פנריי משיקה שעון חדש – לומינור Dieci Giorni GMT PAM01482, שכפי שאפשר להבין משמו, מגיע עם קומפליקציית GMT. אבל השם של השעון מרמז על הישג טכנולוגי מרשים נוסף של פנריי, כשהמילים – Dieci Giorni, מצביעות על רזרבת הכוח של מנגנון השעון. פירוש המילים באיטלקית – עשרה ימים, כך שכפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, מדובר בשעון עם רזרבת כוח של עשרה ימים. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

לומינור Dieci Giorni GMT PAM01482 – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף המוכר של השעונים של החברה בסדרת הלומינור, בקוטר של 44 מ״מ ובפלדת אל-חלד. בצד ימין של גוף השעון אנו מוצאים את מגן הכתר המוכר של החברה.

לומינור Dieci Giorni GMT PAM01482
לומינור Dieci Giorni GMT PAM01482

השעון מגיע עם לוח סנדוויץ׳, סין היכר נוסף של שעוני פנריי, בצבע כחול עמוק, בגימור קרני שמש. השעון מגיע עם מחוג נוסף עם קצה משולש כתום, כשזהו כמובן מחוג ה-GMT. בשעה 9, בלוח השניות הקטן של השעון, משלבת פנריי תצוגה נוספת הקשורה ל-GMT – תצוגת AM/PM, כך שלמעשה מחוג ה-GMT הוא מחוג 12 שעות ולא 24 שעות, כשמשולש-חץ קטן נוסף בצבע כתום מצביע על AM (אחרי חצות הליל) או PM (אחרי חצות היום).

לומינור Dieci Giorni GMT PAM01482
לומינור Dieci Giorni GMT PAM01482

בשעה 6, בחלונית צרה מאוזנת, אנו מוצאים מצביע נוסף ומעליו הכיתוב 10 Giorni – עשרה ימים, כשזהו כמובן מד רזרבת הכוח של המנגנון. השעון מגיע עם רצועת עור תנין בגוון כחול כהה.

לוח כחול בגימור קרני שמש עם תצוגת 24 שעות ומחוון רזרבת כוח
לוח כחול בגימור קרני שמש עם תצוגת 24 שעות ומחוון רזרבת כוח

לומינור Dieci Giorni GMT PAM01482 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר P.2003 של פנריי, מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק כאמור רזרבת כוח מרשימה של 10 ימים.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון. פנריי שילבה במנגנון מערכת נוספת, אשר מאפסת את מחוג השניות, כך שניתן לכוון את השעון בקלות לשעה מדויקת. כשמושכים את הכתר למצב השני, להב דק עוצר את גלגל האיזון, כשמקביל, פטיש קטן נע קדימה, מאפס את מחוג השניות ומחזיר את מחוג השניות למצב אפס, כך שניתן לכוון את השעה בצורה מדויקת.

מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של 10 ימים
מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של 10 ימים

אז מה חדש בעצם?

שעון GMT מרשים מבית פנריי, המשלב בתוכו תצוגת 24 שעות חכמה וגם רזרבת כוח מרשימה של עשרה ימים.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פנריי מגיע עם תג מחיר של 15,200 דולרים אמריקאיים (או 15,500 אירו). פנריי תשווק את השעון עם רצועת גומי נוספת בצבע כחול, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

השורה התחתונה

שעון GMT מרשים מבית פנריי, כאשר חשוב להדגיש כי כאשר אנחנו אומרים עליו מרשים, אנחנו מתכוונים בעיקר למנגנון שלו, שמגיע כאמור עם רזרבת כוח של עשרה ימים. דווקא בכל הקשור לקומפליקציית ה-GMT בשעון, היינו מעדיפים תצוגה קצת פחות מתחכמת, של 24 שעות או מחוון יום ומחוון לילה, אבל מי באמת שואל אותנו …?

למעבר לאתר של פנריי.