בכל שנה אחרת, הידיעה הזאת הייתה נשמעת כמו מתיחת 1 באפריל מוצלחת במיוחד, אבל כנראה שבעולם עם התפרצות וירוס הקורונה – הכל אפשרי. פטק פיליפ, אשר נחשבת על ידי רבים ליצרנית השעונים היוקרתית ביותר והמכובדת ביותר בשוק שעוני היוקרה, החליטה לאפשר למשווקים המורשים שלה מכירה מקוונת של שעוני החברה. אם אתם לא מבינים ממה אנחנו מתרגשים, נציין כי בכל שנות קיומה של החברה, החברה מעולם לא פרסמה מחירים של שעונים שלה ברשת, בין אם באתר שלה או באתרים של המשווקים המורשים שלה, כשאחד התנאים להיות משווק מורשה של החברה הוא להסכים שלא לפרסם מחירים של שעונים בצורה מקוונת.

רק השבוע דיווחנו כי פטק פיליפ החליטה על הקפאת פעילות בכל מתקני הייצור והמשרדים של החברה בשוויץ ועל דחיית ההשקה של השעונים החדשים של החברה, השקה מסורתית שהחברה מבצעת מדי שנה ביום הראשון של תערוכת באזלוורלד שבוטלה השנה. פטק פיליפ בעצמה מעולם לא פרסמה כאמור מחירים של השעונים שלה ברשת, בין אם באתר שלה או באתרים של המשווקים המורשים שלה.

על רקע משבר וירוס הקורונה והעובדה שמרבית המשווקים המורשים של החברה ברחבי העולם סגרו את החנויות שלהם עד להודעה חדשה, פטק פיליפ מנסה לעזור למשווקים שלה והחליטה על שינוי של המדיניות הזו והיא מאפשרת למשווקים שלה לפרסם מחירים של שעונים של החברה ברשת ואפילו, שומו שמים, למכור שעונים של פטק פיליפ בצורה מקוונת.

מכירה מקוונת של שעוני פטק פיליפ

הסנונית הראשונה הגיעה באתרים של המשווקים המורשים של פטק פיליפ בממלכה המאוחדת, Laings, אחת הרשתות היוקרתיות ביותר באנגליה, אשר קיימת משנת 1840 וברשת השעונים Watches Of Switzerland. בעוד באתר של Laings מופיעים המחירים ואפילו האפשרות Add To Basket – הוסף לסל ולאחר מכן מעבר לעמוד תשלום, באתר של Watches Of Switzerland מופיעים בשלב זה רק המחירים של הדגמים השונים של שעוני פטק פיליפ שניתן להשיג באמצעות הרשת, ללא האפשרות של קנייה מקוונת.

לאחר המשווקים הללו, ניתן למצוא ביומיים האחרונים מחירים של שעוני פטק פיליפ אצל משווקים נוספים של החברה ברחבי העולם, אם כי לא בצורה גורפת אצל כולם, כשלא ברור אם אותם משווקים שאצלם עדיין לא מופיעים המחירים לא עושים זאת מסיבה אסטרטגית או שהם פשוט לא הספיקו לעדכן את האתרים שלהם. מה שעוד חשוב לזכור, כשמדובר בשעונים של פטק פיליפ, מדובר בשעונים מהיקרים ביותר בעולם, כך שלא ברור אם חברות הסליקה השונות מוכנות לספק שירותי סליקה לכרטיסי אשראי בסכומים כאלו, זאת מעבר לשאלה מי מחזיק בכרטיס אשראי עם מסגרת גדולה מספיק בשביל לשלם על שעון של פטק פיליפ. אבל ככל הנראה שמי שמסוגל להרשות לעצמו שעון של פטק פיליפ, ככל הנראה מחזיק בכרטיס אשראי מתאים שמאפשר לו לבצע עסקאות כאלו.

פטק פיליפ גרנד קומפליקיישן 5327G-001. זמין לרכישה מקוונת. מקור - פטק פיליפ.
פטק פיליפ גרנד קומפליקיישן 5327G-001. זמין לרכישה מקוונת. מקור – פטק פיליפ.

אז אם אתם בחל”ת או עובדים מהבית ובדיוק התפנו לכם כמה עשרות אלפי דולרים, קודם כל מצטערים לאכזב אתכם – אף משווק של פטק פיליפ לא מוכר עדיין שעוני Aquanaut או Nautilus באופן מקוון. בין השעונים של החברה שניתן למצוא ב-Watches Of Switzerland, ישנו מבחר שעונים של 23 דגמים, במחירים שבין 9,550 לירות שטרלינג ועד 85,070 לירות שטרלינג. לעומתם, Laings מציעים מספר דגמים יחודיים של פטק פיליפ, ביניהם שעון פטק פיליפ גרנד קומפליקיישן בזהב לבן, רפרנס 5327G-001, במחיר של 69,450 לירות שטרלינג.

האתר ProfessionalWatches הצליח לקבל תגובה רשמית מפטק פיליפ בנושא, לפיה על רקע משבר וירוס הקורונה, החברה החליטה לאפשר למשווקים מורשים של החברה למכור בצורה מקוונת את השעונים שיש להם במלאי – באופן זמני. כלומר – סביר להניח כי בעוד מספר שבועות המחירים של השעונים של פטק פיליפ ייעלמו מהרשת ונוכל לספר לילדים ולנכדים שלנו שבזמן מגיפת הקורונה העולמית, זכינו לראות שעוני פטק פיליפ למכירה ברשת האינטרנט …

לרשימת המפיצים באתר של פטק פיליפ.