בשנת 2005 הציגה א לאנגה אנד זוהן את שעון הטיים זון שלה, שהציע דרך נוחה ומהירה לקריאה של שני אזורי זמן בו זמנית במבט מהיר. לפני כשלוש שנים, בשנת 2020, הציגה החברה מתיחת פנים לשעון הזה, עם מנגנון אינהאוס חדש. השעון ההוא הגיע בשלושה דגמים – זהב אדום עם לוח ארגנטה (argenté dial – לוח כסוף בהיר, זהב לבן עם לוח שחור ומהדורה מוגבלת בת 100 יחידות בזהב צהוב עם לוח שמפניה. לפני כשבועיים הציגה א לאנגה אנד זוהן גרסה חדשה לשעון הזה – לאנגה 1 טיים זון פלטינה, שעון שמגיע כפי שאפשר להבין בגוף העשוי מסגסוגת הפלטינה 950, מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

לאנגה 1 טיים זון פלטינה – מפרט טכני

השעון החדש של א לאנגה אנד זוהן מגיע כאמור בגוף העשוי מסגסוגת פלטינה 950. א לאנגה אנד זוהן שומרת על הממדים של גוף השעון מהדגמים הקודמים, כך שגוף השעון מגיע בקוטר של 41.9 מ״מ ובעובי של 10.9 מ״מ. בתוך השעון אנו מוצאים לוח העשוי מכסף בצבע רודיום, שילוב שמקנה לשעון הזה מראה מונוכרומטי ומאופק.

לאנגה 1 טיים זון פלטינה. מקור - Time And Watches.
לאנגה 1 טיים זון פלטינה. מקור – Time And Watches.

לוח השעון מכיל שני לוחות שעון – לוח גדול בצד שמאל בחלק העליון של לוח השעון, שמציג את אזור זמן הבית, כשהלוח הקטן יותר, בצד ימין בחלק התחתון של לוח השעון מציג את אזור הזמן המשני. בשעה 1 בלוח השעון אנו מוצאים שני חלוניות תאריכון בתצורת ביג דייט – חלונית לכל ספרה. מסביב ללוח השעון אנו מוצאים טבעת עם רשימה של 24 ערים מסביב לעולם.

לאנגה 1 טיים זון פלטינה. מקור - Time And Watches.
לאנגה 1 טיים זון פלטינה. מקור – Time And Watches.

את אזור הזמן המשני מכוונים בקלות באמצעות הלחצן בשעה 8 בגוף השעון. הלחצן הזה מזיז את טבעת הערים בקפיצות של שעה אחת, לכיוון מזרח. בהתאמה, מחוג השעות של הלוח הקטן מסתנכרן ומציג את השעה. חץ-מצביע קטן בלוח אזור הזמן המשני בשעה 5 מצביע על העיר הנבחרת.

מצביע אזור הזמן. מקור - Time And Watches.
מצביע אזור הזמן. מקור – Time And Watches.

אם שמתם לב, מצביע העיר מגיע עם מעין ״מילוי״ בצבע אדום. המילוי הזה לא נמצא שם מטעמים קוסמטיים בלבד, למרות שהוא מוסיף עניין ללוח השעון. הצבע האדום במצביע יופיע רק בערים שמשתמשות בשעון קיץ, כשבערים שמשתמשות בשעון רגיל לכל אורך השנה, החלונית הזאת תשאר ריקה. עוד בלוח השעון – תצוגת רזרבת כוח בצד ימין של לוח השעון, בין השעות 2 ל-4. תצוגה נוספת שמשולבת בשעון הזה בצורה חכמה במיוחד היא תצוגת היום והלילה, בשני אזורי הזמן. פס כחול עדין שמופיע במרכז הלוחות הללו ומחובר למחוג השעות של שני הלוחות הללו, מייצג את היום והלילה. כשמחוג השעות של כל לוח מצביע בתוך הטבעת הכחולה, הוא מציג את הזמן שבין שש בערב לשש בבוקר – הלילה. כשמחוג השעות של כל לוח נמצא באזור הנקי, הוא מתייחס לשעות שבין שש בבוקר לשש בערב – שעות היממה.

התאריכון והפס הכחול לתצוגת היום והלילה. מקור - Time And Watches.
התאריכון והפס הכחול לתצוגת היום והלילה. מקור – Time And Watches.

עוד בשעון הזה – א לאנגה אנד זוהן משלבת מנגנון שמאפשר החלפה בין אזור הזמן הראשי והמשני, כך שתוכלו להציג את אזור זמן הבית דווקא בלוח הקטן ואת אזור הזמן המשני דווקא בלוח הגדול. באמצעות משיכה של הכתר למצב השני (Second Position), ניתן לכוון את שני אזורי הזמן בו זמנית. בשלב הזה, באמצעות לחיצה על כפתור כיוון הזמן המשני, ניתן להחליף בין תצוגות הזמן ולכוון באופן עצמאי את תצוגת הזמן המשני. את התאריכון של השעון ניתן לכוון באמצעות לחצן בשעה 10 בגוף השעון.

לאנגה 1 טיים זון פלטינה – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר L141.1 של א לאנגה אנד זוהן. המנגנון הוא מנגנון מתיחה ידנית שפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות באמצעות תוף אחד.

המנגנון המרהיב של השעון. מקור - Time And Watches.
המנגנון המרהיב של השעון. מקור – Time And Watches.

המנגנון המרהיב מכיל גלגל איזון בורג קלאסי (Screw Balance), פלטת שלושת הרבעים המוכרת של א לאנגה אנד זוהן בכסף גרמני לא מטופל, צ׳אטונים מוברגים מזהב, ברגים כחולים ועוד. כמובן שהגשרים והפלטה מגיעים עם עיטורים שונים, כשהמנגנון כולו הוא גאונות הורולוגית.

גאונות הורולוגית בגב השעון. מקור - Time And Watches.
גאונות הורולוגית בגב השעון. מקור – Time And Watches.

אז מה חדש בעצם?

שעון טיים זון מדהים של א לאנגה אנד זוהן שמציג לראווה את היכולות ההורולוגיות הגבוהות של החברה הזאת המשולבים במנגנון עם התכונות המתקדמות השונות שבו.

פלטת שלושת הרבעים המוכרת של א לאנגה אנד זוהן. מקור - Time And Watches.
פלטת שלושת הרבעים המוכרת של א לאנגה אנד זוהן. מקור – Time And Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של א לאנגה אנד זוהן, רפרנס 136.025, הוא יצירת מופת הורולוגית. ליצירות מופת, אין באמת תג מחיר. טוב נו, לא באמת. יש להם תג מחיר, אבל בשביל לקבל אותו, תצטרכו לפנות אל א לאנגה אנד זוהן, כשהמחיר של השעון יימסר על פי בקשה בלבד. אבל אנחנו כבר עשינו את העבודה בשבילכם וביררנו וקיבלנו תשובה שהמחיר הרשמי של השעון עומד על 73,000 דולרים, כשהשעון זמין לרכישה בבוטיקים של א לאנגה אנד זוהן בלבד. השעון מגיע עם רצועת עור תנין שחורה.

השורה התחתונה

73,000 דולרים לשעון שהוא יצירת מופת הורולוגית? זה אולי נשמע לכם הרבה, אבל אם בוחנים מה אנחנו מקבלים בשעון הזה ומה מקבלים מחברות אחרות במחירים הללו, המחיר הזה נשמע הרבה יותר הגיוני.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של א לאנגה אנד זוהן.