כשרוצים לתאר באנגלית סיטואציה או תרחיש שהוא בעל סיכויים נמוכים מאוד עד אפסיים להתקיים, משתמשים בביטוי ״Hell Will Freeze״ או ״Pigs Will Fly״ – הגיהנום יקפא או חזירים יתחילו לעוף. הכוונה שהסיכוי שהגיהנום יקפא או חזירים יתחילו לעופף גבוה יותר מהסיכוי שאותה סיטואציה תתרחש. אז מה אם נגיד לכם שפנריי משיקה שעונים חדשים – לומינור דואה 38 פסטלו – שכפי שאתם יכולים להבין מהשם שלהם, מגיעים בקוטר של 38 מ״מ בלבד ועם לוחות בגוון פסטלי? טוב נו, בואו נכיר אותם ביחד וננסה להבין אם הגיהנום קפא או שננסה להבין ביחד, מה עובר על פנריי

לומינור דואה 38 פסטלו – מפרט טכני

סדרת שעוני ה-Due של פנריי מציגה שעונים שהם שעונים יוניסקסיים. המילה Due באיטלקית פירושה שניים, כשהכוונה כמובן לשני המינים. עד היום השעונים הללו הגיעו בקוטר של 40 מ״מ, גודל שנחשב בעולם של פנריי לגודל יוניסקסי.

לומינור דואה 38 פסטלו. מקור - Watchilove.
לומינור דואה 38 פסטלו. מקור – Watchilove.

פנריי משיקה שלושה שעוני Due 38 פסטלו (Pastello – פסטל באיטלקית), בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 38 מ״מ, עם גימורים מלוטשים. השעונים מגיעים עם צמיד פלדת אל-חלד, המשלב משטחים מלוטשים ומוברשים.

לומינור דואה 38 פסטלו. מקור - Watchilove.
לומינור דואה 38 פסטלו. מקור – Watchilove.

פנריי משיקה שלושה דגמים חדשים – אחד עם לוח בצבע תכלת, השני בצבע ירוק בהיר והשלישי בצבע ורוד בהיר. לוחות השעונים מגיעים עם גימור צבעים מדורג, כשהחלק התחתון של לוח השעון כהה יותר לעומת החלק העליון, כשהשעונים מגיעים עם לוח הסנדוויץ׳ המוכר של פנריי.

לוחות בגימור צבעים מדורג. מקור - Watchilove.
לוחות בגימור צבעים מדורג. מקור – Watchilove.

בשעה 3 אנו מוצאים את חלונית התאריכון ובשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן. השעונים מגיעים כמובן עם מגן הכתר המוכר של פנריי, כשהם עמידים למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

לומינור דואה 38 פסטלו – מנגנון

בתוך השעונים החדשים משלבת פנריי את קליבר P.900 שלה, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של שלושה ימים. את מנגנון ה-P.900 אפשר למצוא במגוון רחב של שעונים של פנריי, כשהוא למעשה ״מנגנון הבית״ של פנריי.

קליבר P.900. מקור - Watchilove.
קליבר P.900. מקור – Watchilove.

אז מה חדש בעצם?

שעונים בקוטר של 38 מ״מ ועם לוחות פסטליים, מבית פנריי? מישהו השתגע שם? ממש לא. בשנת 2018 מונה ז׳אן-מארק פונטרוס למנכ״ל פנריי. פונטרוס החל לשלב בהדרגה יותר ויותר שעונים ״עדינים״ או לפחות שעונים שיכולים להתאים לכל פרק יד ופחות שעונים שהם ״Tool Watches״. אין ספק כי מדובר בהחלטה נבונה, שמגדילה את ההיצע של פנריי ובעיקר את הלקוחות הפוטנציאליים של החברה, שעד לשנים האחרונות כמעט ולא פנתה לנשים. השעונים החדשים לוקחים את המהלך הזה צעד אחד קדימה, עם שעונים בקוטר של 38 מ״מ ולוחות פסטליים.

פנריי ושעונים פסטליים? למה לא? מקור - Watchilove.
פנריי ושעונים פסטליים? למה לא? מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, פנריי משיקה שלושה שעונים חדשים – ה-PAM01309 הוא השעון עם לוח התכלת, ה-PAM01311 הוא השעון עם הלוח הירוק הבהיר וה-PAM01319 הוא השעון עם הלוח הורוד. שלושת השעונים מגיעים עם תג מחיר זהה, העומד על 8,600 דולרים.

לומינור דואה 38 פסטלו. מקור - Watchilove.
לומינור דואה 38 פסטלו. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

שעונים מעניינים מבית פנריי, שיהיה מעניין לראות כיצד הם יתקבלו גם בקרב חובבי המותג וגם בקרב קהלים חדשים, שעד היום יכול להיות שנרתעו מהשעונים של פנריי. פנריי ממשיכה להפוך את השעונים שלה לשעונים יוניסקסיים יותר, מבלי לוותר על האלמנטים העיצוביים המזוהים איתם כל כך, דוגמת לוחות הסנדוויץ׳ ומגן הכתר, אם כי הצמידים החדשים, גוף השעון המלוטש והצבע של הלוחות הופך אותם לעדינים יותר. האם זה יספיק כדי להפוך אותם להצלחה מסחרית? שאלה טובה. נצטרך לעקוב אחרי הסדרה הזאת כדי לדעת את התשובה …

למעבר לאתר של פנריי.