בחודש שעבר דיווחנו כאן באתר על שעון הלג’נד דייבר של לונג’ין. אז השיקה לונג’ין שני צבעים חדשים לאחד השעונים המיוחדים ביותר שלה. בעצם, אם אתם שואלים את הגורו, אחד השעונים המיוחדים ביותר והשווים ביותר בעולם השעונים כולו. כמו שאתם כבר יכולים להבין, חלקנו לא מעט שבחים לשעון הזה בזמנו. מספר שבועות עוברים ולונג’ין מאמצת את המשפט – אם זה עובד, אל תגע בזה, כשאנחנו מקבלים שעון חדש בסדרה – לונג’ין לג’נד דייבר ברונזה נו-דייט.

לג’נד דייבר ברונזה נו-דייט – מפרט טכני

שעון הלג’נד דייבר החדש של לונג’ין מגיע בגוף העשוי מברונזה בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 13.5 מ”מ. השעון מגיע עם גב מוצק העשוי מטיטניום, עם שני כתרים בצבע ברונזה. למה שני כתרים? אם אתם שואלים את השאלה הזאת, אתם ככל הנראה לא מכירים את הלג’נד דייבר. הכתר העליון, בשעה 2 של גוף השעון שולט בבזל הפנימי של השעון. הכתר התחתון, בשעה 4 שולט במחוגי השעון.

לג'נד דייבר ברונזה נו-דייט. מקור - WornandWound.
לג’נד דייבר ברונזה נו-דייט. מקור – WornandWound.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית. לונג’ין בחברה בלוח בצבע ירוק עתיק. גוון קרוב מאוד לצבע ה-“British Racing Green” עם אפקט מדורג ממרכז הלוח אל עבר הקצוות שלו, שם הוא הופך להיות כהה עד לשחור.

לג'נד דייבר ברונזה נו-דייט. מקור - WornandWound.
לג’נד דייבר ברונזה נו-דייט. מקור – WornandWound.

בניגוד לשעני השעונים הקודמים בסדרה שהשיקה לונג’ין בחודש שעבר, הפעם מדובר בגרסת נו-דייט של השעון. אם אתם שואלים את הגורו (וככל הנראה כל חובב שעונים מצוי), גרסת הנו-דייט של השעון הזה יפה הרבה יותר לעומת גרסאות התאריכון. לוח השעון נקי יותר, סימטרי יותר וקריא הרבה יותר ללא התאריכון. מה יעשה מי שרוצה לדעת מה התאריך בחודש אתם שואלים? הגורו ממליץ על אייפון 12 או גלקסי S20 FE. תשאירו לנו את לוח השעון נקי ככל האפשר.

לג'נד דייבר ברונזה נו-דייט. מקור - WornandWound.
לג’נד דייבר ברונזה נו-דייט. מקור – WornandWound.

לג’נד דייבר ברונזה נו-דייט – מנגנון

שעון הלג’נד דייבר החדש של לונג’ין מגיע עם קליבר L888.5 של לונג’ין. המנגנון מבוסס על קליבר A31.L11 של ETA. הוא פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה והוא מגיע עם רזרבת כוח של 64 שעות. המנגנון מגיע עם 21 אבני חן ועם קפיץ איזון סיליקוני, לשיפור העמידות המגנטית שלו.

קליבר L888.5 של לונג'ין בתוך השעון. מקור - WornandWound.
קליבר L888.5 של לונג’ין בתוך השעון. מקור – WornandWound.

אז מה חדש בעצם?

אחת מסדרות השעונים עם התמורה הגבוהה ביותר למחיר בשוק מקבלת גרסת ברונזה מרשימה. אסור לשכוח את הלוח הוינטאג’י הירוק והעובדה שמדובר בשעון ללא תאריכון. התוצאה? מתכון לאיך עושים שעון כמעט מושלם. האמת שהמתכון הזה כבר נמצא מזמן אצל לונג’ין. היא פשוט צריכה להוסיף מדי פעם רכיב כזה או אחר, או לשנות רכיב כזה או אחר למתכון ולראות מה ייצא.

מגיע עם רצועת בד ירוקה עם כלי להחלפה מהירה. מקור - WornandWound.
מגיע עם רצועת בד ירוקה עם כלי להחלפה מהירה. מקור – WornandWound.

כמה זה עולה לנו?

שעון הברונזה החדש של לונג’ין בסדרת הלג’נד דייבר, רפרנס L3.774.1.50.2, יגיע במחיר של 2,800 פרנקים שוויצריים. ממש, אבל ממש, לא הרבה כסף, בשביל אחד השעונים הנהדרים ביותר שאפשר למצוא בשוק כיום. לונג’ין תצרף לשעון רצועת בד ירוקה וכלי להחלפה מהירה של הרצועות. השעון מגיע עם 5 שנות אחריות.

לונג'ין לג'נד דייבר נו-דייט. מקור - WornandWound.
לונג’ין לג’נד דייבר נו-דייט. מקור – WornandWound.

השורה התחתונה

אם אתם שואלים את הגורו, הוא מוכן לקבל כל חודש גרסה חדשה בסדרת השעונים הנפלאה הזאת. אם אפשר להוסיף עוד בקשה קטנה, אז שזה יהיה שעון ללא תאריכון. לשמחתנו, מדובר בשעון שיהיה חלק קבוע מהליין של לונג’ין ולא מהדורה מוגבלת. אז אם יש לכם קצת סבלנות להמתין שהשמים יפתחו והקורונה תהיה מאחורינו, אתם מוזמנים להוסיף את השעון הזה לרשימת הקניות לטיסה הבאה שלכם. אתם יכולים להודות לגורו אחר כך.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של לונג’ין.