אם אתם עוקבים אחרי זניט בשנים האחרונות, נראה כאילו בשנה הנוכחית מישהו למעלה (קבוצת LVMH אולי… ?) החליט להוריד הילוך בקצב ההשקות של השעונים החדשים של החברה. בשעונים חדשים אנחנו מתכוונים כמובן גם (או אולי בעיקר…) לשעוני Re-Issue של זניט. אבל אחרי תקופה שקטה יחסית מהחברה, אנחנו מקבלים שעון חדש – כרונומסטר Open מהדורת בוטיקים – מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

כרונומסטר Open מהדורת בוטיקים – מפרט טכני

השעון החדש של זניט מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 39.5 מ״מ. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים. זניט משלבת בשעון רגלי שעון דקות יותר בהשוואה לגופי שעון קודמים של החברה, עם שיפועים בולטים יותר בקצוות שלהם. בתוך השעון אנו מוצאים לוח כחול-תכלת בגימור קרני שמש, כשכפי שאתם בוודאי מבינים משם השעון, השעון מגיע עם לוח Open Heart, המאפשר לנו הצצה אל גלגל האיזון של מנגנון השעון.

כרונומסטר Open מהדורת בוטיקים. מקור - TimeandWatches.
כרונומסטר Open מהדורת בוטיקים. מקור – TimeandWatches.

השעון הוא שעון כרונוגרף, שמגיע עם לוחות קטנים בתצורה 3-6-9. אם תשימו לב, בחלל הפתוח בשעה 9 מצליחה זניט לשלב לוח שניות קטן. שני הלוחות האחרים, בשעה 3 ובשעה 6 הם לוחות כרונוגרף ה-60 שניות (שעה 3) וכרונוגרף ה-60 דקות (שעה 6).

לוח הכרונוגרף של השעון. מקור - TimeandWatches.
לוח הכרונוגרף של השעון. מקור – TimeandWatches.

הלוחות הקטנים מגיעים בגוונים של אפור, כשהם משתלבים היטב עם הלוח הכחול של השעון. השעון מגיע עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד, עם שורת חוליות אמצעית מלוטשת, בעוד השורות הצדדיות מגיעות בגימור מוברש.

כרונומסטר Open מהדורת בוטיקים – מנגנון

זניט משלבת בשעון החדש את קליבר אל פרימרו 3604 שלה, מנגנון מסדרת ה-3600 של החברה, עם יכולת מדידת זמן בדיוק של עשירית השנייה. המנגנון פועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה (תדר של 5Hz) ומספק רזרבת כוח של 60 שעות.

קליבר 3604 המשולב בשעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר 3604 המשולב בשעון. מקור – TimeandWatches.

כרגיל אצל זניט, את המנגנון המרשים אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון, שם אנו נחשפים לרוטור הסקלטון המוכר של החברה עם לוגו הכוכב של זניט.

אז מה חדש בעצם? 

למען האמת? אין באמת משהו חדש בשעון החדש של זניט. שעון Open Heart של החברה בסדרת הכרונוגרף שלה? כבר ראינו. המנגנונים מסדרה 3600 של החברה כבר עושים דרכם לעוד ועוד שעונים של החברה ועם זאת, יש איזשהו קסם מיוחד בשעונים של זניט שגורם לנו לחבב אותם, לא משנה כמה הם נראים לנו מוכרים…

גב השעון. מקור - TimeandWatches.
גב השעון. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של זניט, רפרנס 03.3300.3604/51.M3300, מגיע במהדורת בוטיקים. כלומר, השעון החדש יהיה זמין לרכישה בבוטיקים פיזיים של זניט בלבד וכמובן באתר האינטרנט של החברה. תג המחיר של השעון עומד על 10,000 דולרים.

כרונומסטר Open מהדורת בוטיקים. מקור - TimeandWatches.
כרונומסטר Open מהדורת בוטיקים. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

עם כל החיבה שלנו לזניט ושל לא מעט חובבי שעונים ברחבי העולם, אנחנו לא יודעים מה אנחנו פחות אוהבים – עוד שעון Re-Issue של החברה או עוד שעון Open Heart כרונוגרף של החברה. אנחנו מבינים שאי אפשר באמת לחדש יותר מדי בעולם השעונים, אבל בכל זאת היינו שמחים לקצת יותר יצירתיות ואולי אפילו חדשנות מזניט.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.