את סדנת עיצוב-שינוי השעונים Artisans de Genève הכרנו כבר מספר פעמים כאן בגורו. החברה ידועה בפרויקטים המיוחדים שלה, במסגרתם היא לוקחת שעוני רולקס ומעניקה להם טיפול שבסופו השעונים הללו הופכים למשהו שונה לגמרי – בין אם מדובר בהענקת מראה וינטאג’י מיוחד לשעון או טיפול שהופך את השעון לסקלטון בצורה כזאת או אחרת. השעון החדש של החברה מקבל את טיפול הסקלטון המסור של אנשי הסדנה, כשמי שמשתף פעולה עם החברה בהשקת השעון החדש הוא רוכב האופניים לאנס ארמסטרונג. מי שזכה שבע פעמים בטור דה פראנס, אבל התארים הללו נשללו ממנו לאחר מכן לאחר שהודה בשימוש בסמים בכל שבע זכיותיו במירוץ האופניים המפרך. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש – לאנס ארמסטרונג דייטונה סקלטון.

לאנס ארמסטרונג דייטונה סקלטון – נעים להכיר

השעון שעליו מתבססת היצירה החדשה של הסדנה השוויצרית הוא כמובן שעון הרולקס דייטונה המוכר לנו. כפי שאפשר להבין משם השעון, ב-Artisans de Genève העניקו לשעון טיפול מקיף במיוחד הפעם. בניסיון להתאים את השעון ללאנס ארמסטרונג ולחווית רכיבת האופניים במרחבים הפתוחים של הרי האלפים והרי הפירנאים.

הטיפול המיוחד הזה כולל הסרה של כרונוגרף ה-12 שעות בשעה 9 בלוח השעון.  ב-Artisans de Genève החליטו לא להסתפק רק בהסרה של הקאונטר עצמו, אלא גם של כל רכיבי המנגנון הקשורים אליו. הסרת הרכיבים הללו יוצרת חלל גדול במנגנון השעון. בנוסף, ב-Artisans de Genève החליטו להסיר עוד רכיב משמעותי ממנגנון השעון – את הרוטור שלו.

לאנס ארמסטרונג דייטונה סקלטון. מקור - Watchesbysjx.
לאנס ארמסטרונג דייטונה סקלטון. מקור – Watchesbysjx.

אם אתם לא מבינים מה זה אומר, ב-Artisans de Genève לקחו בעצם את קליבר 4130 של רולקס, מנגנון אוטומטי והפכו אותו למנגנון מתיחה ידנית בלבד. השעון מעוטר בצבע הצהוב המזוהה כל כך עם קבוצת הרכיבה USPS, הקבוצה במסגרתה רכב לאנס ארמסטרונג בתקופה שבה התחרה בטור דה פראנס.

לאנס ארמסטרונג דייטונה סקלטון. מקור - Watchesbysjx.
לאנס ארמסטרונג דייטונה סקלטון. מקור – Watchesbysjx.

מעבר לטיפולים במנגנון, ב-Artisans De Genève טיפלו גם בגוף השעון, כמיטב המסורת. במסגרת הטיפול הזה, אנחנו רואים ציפוי שחור ללחצני השעון ולכתר שלו, עם נגיעות של הצבע הצהוב. הבזל הקרמי של השעון הוחלף גם הוא. במקום הבזל המקורי, אנחנו מקבלים בזל חדש ועליו הכיתוב PULSATIONS. אם אתם זוכרים את הכתבה שלנו על שעוני רופאים, מדובר במדידת דופק, במקום במדידת מהירות שאותה אנו רגילים לראות בשעוני הדייטונה הרגילים.

לאנס ארמסטרונג דייטונה סקלטון. מקור - Watchesbysjx.
לאנס ארמסטרונג דייטונה סקלטון. מקור – Watchesbysjx.

גם כאן אנו רואים התייחסות נוספת ללאנס ארמסטרונג. אחד המדדים החשובים ביותר עבור רוכבי אופניים מקצועיים הוא הדופק שלהם. לכן החליטו אנשי הסדנה השוויצרית להסיר את מדידת המהירות ולהתמקד במדידת דופק.

הטיפול המוכר לרכיבי המנגנון. מקור - Watchesbysjx.
הטיפול המוכר לרכיבי המנגנון. מקור – Watchesbysjx.

ההשראה לשעון 

אם אתם חושבים שאנשי Artisans De Genève המציאו את הגלגל, טעות בידכם. השעון מבוסס על דגם וינטאג’י של שעוני הדייטונה, רפרנס 6239. שעון דייטונה שהגיע עם בזל עם מדידת דופק ונקרא בשם “Pulsations”. שעון מדגם כזה נמכר במכירה פומבית של פיליפס בסכום של כ-700 אלף דולרים, כששעון אחר מאותו רפרנס נמכר במכירה פומבית של סות’ביס בסכום של 831 אלף פרנקים שוויצריים.

בזל ה-Pulsations. מקור - Watchesbysjx.
בזל ה-Pulsations. מקור – Watchesbysjx.

כמה זה עולה לנו?

לשם שינוי, הפעם אנשי Artisans De Genève מפרסמים מחיר לשעון. סליחה, לא לשעון – את השעון אתם תצטרכו לספק להם. אבל אם הצלחתם לרכוש שעון רולקס דייטונה והחלטתם שאתם רוצים להפוך אותו לגרסת לאנס ארמסטרונג, תצטרכו להיפרד מ-42,520 פרנקים שוויצריים כדי להפוך את השעון שלכם לגרסת סקלטון עם מתיחה ידנית.

לאנס ארמסטרונג דייטונה סקלטון. מקור - Watchesbysjx.
לאנס ארמסטרונג דייטונה סקלטון. מקור – Watchesbysjx.

לאנס ארמסטרונג דייטונה סקלטון – השורה התחתונה

הבחירה של אנשי Artisans De Genève דווקא בלאנס ארמסטרונג מעניינת מאוד. שיתופי הפעולה הקודמים של החברה היו עם ספורטאים שנחשבים לקונצנזוס – אנדראה פירלו, חואן פבלו מונטיה או רובנס בריקלו. כולם ספורטאים “ללא רבב”. לעומת זאת, ארמסטרונג הפך לסוג של “אויב האומה” לאחר שערוריית הסמים שלו.

ארמסטרונג עונד את השעון. מקור - Watchesbysjx.
ארמסטרונג עונד את השעון. מקור – Watchesbysjx.

הדעות לגביו חלוקות גם היום ברחבי העולם – הוא הצליח לזכות בטור דה פראנס שבע פעמים לאחר שהתגבר על מחלת הסרטן, אך עשה זאת תוך שהוא משתמש בסמים. עם זאת, שערוריות שימוש בסמים מלוות את הטור דה פראנס כמעט באופן קבוע, כשנדמה כי אי אפשר לזכות בתחרות המפרכת הזאת, או לפחות להיחשב לרוכב עלית בטור, מבלי להשתמש בסמים או אם תרצו “משפרי ביצועים” כאלו ואחרים. עם זאת, אנחנו מאמינים כי לשעון החדש של Artisans De Genève יהיו מספיק מתעניינים מרחבי העולם. מישהו מוכן למכור לגורו דייטונה במחיר טוב? אחר כך נתחיל לדאוג ל-42,520 פרנקים שוויצריים …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של Artisans De Genève.