שני – למי אכפת? 

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש, רפרנס PB0134101C1S1, מגיע במחיר של 8,750 אירו.

ברייטלינג כרונומט B01 Ice Blue. מקור - TIMEANDWATCHES.
ברייטלינג כרונומט B01 Ice Blue. מקור – TIMEANDWATCHES.

אם אתם שואלים אותנו? מדובר במחיר נפלא עבור שעון כזה, במיוחד אם אתם לוקחים בחשבון את “אפקט הדייטונה” שיש לשעון הזה. כלומר, בהנחה שלא מפריע לכם שישאלו אתכם אם זה רולקס דייטונה. 

השורה התחתונה

הגורו מאמין שגם אתם רואים שאי אפשר להתעלם מהדימיון הבולט כל כך לשעון הדייטונה פלטינה של רולקס. אבל חשוב להזכיר כי מדובר בשני שעונים בקטגוריות מחירים שונות לחלוטין. הדייטונה פלטינה של רולקס מגיע במחיר של מעל ל-120 אלף דולרים. בסכום הזה תוכלו לנסוע בערך 10 פעמים לשוויץ, לקנות בכל ביקור שם שעון ברייטלינג כרונומט B01 Ice Blue ובסוף הנסיעות הללו עוד ישאר לכם עודף … 

ברייטלינג כרונומט B01 Ice Blue. מקור - TIMEANDWATCHES.
ברייטלינג כרונומט B01 Ice Blue. מקור – TIMEANDWATCHES.

אז אם חשקתם כל הזמן בשעון הפלטינה המפורסם של רולקס ולא יכולתם להרשות לעצמכם שעון כזה, או שאתם סתם חובבי שעונים שרוצים שעון כרונוגרף איכותי ואמין עם מראה ספורטיבי ורענן, הגורו חושב שהכרונומט B01 Ice Blue צריך בהחלט להיות ברשימת הקניות שלכם. 

בשורה התחתונה, מדובר בתוספת נפלאה לסדרת הכרונומט החדשה של ברייטלינג. שילוב החומרים – מתכת ופלדת אל-חלד. שילוב הצבעים הכחול-תכלת-טורקיז עם הצבע השחור. המראה הכללי של השעון הזה כשעון ספורטיבי-מודרני, הופכים אותו לשעון נפלא, שאפשר להוסיף לכל אוסף שעונים, משובח ככל שיהיה. 

למעבר לאתר של ברייטלינג.