אתם כבר בוודאי יודעים שבשנים האחרונות זניט הקימה לתחייה לא מעט שעונים נהדרים שלה. אז אתם לא צריכים להתפלא לקרוא על שעון Revival (בתרגום מילולי – התחדשות) נוסף של החברה. הפעם – זניט כרונומסטר Revival Poker Chip. מה שבאמת מעניין בשעון החדש (מעבר למראה שלו ולמפרט הטכני שאליהם תיכף נצלול) היא העובדה שהוא מגיע ביוזמה של מגזין השעונים SJX, שפנה לזניט והציע להקים לתחייה את אחד השעונים האייקוניים של החברה. מוזמנים להכיר את השעון החדש והסיפור מאחוריו ביחד איתנו.

זניט כרונומסטר Revival Poker Chip – מפרט טכני

השעון החדש של זניט מגיע בגוף העשוי מטיטניום בקוטר 38 מ”מ. גוף השעון עובר טיפול בהתזת חול, כשזניט בוחרת בקוטר של 38 מ”מ כמעין מחווה לשעון ה-A386 המפורסם שלה. גימור התזת החול מקנה לשעון מראה עדין, בגוון אפור כהה, שמבליט את לוח השעון והצבעים שלו.

כרונומסטר Revival Poker Chip. מקור - Watchilove.
כרונומסטר Revival Poker Chip. מקור – Watchilove.

השעון הוא כאמור שעון מחווה-חידוש לשעון אייקוני של החברה, ה-G383 משנת 1969. ה-G383 הגיע עם לוח שעון לא שגרתי, שהזכיר אסימונים (צ’יפים) של משחק הפוקר ומכאן שם השעון – Poker Chip. בעוד השעון המקורי הגיע עם לוח בצבעים לבן-זהב עם נגיעות של שחור. עיצוב שהפך אותו לאחד השעונים הבולטים ביותר באותו עשור. במאי 2020, פנה סו ג’יאקסיאן (Su Jiaxian), מייסד מגזין השעונים SJX Watches הסינגפורי למנהל המוצר והמורשת של זניט, רומיין מרייטה (Romain Marietta) והציע לו להקים לתחייה את ה-G383 עם טוויסט מודרני.

שעון ה-G383 האייקוני. מקור - Monochrome Watches.
שעון ה-G383 האייקוני. מקור – Monochrome Watches.

הטוויסט הזה הוא כמובן בצבעים שנבחרו ללוח השעון. במקום הלבן-זהב-שחור האייקוני, אנחנו מקבלים לוח שחור עם נגיעות של הצבע הירוק-אפור. ג’יאקסיאן מספר כי המטרה שלו הייתה ליצור עיצוב על-זמני. לחיזוק המראה הזה, הוסיפו בזניט תאורת סופר-לומינובה ירוקה לשעון, שמדגישה את המאפיינים העיצוביים הייחודיים של לוח השעון.

כרונומסטר Revival Poker Chip. מקור - Watchilove.
כרונומסטר Revival Poker Chip. מקור – Watchilove.

בשעה 3 אנו מוצאים את לוח כרונוגרף ה-30 דקות של השעון. בין השעון 4 ל-5 אנו מוצאים את חלונית התאריכון. בשעה 6 אנו מוצאים את לוח הכרונוגרף 12 שעות של השעון, כשבשעה 9 אנו מוצאים את מחוג השניות הקטן של השעון. בין השעות 11 ל-1 אנו מוצאים מעין חרוט נוסף, עליו מופיעים הלוגו של זניט וסדרת האל-פרימרו. שחזור מושלם של המראה האייקוני של ה-G383, בסכמת צבעים שונה לחלוטין ובהחלט מודרנית הרבה יותר.

זניט כרונומסטר Revival Poker Chip – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר זניט אל פרימרו 400 האוטומטי. מנגנון כרונוגרף מתקדם מבית זניט. האל פרימרו 400 מגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות, כשהוא פועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה. ניתן לראות את המנגנון מבעד לגב השקוף של השעון.

קליבר אל פרימרו 400 בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
קליבר אל פרימרו 400 בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שחזור של אחד השעונים האייקוניים של זניט בשיתוף פעולה עם מגזין שעונים מפורסם. ג’יאקסיאן מספר כי “אני מעריץ מזמן את האל פרימרו על אורך חייו ואת זניט על המורשת העשירה שלה. רציתי לעשות משהו שישלב גם את המנגנון הזה וגם את ההיסטוריה שלה. אבל במקום גרסה מחודשת, רציתי משהו שעשוי להישמע דווקא כפרדוקס. עיצוב שניתן לזהות מיד כ-G383 אבל חדשני ושונה ללא ספק”. אם אתם שואלים אותנו? הצליח לו ולזניט …

כרונומסטר Revival Poker Chip. מקור - Monochrome Watches.
כרונומסטר Revival Poker Chip. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

כמו גרסאות Revival אחרות של זניט, גם השעון הזה מגיע במהדורה מוגבלת. במקרה של ה-Poker Chip – מהדורה מוגבלת של 200 יחידות. השעון, רפרנס 97.G383.400.38.C880, יגיע עם רצועת בד בגוון אפור-כהה על גבול השחור, עם תפרים שחורים. זניט תספק רצועת בד נוספת עם השעון, רצועת בד ירוקה, אשר כולה זוהרת בתאורת סופר לומינובה. תג המחיר של השעון – 9,900 פרנקים שוויצריים.

רצועת הבד הירוקה הצבועה בסופר לומינובה. מקור - Watchilove.
רצועת הבד הירוקה הצבועה בסופר לומינובה. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

בדרך כלל, כשזניט משחזרת שעון שלה, היא משתדלת להישאר נאמנה למקור ככל האפשר. עם כל הכבוד ל-G383 המקורי, אנחנו לא בטוחים שהמראה שלו היה ״עובר״ בתקופה הזאת. לעומת זאת, השעון החדש נראה מרשים מאוד, מודרני מצד אחד, אבל עדיין חולק כבוד לעיצוב האייקוני של ה-G383. אנחנו אהבנו, מה איתכם?

למעבר לאתר של זניט.