אחד משעוני הצלילה הנהדרים, שתתקשו למצוא חובב שעונים שיכול להגיד עליו מילה רעה – לא, אנחנו לא מדברים על הסאבמרינר – הוא הלונג’ין לג’נד דייבר. שעון הצלילה הוינטאג’י של לונג’ין הוא עוד אחד מדגמי הוינטאג’ הכל כך נפלאים של החברה הזאת. עם בזל הצלילה הפנימי, הפונט המיושן, הצמידים השונים, הקוטר שלו ומעל הכל- המחיר שלו – מדובר באחד מהשעונים עם התמורה הגבוהה ביותר למחיר בשוק. משהו שלא תשמעו מהגורו יותר מדי. מוזמנים לבדוק. השעון הנפלא הזה היה זמין עד עכשיו בצבע שחור בלבד. בלונג’ין החליטו כנראה שהגיע הזמן לחדש את השעון הנהדר הזה ולהציע אותו בשני צבעים חדשים. לג’נד דייבר כחול וחום – בואו נראה אם זה עובד גם בצבעים החדשים.

לג’נד דייבר כחול וחום – מפרט טכני 

השעונים החדשים בסדרת הלג’נד דייבר מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל חלד בקוטר של 42 מ”מ.מדובר כמובן בקוטר זהה לזה של הדגם השחור בסדרה. השעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית כיאה לשעון צלילה וינטאג’י ועם שני כתרים. הכתר הראשון בשעה 4 של השעון הוא כמובן הכתר של המנגנון, בעוד “הכתר” השני, בשעה 2, שולט בבזל הצלילה הפנימי.

לג'נד דייבר כחול וחום. דגמים חדשים ללונג'ין. מקור - TimeandWatches.
לג’נד דייבר כחול וחום. דגמים חדשים ללונג’ין. מקור – TimeandWatches.

לוחות השעונים משלבים את הבזל הפנימי הבולט בזווית מעל לוח השעון. לוח השעון, כמו גם בזל הצלילה מגיעים עם פונט וינטאג’י במראה מיושן, עם צביעת סופר-לומינובה בגוון בז’ מיושן. בשעה 3 של לוח השעון משולב תאריכון, שמקלקל את המראה הנהדר של לוח השעון. חשוב לציין כי לונג’ין מציעה דגם ללא תאריכון עם לוח שחור, אך לא ברור אם גם בדגמים החדשים היא תציע דגם כזה.

לג'נד דייבר כחול וחום. דגמים חדשים ללונג'ין. מקור - TimeandWatches.
לג’נד דייבר כחול וחום. דגמים חדשים ללונג’ין. מקור – TimeandWatches.

החידוש הנוסף בלוחות השעונים החדשים, מעבר לצבעים הכחול והחום הוא אפקט הצבע המדורג שלהם שמשדרג עוד יותר את המראה הוינטאג’י שלהם.

לג'נד דייבר כחול וחום. דגמים חדשים ללונג'ין. מקור - TimeandWatches.
לג’נד דייבר כחול וחום. דגמים חדשים ללונג’ין. מקור – TimeandWatches.

לונג’ין תציע את השעון עם הלוח החום עם רצועת עור חומה, בעוד השעון עם הלוח הכחול יגיע עם רצועת בד כחולה.

לג’נד דייבר כחול וחום – מנגנון

לונג’ין משלבת בשעונים החדשים את קליבר L888.2 שלה, מנגנון אוטומטי המבוסס על קליבר A31.L01 של ETA, עם רזרבת כוח משודרגת של 64 שעות. המנגנון פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה.

לג'נד דייבר חום עם רצועת עור חומה. מקור - TimeandWatches.
לג’נד דייבר חום עם רצועת עור חומה. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

שני צבעים חדשים לאחד מהשעונים הנהדרים שיש בשוק שעוני היוקרה. כן, הגורו מרשה לעצמו לקרוא ללונג’ין שעוני יוקרה. עם שילוב של רצועות מתאימות – הגורו מאושר.

רצועת בד כחולה לדגם הכחול. מקור - TimeandWatches.
רצועת בד כחולה לדגם הכחול. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

לא הרבה. בכלל לא הרבה. כפי שציינו, מדובר אולי באחת העסקאות הטובות ביותר בעולם השעונים. זאת כמובן בהנחה שאתם לא סנובי שעונים שאם בתיאור השעון לא מופיעה המילה אינהאוס הם נהיים חולים. לונג’ין תציע את שני הדגמים, הדגם הכחול (רפרנס L3.774.4.90.2) ואת הדגם החום (רפרנס L3.774.4.60.2) במחיר זהה של 2,280 אירו.

השורה התחתונה

אם אתם עוקבים אחרי הגורו, אתם כבר בוודאי יודעים שהגורו אוהב כמעט כל מה שיוצא מלונג’ין. מדובר באחת מיצרניות שעוני היוקרה הוותיקות בעולם. עם היסטוריה מכובדת ומורשת עשירה. עם מגוון נפלא של דגמים אייקוניים שהחברה יכולה לשלוף מהארכיון שלה כל פעם מחדש. אבל מעל הכל מדובר ביצרנית שעונים שמציעה תמורה נפלאה למחיר. כזה שגם בעידן הקורונה לא גורם לכם לחשוב פעמיים לפני שאתם רצים לקנות אותם. תצרפו לזה את אחד הדגמים המוצלחים ביותר של החברה בשנים האחרונות, שמקבל עכשיו צבעים חדשים ותקבלו עסקה נהדרת. אם אתם חושבים אחרת – מוזמנים לשתף איתנו בתגובות …

למעבר לאתר של לונג’ין.