ריצ’רד מיל הוא אחד המותגים מעוררי המחלוקת ביותר בעולם השעונים – או שאתם אוהבים אותם או שאתם שונאים אותם, אבל גם אם אתם נמנים על חובבי המותג, יהיה לכם די קשה להצדיק את היצירה האחרונה של החברה, שמייצרת שעוני “סופר יוקרה”, כאלו שמגיעים עם תגי מחיר של 6 ספרות, בדולרים כמובן.

השעון החדש של החברה, ה-RM 25-01, שעון כרונוגרף טורבילון, פותח בשיתוף פעולה עם סילבסטר סטאלון, כוכב סרטי הפעולה רמבו, כשבהשראתו, השעון עוצב “כדי לכבוש את הסביבות העוינות ביותר בטבע, כי סביר להניח שאם יש לכם 983,000 דולרים כדי לקנות את השעון, אתם מסתובבים מדי יום ביומו בסביבות עוינות …

שיתוף הפעולה עם סילבסטר סטאלון מפתיע במיוחד, בהתחשב בעובדה שהוא נחשב אולי לשגריר הבכיר של המותג פנראיי ושיתף פעולה באופן הדוק עם המותג בשנות ה-90.

ריצ’רד מיל התייחס לשיתוף הפעולה עם הכוכב ההוליוודי המפורסם ואמר: “כשג’ון סימיאן, השותף האמריקאי הכיר בינינו, נדהמתי כמה נחמד הוא, עם חוש ההומור המיוחד והשנינות שלו, האישיות שלו שלווה וחביבה, אותנטית וכנה, הוא גם אמן , שעבודתו האישית העמוקה מושרשת בתשוקתו לציור ופיסול גדול, הוא לא מרמה”.

ה-RM 25-01 מגיע עם גוף עגול – תצורה די נדירה עבור ריצ’רד מיל, המותג שמזוהה עם גופי שעון בתצורות לא סטנדרטיות, אם כי לאחרונה המותג מתחיל להשמתמש יותר ויותר בגופים עגולים, עם תוספת של קומפליקציות תפקודיות למנגנון הטורבילון של השעון. השעון, שמופעל באמצעות מתיחה ידנית, פועל בקוצב של 3Hz (קצב של 21,600 פעימות לשעה) עם מנגנון צבירת אנרגיה של 72 שעות, כשמנגנון צבירת האנרגיה זוכה למחוון בלוח השעון.

כצפוי מהמותג, השעון מגיע עם לוח “סקלטון” בחלקו, שמאפשר לכם להציץ אל תוך הקרביים של השעון. לשעון יש “כרונוגרף תחרותי” (“Competition Chronograph”), כשאם אתם לא יודעים במה מדובר, אתם יכולים להרגיש בנוח, מדובר במונח פרסומי של ריצ’רד מיל, שנועד לתאר כרונוגרף בדיוק גבוה.

השעון מבוסס על רכיבים מטיטניום, כשלפי אנשי ריצ’רד מיל, מהנדסי החברה עבדו במשך חודשים על אופטימיזציות של המנגנון, כשבסופו של התהליך הם הצליחו גם להקטין את המשקל של השעון ולהגביר את האמינות והדיוק של המנגנון לטווח ארוך. השעון מגיע עם תצוגת זמן של 24 שעות, בהתאמה לרוח של השעון, מתוך מחשבה שאם מי שעונד את השעון ייקלע לסביבה ללא אפשרות להבחין בין זמני הזריחה והשקיעה, תצוגת ה-24 שעות תעזור לו לדעת האם זה הזמן לאספרסו של הבוקר או להפוך לפני השינה.
גוף השעון, שמגיע בקוטר של 50.85 מ”מ (ללא הכתר של השעון), עשוי גם הוא מטיטניום, המשולב עם פחמן TPT®, שילוב הרכיבים שנחשב לבלתי ניתן להריסה והפך לסוג של סימן היכר לשעוני החברה, כשהוא מפחית באופן משמעותי את המשקל הכללי של שעוני המותג.
גם אם אתם טיפוסים שמבלים ביום יום בסביבות עוינות ולא מתרגשים מתג המחיר של השעון, שעומד על כמיליון דולר, לא בטוח שתצליחו לשריין לעצמכם יחידה אחת מה-RM 25-01, כי כמו כל הדגמים של המותג, גם הפעם השעון יגיע בכמות מוגבלת של יחידות, שעומדת במקרה הזה על 20 יחידות בלבד.
לאתר ריצ’רד מיל העולמי