פנריי הכריזה לאחרונה על חידוש שיתוף הפעולה שלה עם קבוצת הלונה רוסה (Luna Rossa), הקבוצה המנצחת ב-Prada Cup. לרגל חידוש שיתוף הפעולה והזכיה של צוות הלונה רוסה בתחרות, פנריי עושה את מה שהיא יודעת לעשות טוב יותר מכולם – משיקה שעון חדש. לומינור לונה רוסה PAM01342 – מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד עם הגורו.

לומינור לונה רוסה PAM01342 – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 44 מ״מ. פנריי משלבת בגוף השעון משטחים מלוטשים לצד משטחים מוברשים. כך למשל בזל השעון וגוף השעון מלוטשים, לעומת מגן הכתר האייקוני של החברה שמגיע בגימור מוברש.

לומינור לונה רוסה PAM01342. מקור - TimeandWatches.
לומינור לונה רוסה PAM01342. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח לבן מט, עם ספרות ערביות אפורות וסמני שעות ״שקועים״ כמיטב המסורת של פנריי, כשאת המראה המונוכרומי ״שובר״ מחוג השניות של לוח השניות הקטן של השעון, שמגיע בצבע אדום.

הלוח הלבן עם הנגיעה האדומה המיוחדת. מקור - TimeandWatches.
הלוח הלבן עם הנגיעה האדומה המיוחדת. מקור – TimeandWatches.

מחוגי השעון, הספרות והאינדקסים מגיעים עם צביעת סופר לומינובה בגוון ירוק, כשמעל השעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את הכיתוב LUNA ROSSA.

תאורת הסופר לומינובה הירוקה. מקור - TimeandWatches.
תאורת הסופר לומינובה הירוקה. מקור – TimeandWatches.

פנריי תשווק את השעון עם שתי רצועות – רצועה אחת תהיה רצועת גומי שחורה, הרצועה השניה היא רצועת בד אפורה עם פס אדום דק במרכזה, עליו אנו מוצאים את הלוגו של הקבוצה.

לומינור לונה רוסה PAM01342 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר P.6000. בחירה מעניינת של פנריי, היות ומדובר במנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספר רזרבת כוח של 3 ימים. קליבר P.6000 הוא מנגנון שנחשב לעמיד ואמין במיוחד – הוא מגיע עם שני גשרים התומכים ברגולטור ועם רכיב אינקבלוק (Incabloc) עמיד בפני זעזועים.

מנגנון מתיחה ידנית מעניין. מקור - TimeandWatches.
מנגנון מתיחה ידנית מעניין. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

תעקבו אחרינו קצת, גם לגורו לקח קצת זמן להבין את זה. גביע אמריקה (America’s cup) היא למעשה תחרות השיט והספורט הותיקה ביותר שפעילה כיום והיא נחשבת לתחרות היוקרתית ביותר בעולם השיט. במסגרת התחרות נערך דו קרב בין שתי יאכטות. אחת מהיאכטות היא המנצחת של גביע אמריקה הקודם. היאכטה השניה היא היאכטה שמנצחת בסבב המוקדמות. סבב המוקדמות הזה, שנקרא בעבר גם גביע לואי ויטון, נקרא כיום גביע פראדה. כאמור, צוות הלונה רוסה זכה בגביע פראדה ולציון שיתוף הפעולה המחודש עם פנריי, אנו מקבלים את השעון החדש.

לומינור לונה רוסה PAM01342. מקור - TimeandWatches.
לומינור לונה רוסה PAM01342. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פנריי, רפרנס PAM01432, מגיע במהדורה מוגבלת של 1,500 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 5,900 דולרים.

לומינור לונה רוסה PAM01342. מקור - TimeandWatches.
לומינור לונה רוסה PAM01342. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

השעון החדש של פנריי הוא סוג של פרשנות מודרנית לעולם השיט עם פלטת צבעים לא שגרתית. עם זאת, העיצוב הוא העיצוב המובהק של פנריי, שבאופן מפתיע נראה עדין יותר הודות לערכת הצבעים של השעון. תג המחיר אטרקטיבי מאוד, גם עם האינפלציה הגוברת וגם העובדה שמדובר במהדורה מוגבלת, אם באמת אפשר לקרוא ל-1,500 יחידות מהדורה מוגבלת, לא מצליחה לקלקל לנו את ההתרשמות מהשעון המיוחד הזה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פנריי.