כל כתבה שלנו בחודשים האחרונים על פנריי התחילה בציון של עובדה אחת. פנריי חגגה את שנת השבעים למותג הלומינור שלה. במסגרת החגיגות האלה היא השיקה טרילוגיית שעונים והיא ממשיכה להרחיב את שעוני הסדרה ללא הפסקה, גם כשהסתיימו החגיגות הרשמיות של שנת השבעים למותג ואנחנו נמצאים בעצם בשנת השבעים ואחד למותג. בנוסף לשעונים שהגיעו אלינו מתערוכת Watches & Wonders מפנריי ועליהם כבר דיווחנו, הגיע אלינו שעון נוסף (ספוילר – יש עוד בדרך …). לומינור כרונו גולדטק בלו-נוטה, שעון כרונוגרף שכמו כל שעון של פנריי, נראה שכבר ראינו אותו. אבל בשעון הזה מסתתרת דווקא הפתעה מעניינת. מוזמנים לגלות אותה ביחד עם הגורו.

לומינור כרונו גולדטק בלו-נוטה – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף בקוטר של 44 מ”מ. גוף השעון עשוי מסגסוגת הגולדטק (Goldtech) – סגסוגת של זהב המוגנת בפטנט רשום על ידי פנריי. עובי השעון – 15.1 מ”מ וכמו כל שעון פנריי לומינור, גם הוא מגיע עם מגן הכתר המוכר של החברה.

לומינור כרונו גולדטק בלו-נוטה. מקור - ESCAPEMENT MAGAZINE.
לומינור כרונו גולדטק בלו-נוטה. מקור – ESCAPEMENT MAGAZINE.

השעון הוא שעון כרונוגרף, עם לוח בגוון כחול עמוק בגימור קרני שמש (Satiné Soleil) או כמו שפנריי קוראת לו – Blu Notte – לילה כחול. הלוח הוא לוח הסנדוויץ’ המוכר של פנריי, עם הספרות 6 ו-12 המיושמות בצבע לבן.

לומינור כרונו גולדטק בלו-נוטה. מקור - ESCAPEMENT MAGAZINE.
לומינור כרונו גולדטק בלו-נוטה. מקור – ESCAPEMENT MAGAZINE.

לוח השעון מגיע עם לוחות קטנים בשעות 3 ו-9, מה שיוצר לו מראה מאוזן וסימטרי. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות. בשעה 9 אנו מוצאים את מחוג השניות הקטן של השעון. הכיתוב Chronograph מופיע בשעה 6 בלוח השעון. בשל הגודל המאסיבי של מגן הכתר של פנריי, פנריי משלבת את כפתורי הכרונוגרף בצד שמאל של השעון, כשהם ממוקמים בשעות 8 ו-10.

תאורת הסופר לומינובה של השעון. מקור - GMTPOST.
תאורת הסופר לומינובה של השעון. מקור – GMTPOST.

לומינור כרונו גולדטק בלו-נוטה – מנגנון

פנריי משלבת בשעון את קליבר P.9200. למעשה, מדובר במנגנון ששולב כמעט בכל שעוני הכרונוגרף החדשים של פנריי מהחודשים האחרונים. ה-P.9200 הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי של פנריי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות.

הגב המיוחד של השעון. מקור - ESCAPEMENT MAGAZINE.
הגב המיוחד של השעון. מקור – ESCAPEMENT MAGAZINE.

זוכרים שהבטחנו לכם הפתעה בתחילת הכתבה? אז מקווים שאתם יודעים שכשהגורו מבטיח, הוא מקיים. השעון החדש מגיע עם גב שקוף, כמו לא מעט שעונים של פנריי. אבל בשעון הזה פנריי משלבת מעין עיטור בצורת גלים מוזהבים על גב השעון. זכוכית הספיר עצמה היא לא שקופה, אלא מגיעה בגימור מעושן (Smokey Sapphire), שמשתלב בצורה נהדרת עם מוטיב הגלים המוזהבים.

אז מה חדש בעצם?

אמנם סגסוגת ה-GoldTech היא לא באמת משהו חדש, אבל שווה להתעכב עליה קצת. מדובר בסגסוגת המכילה 75 אחוזים של זהב טהור. את 25 האחוזים הנותרים מרכיבים 24 אחוזים של נחושת ו-0.4 אחוזים של פלטינה. את ה-0.6 אחוזים הנותרים פנריי לא מגלה כמובן. הריכוז הגבוה של נחושת תורם לגוון האדום של הסגסוגת, כשהפלטינה עוזרת להפחתת אפקט החמצון של הסגסוגת כולה. אם אתם מתעקשים לשמוע מה באמת חדש בשעון הזה, אז אפשר להגיד שגב השעון שאותו אנו רואים לראשונה מפנריי.

לומינור כרונו גולדטק בלו-נוטה. מקור - ESCAPEMENT MAGAZINE.
לומינור כרונו גולדטק בלו-נוטה. מקור – ESCAPEMENT MAGAZINE.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, PAM0111 מגיע עם תג מחיר של 26,500 אירו. פנריי תשווק אותו עם רצועת עור תנין כחולה ועם רצועת גומי נוספת, בגוון כחול עמוק.

השורה התחתונה 

אז מה נגיד לכם? שכמו כל שעון של פנריי, אפשר להגיד שזה נראה אותו דבר? אז זה בהחלט נראה כמו לא מעט שעונים אחרים של פנריי. בואו נגיע לשורה התחתונה, שגם היא חוזרת על עצמה. כמו כל שעון של פנריי – אתם או אוהבים את זה, או שונאים את זה. הגורו בטח לא יצליח לשכנע אתכם לחשוב אחרת, אבל תסתכלו עוד פעם על הגב המרהיב הזה ותודו שאי אפשר שלא לזכור לפחות לטובה את השעון הזה.

למעבר לאתר של פנריי.