פנריי ממשיכה לציין את הקשר העמוק של החברה עם עולם הצלילה. במחווה נוספת לחגיגות השבעים שנה למותג הלומינור של החברה, היא מציגה שעון חדש בסדרה, הפעם מהדורה מיוחדת לצוללן הצרפתי גוליאם נרי (Guillaume Néry). נרי, ששבר בשנת 2002 את שיא העולם בצלילה חופשית לעומק של 87 מטרים, סיפר בעבר על ההזיות הפסיכודאליות שהתרחשו במוחו במהלך השנים שבהן התאמן בקרקעית הים. נרי שבר מספר פעמים את שיא העולם בצלילה חופשית והוא נחשב לאגדה בתחום. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את הפנריי לומינור מרינה 44 גוליאם נרי. צלילה נעימה.

לומינור מרינה 44 גוליאם נרי – מפרט טכני

כפי שאפשר להבין משם השעון, הוא מגיע בגוף בקוטר של 44 מ”מ. גוף השעון עשוי מטיטניום בגימור התזת חול בעובי של 16.2 מ”מ. שיטת הייצור של גוף השעון המיוחד נקראת DMLS – Direct Metal Laser Sintering. במסגרת התהליך, עובר לייזר סיב אופטי, בעובי של 30 מיקרון (0.03 מ”מ) בתוך שכבות של אבקת טיטניום, השוקעות בקצב קבוע אחת אחרי השניה. הלייזר מחבר את האבק הזה לשכבה מתכתית. בסופו של התהליך אנו מקבלים את גוף השעון המיוחד.

פנריי לומינור מרינה 44 גוליאם נרי. מקור - TimeandWatches.
פנריי לומינור מרינה 44 גוליאם נרי. מקור – TimeandWatches.

בזל השעון והכתר שלו עשויים מטיטניום עם ציפוי גומי. פנריי בחרה בשילוב הזה כדי ליצור ניגודיות לגוף השעון. גב השעון גם הוא עשוי מטיטניום, בציפוי DLC. על גב השעון אנו מוצאים את החתימה של נרי וחריטה המדמה את הפעם האחרונה בה נרי שבר את שיא העולם בצלילה חופשית, כשצלל לעומק של 126 מטרים כשהוא לוקח נשימה אחת בלבד.

ציפוי גומי לכתר ובזל השעון. מקור - TimeandWatches.
ציפוי גומי לכתר ובזל השעון. מקור – TimeandWatches.

פנריי בחרה להמשיך את הקו הכהה של השעון גם בלוח השעון. השעון מגיע עם לוח סנדוויץ’ בצבע שחור. בשעה 3 אנו מוצאים תאריכון ובשעה 9 אנו מוצאים את מחוג השניות הקטן של השעון. אינדקסי השעה ומחוגי השעון מצופים בסופר לומינובה. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-300 מטרים.

לומינור מרינה 44 גוליאם נרי – מנגנון

פנריי משלבת בשעון את קליבר P.9010, מנגנון אינהאוס אוטומטי. פנריי מייצרת את המנגנון בנוישטל שבשוויץ והוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם שני תופים, המספקים לו רזרבת כוח של 72 שעות. המנגנון מגיע עם רוטור דו-כיווני.

גב השעון עם החתימה והתחריט בדמותו של נרי. מקור - TimeandWatches.
גב השעון עם החתימה והתחריט בדמותו של נרי. מקור – TimeandWatches.

פנריי ציידה את השעון בפונקציית Jumping Hour, המאפשרת לקדם את מחוג השעות בקפיצות של שעה אחת קדימה או אחורה, מבלי להפסיק את פעולת המנגנון. פונקציה שימושית במיוחד במעבר בין שעון קיץ וחורף או אזורי זמן.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש (למען הדיוק, פנריי השיקה אותו בסוף חודש ינואר השנה) בסדרת הלומינור מרינה של פנריי. כמו שעונים נוספים שראינו בשנה האחרונה מפנריי, גם השעון הזה מגיע עם אחריות לשבעים שנה. לצערנו, כמו שעונים אחרים שראינו מפנריי השנה, גם השעון הזה מגיע במהדורה מוגבלת של 70 יחידות בלבד.

לומינור מרינה 44 גוליאם נרי. מקור - TimeandWatches.
לומינור מרינה 44 גוליאם נרי. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס PAM01122, או בשמו המלא – Panerai Luminor Marina 44mm Guillaume Néry Edition, מגיע במחיר של 18,900 דולרים (אמריקאיים) ללא מיסים. השעון נמכר באופן בלעדי בבוטיקים של פנריי, כשהוא מגיע עם שתי רצועות. רצועה אחת היא רצועה שחורה העשויה מפלסטיק ממוחזר. הרצועה השנייה היא רצועת גומי לבנה. פנריי תצרף לכל שעון כלי מהיר להחלפת הרצועה. השעונים יגיעו בקופסת פלסטיק ממוחזר, עם חתימתו של נרי חרוטה על הקופסה.

השורה התחתונה

פנריי לומינור מרינה 44 גוליאם נרי. מקור - TimeandWatches.
פנריי לומינור מרינה 44 גוליאם נרי. מקור – TimeandWatches.

כפי שכתבנו פעמים רבות בעבר, פנריי היא סוג של טעם נרכש. אבל גם אם אתם לא מאלו שמתלהבים באופן אוטומטי מכל שעון של פנריי, אתם חייבים להודות שהלומינור מרינה 44 גוליאם נרי הוא שעון שנראה פשוט נפלא. המראה הכהה שלו, השימוש בסגסוגת מתקדמת בתהליך ייצור מתקדם, ביחד עם מנגנון איכותי ואחריות לשבעים שנה, הופכים אותו לשעון עמיד במיוחד לכל משימה שתרצו, כולל מקלחת במים חמים או קרים במיוחד ואפילו טבילה בבריכת הקאנטרי קלאב. אבל קצת יותר ברצינות – נרי הוא אגדה בענף הצלילה החופשית ואנחנו יכולים רק לברך על שיתוף הפעולה בינו לבין פנריי  ולקוות שנראה עוד שעונים מיוחדים כאלו במסגרת שיתוף הפעולה בין פנריי והצוללן האגדי.

למעבר לאתר של פנריי.