אחת מקולקציות השעונים האהובות ביותר של לונג׳ין היא ללא ספק סדרת הלג׳נד דייבר שלה. סדרת שעוני הצלילה בעיצוב וינטאג׳י עם נגיעות מודרניות, שסימן ההיכר שלה הוא הבזל הפנימי והכתר הנוסף בשעה 4, שאחראי לסיבוב הבזל הפנימי, הגיעה במחווה לרפרנס 7042 של לונג׳ין, שעון צלילה אייקוני של החברה, שהגיע בעיצוב כמעט זהה לחלוטין לזה של שעוני הלג׳נד דייבר המודרניים. בימים אלו משיקה לונג׳ין רענון מקיף לשעונים בסדרה הזאת, מוזמנים להכיר את השינויים בסדרה החדשה – לג׳נד דייבר 2023, ביחד איתנו.

לג׳נד דייבר 2023 – מפרט טכני

השינוי המרכזי בשעונים החדשים מגיע בקוטר של השעון – לונג׳ין משיקה שעונים בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 12.3מ״מ, בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, המשלב משטחים מוברשים ומשטחים מלוטשים.

לג׳נד דייבר 2023. מקור - לונג׳ין.
לג׳נד דייבר 2023. מקור – לונג׳ין.

השעונים מגיעים עם לוחות לכה בצבע כחול או שחור, עם העיצוב המוכר כל כך של שעוני הלג׳נד דייבר – לוח עם ספרות ערביות בפונט וינטאג׳י עם מילוי סופר לומינובה, עם טבעת דקות, הסמל של לונג׳ין בשעה 12 והכיתוב AUTOMATIC בשעה 6.

לוח נקי בהשראת שעון הצלילה האייקוני של לונג׳ין. מקור - לונג׳ין.
לוח נקי בהשראת שעון הצלילה האייקוני של לונג׳ין. מקור – לונג׳ין.

את הלוח המרכזי עוטף הבזל הפנימי, שנמצא מתחת לזכוכית הספיר ולא כבזל חיצוני, כפי שאנחנו מכירים בשעוני צלילה רבים, כשעליו סקאלת צלילה. השעונים מגיעים כאמור עם שני כתרים, כשהכתר בשעה 2 אחראי לכיוון השעה בעוד הכתר בשעה 4 אחראי לכיוון בזל הצלילה הפנימי.

לג׳נד דייבר 2023. מקור - לונג׳ין.
לג׳נד דייבר 2023. מקור – לונג׳ין.

אם שמתם לב, השעונים מגיעים ללא תאריכון, בדומה לרפרנס 7042, כשזכוכית הספיר של השעונים מגיעה עם ציפוי אנטי רפלקטיבי משני הצדדים שלה.

לג׳נד דייבר 2023 – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר L888.6 של לונג׳ין – מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. המנגנון מצויד בקפיץ איזון אנטי מגנטי עם עמידות מגנטית גבוהה פי 10 מתקן ה-ISO 764.

גב השעונים עם סמל הצוללן של לונג׳ין. מקור - לונג׳ין.
גב השעונים עם סמל הצוללן של לונג׳ין. מקור – לונג׳ין.

המנגנון מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC – Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, כשהשעונים עוברים סדרת מבחנים במשך 15 ימים ברציפות, בשלוש רמות טמפרטורה שונות, במנחים שונים, כדי לוודא שהמנגנון עומד בדרישות הדיוק של תקן הכרונומטר.

גב השעונים עם סמל הצוללן של לונג׳ין. מקור - לונג׳ין.
גב השעונים עם סמל הצוללן של לונג׳ין. מקור – לונג׳ין.

אז מה חדש בעצם?

לונג׳ין הציעה עד היום שעונים בקוטר של 42 מ״מ ו-36 מ״מ בסדרת הלג׳נד דייבר, כשהקוטר החדש נמצא בדיוק באמצע, עם קוטר שאמור להתאים למספר גדול יותר של חובבי שעונים לעומת שני הדגמים הקיימים כיום בסדרה. בלונג׳ין מדגישים כי השעונים עומדים בתקן ה-ISO 6425 לשעוני צלילה, כשהם עמידים במיוחד בפני זעזועים, שדות מגנטיים, שינויי טמפרטורה, עיבוי וקורוזיה.

הלוח השחור עם רצועת העור החומה. מקור - לונג׳ין.
הלוח השחור עם רצועת העור החומה. מקור – לונג׳ין.

דרך אגב, אם אתם לא מכירים את הרעיון מאחורי בזל הצלילה הפנימי, הרי שמאחורי הרעיון לשלב את הבזל כבזל פנימי עומד הרצון להגן עליו מפני תזוזות לא רצויות בזמן צלילה.

כמה זה עולה לנו?

לונג׳ין משיקה ארבעה שעונים חדשים במסגרת הקולקציה החדשה.

  • רפרנס L3.764.4.50.0 – לוח שחור עם צמיד פלדת אל-חלד, שיגיע במחיר של 3,600 אירו / 3,200 דולרים אמריקאיים.
  • רפרנס L3.764.4.50.6 – לוח שחור עם רצועת עור חומה, שיגיע במחיר של 3,600 אירו / 3,200 דולרים אמריקאיים.
  • רפרנס L3.764.4.90.6 – לוח כחול עם צמיד פלדת אל-חלד, שיגיע במחיר של 3,600 אירו / 3,200 דולרים אמריקאיים.
  • רפרנס L3.764.4.90.2 – לוח כחול עם צמיד נאטו כחול, שיגיע במחיר של 3,350 אירו / 3,000 דולרים אמריקאיים.
לג׳נד דייבר 2023. מקור - לונג׳ין.
לג׳נד דייבר 2023. מקור – לונג׳ין.

השורה התחתונה

תוספת נהדרת לסדרת שעוני הלג׳נד דייבר של לונג׳ין. אם עד היום חשבתם שהקוטר של 42 מ״מ גדול מדי בשבילכם ומצד שני השעונים בקוטר של 36 מ״מ קטנים מדי, מגיעים השעונים החדשים בקוטר של 39 מ״מ, גודל פופולרי במיוחד בעולם השעונים בשנים האחרונות. השעונים החדשים שומרים על העיצוב הנפלא כל כך של שעוני הלג׳נד דייבר הקודמים, עם קריצה לחובבי וינטאג׳ ובמיוחד לכאלו שרוצים שעונים נאמנים ככל האפשר למקור, עם הבחירה של לונג׳ין לא לשלב תאריכון בשעונים הללו. בשורה התחתונה, מדובר בשעונים נהדרים, עם תג מחיר אטרקטיבי, במיוחד כשלוקחים בחשבון שהם מגיעים עם מנגנון עם הסמכת כרונומטר עם רזרבת כוח של 72 שעות.

למידע נוסף על השעונים החדשים של לונג׳ין.