פנריי משיקה שעון חדש – לומינור מרינה ״Kids Horizon״. שעון חדש בסדרת הלומינור מרינה של החברה, שמגיע בזהב מלא. אם בדרך כלל אנחנו רגילים למהדורות מוגבלות מפנריי ואוהבים להתלונן על זה, הרי שהשעון החדש מגיע במהדורה סופר מוגבלת, כשלמעשה פנריי תייצר שעון אחד בלבד כזה. אבל הפעם, לא תשמעו מאיתנו מילה אחת רעה על ההחלטה הזאת. הסיבה? השעון הזה מגיע במסגרת שיתוף פעולה עם הארגון הסינגפורי “Kids Horizon”, המממן טיפולים רפואיים לילדים ממשפחות מרקע סוציו-אקונומי נמוך. השעון החדש יימכר במכירה פומבית, כשכל ההכנסות מהמכירה שלו יועברו לטובת הארגון. הזדמנות נהדרת להכיר את השעון הזה ביחד איתנו.

לומינור מרינה ״Kids Horizon״ – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף בקוטר של 44 מ״מ. פנריי משתמשת בסגסוגת ה-Goldtech שלה, כשהשעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

לומינור מרינה ״Kids Horizon״. מקור - SJX Watches.
לומינור מרינה ״Kids Horizon״. מקור – SJX Watches.

השעון מגיע עם המראה המוכר והמזוהה כל כך של סדרת שעוני הלומינור של פנריי, כשגולת הכותרת של השעון החדש היא לוח ירוק זית עם גימור מוברש ואפקט קרני שמש. למעשה, פנריי משתמשת באפקט היוצר מעין ״מסיכת זורו״ על לוח השעון, הנמרח מהשעות 3 אל השעות 9 בצורה אופקית.

הכיתוב על מגן הכתר. מקור - SJX Watches.
הכיתוב על מגן הכתר. מקור – SJX Watches.

בשעה 3 אנו מוצאים תאריכון עם רקע ירוק, כשמולו בשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון. השעון מגיע עם מגן הכתר המוכר של פנריי ועם רצועת עור תנין, גם היא בצבע ירוק זית. על מגן הכתר יופיע הכיתור KIDZ.

לומינור מרינה ״Kids Horizon״ – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר P.9010 של פנריי. מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 3 ימים.

לומינור מרינה ״Kids Horizon״. מקור - SJX Watches.
לומינור מרינה ״Kids Horizon״. מקור – SJX Watches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשעל גב השעון יופיע הכיתוב X 1/1, המציין את העובדה כי השעון הוא למעשה שעון בודד ולא חלק מסדרה או מהדורה מוגבלת כלשהי.

אז מה חדש בעצם?

כשאנחנו רואים שעונים ירוקים אנחנו מיד חושבים על ״מצטרפת לטרנד״, אבל למעשה פנריי הייתה בין יצרניות השעונים הראשונות שהשתמשו בצבע הירוק ללוח שעון, עם שעון הסבמרסיבל ברונזו (Bronzo) שלה, שהגיע אלינו לפני כעשור. כך שאם תרצו, השעון החדש מהווה למעשה סוג של מחווה לשעון הברונזו המקורי, כשהצבע המקורי של השעון, לפני הופעת הפטינה, היה זהה כמעט לשעון החדש.

ארגון ה-Kids Horizon, או בשמו המלא Kids Horizon Appeal (ר״ת KHA), הוא ארגון צדקה סינגפורי, התומך בילדים עם מחלות כרוניות, המגיעים ממשפחות שלא יכולות לשלם עבור הטיפולים לילדיהם. הארגון גייס כ-14 מיליון דולר סינגפורי (כ-9.85 מיליון דולרים אמריקאיים), כשחלק לא קטן מהסכום הזה מגויס באופן מסורתי על ידי מכירה של שעונים במהדורות מוגבלות בערבי הגאלה השנתיים שהארגון מקיים באופן מסורתי. בין החברות שסיפקו שעונים מיוחדים לארגון אפשר למצוא את אודמר פיגה, שייצרה שעון רויאל אוק סקלטון בטיטניום עבור המכירה הפומבית בשנת 2012, כמו גם ושרון קונסטנטין, שייצרה את שעון ה-Chronometre Royal עם לוח אמייל כחול, שנה לאחר מכן.

השעון החדש מגיע באדיבות איש עסקים סינגפורי, מעריץ נלהב של שעוני פנריי. אותו איש עסקים הזמין מפנריי את השעון המיוחד ותרם אותו ל-KHA. למעשה, לא מדובר בתרומה הראשונה של אותו איש עסקים אנונימי, שתרם בעבר כבר שעונים מבית רוג׳ר דובואי, פרנק מולר והובלו למכירות הפומביות של ה-KHA.

כמה זה עולה לנו?

שאלה נהדרת. התשובה? ב-29 לאוקטובר השנה (2022), אז תערך המכירה הפומבית בה יימכר השעון. אנחנו יכולים רק לקוות שהוא יגרוף סכום גבוה ככל האפשר …

שעון בודד למטרה נהדרת. מקור - SJX Watches.
שעון בודד למטרה נהדרת. מקור – SJX Watches.

השורה התחתונה

אנחנו לא יודעים אם מישהו בפנריי קורא עברית, אבל מה דעתכם להשמיט את ה-X 1/1 ולהתחיל לייצר את השעון הזה בייצור סדרתי או במהדורה מוגבלת ״רגילה״? לא שיש לנו כסף בשבילו, אבל אתם יודעים, אף אחד לא אמר שאסור לנו לחלום …