פנריי היא אמנם חלק בלתי נפרד מעולם שעוני היוקרה, אבל כשאנחנו חושבים על פנריי, סביר להניח שהדבר הראשון שעובר לנו בראש הוא שעוני Tool Watch ופחות שעוני דרס ושעונים אלגנטיים. בטח ובטח כשאנחנו שומעים את השם לומינור, סדרת שעוני הצלילה האייקונית והמוכרת של החברה. אבל גם בסדרה הזאת, פנריי מצליחה להפתיע אותנו מדי פעם עם שעונים יוקרתיים, כמו שני השעונים החדשים שלה, שהגיעו אלינו בחודש שעבר – לומינור Due TuttoOro – בתרגום מילולי – ״שניים הכל זהב״. מוזמנים להכיר את יצירות הזהב החדשות של פנריי ביחד איתנו.

לומינור Due TuttoOro – מפרט טכני

 פנריי משיקה כאמור שני שעונים חדשים. שני השעונים מגיעים בגוף בקוטר של 38 מ״מ, שעשוי מסגסוגת ה-Goldtech של פנריי.

לומינור Due TuttoOro. מקור - Escapement Magazine.
לומינור Due TuttoOro. מקור – Escapement Magazine.

השעונים מגיעים עם בזל מלוטש, עם צמידים העשויים גם הם מסגסוגת Goldtech, כשפנריי משלבת בצמידים משטחים מוברשים ומלוטשים. 

לומינור Due TuttoOro. מקור - Escapement Magazine.
לומינור Due TuttoOro. מקור – Escapement Magazine.

השעונים מגיעים עם לוחות השעונים המוכרים של פנריי, לוחות הסנדוויץ׳, עם תאריכון בשעה 3 ועם לוח שניות קטן בשעה 9. ההבדל בין שני השעונים הוא בצבע של לוח השעון.

לומינור Due TuttoOro. מקור - Escapement Magazine.
לומינור Due TuttoOro. מקור – Escapement Magazine.

שעון אחד מגיע עם לוח בצבע כחול בגימור קרני שמש, כשהשעון השני מגיע עם לוח לבן בגימור קרני שמש. בשני השעונים פנריי שילבה תאריכון בצבע של לוח השעון. השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

לומינור Due TuttoOro – מנגנון

פנריי משלבת בשני השעונים את קליבר P.900. קליבר P.900 הוא מנגנון אוטומטי שהוא בעצם ״סוס העבודה״ של פנריי, שמשולב באינספור שעונים של החברה. 

קליבר P.900 בגב השעונים. מקור - Escapement Magazine.
קליבר P.900 בגב השעונים. מקור – Escapement Magazine.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, כשהוא מספק רזרבת כוח של שלושה ימים. את המנגנון אפשר לראות מבעד לגב השקוף של שני השעונים. 

אז מה חדש בעצם? 

שני שעונים חדשים שהם ללא ספק בין השעונים האלגנטיים-דרסיים ביותר שיש לפנריי בליין הלומינור שלה כיום. זה אולי נשמע קצת מוזר להגיד על שעון לומינור דרסי, אבל כשנזכרים שמדובר בשעונים בגוף העשוי זהב ובקוטר צנוע – בסטנדרטים של פנריי – של 38 מ״מ בלבד, אז אפשר להבין איך אפשר לקרוא לשעונים הללו דרסיים. 

הלוח הכחול בגב השעונים. מקור - Escapement Magazine.
הלוח הכחול בגב השעונים. מקור – Escapement Magazine.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, פנריי משיקה שני שעוני Due TuttoOro חדשים. השעון הראשון, PAM01182, הוא השעון שמגיע עם הלוח הכחול. השעון השני, PAM01326, הוא השעון שמגיע עם הלוח הלבן. תג המחיר של שני השעונים עומד על 31,100 אירו, שהם כ-32,950 דולרים אמריקאיים. 

לומינור Due TuttoOro. מקור - Escapement Magazine.
לומינור Due TuttoOro. מקור – Escapement Magazine.

השורה התחתונה

סדרת ה-Due של פנריי (Due – שניים באיטלקית), הם שעונים המיועדים לגברים ולנשים, כשבסדרה הזאת מנסה פנריי להשיק שעונים בגדלים שהם יותר יוניסקסיים. שני השעונים החדשים שמצטרפים לקולקציה הזאת, ה-TuttoOro הם שעונים נהדרים, שעונים בדיוק על ההגדרה יוניסקסיים מצד אחד ומצד שני מספקים את המראה היוקרתי והאלגנטי הודות לשימוש בזהב ה-Goldtech של פנריי.

שעונים יוניסקסיים מבית פנריי. מקור - Escapement Magazine.
שעונים יוניסקסיים מבית פנריי. מקור – Escapement Magazine.

אנחנו מתארים לעצמנו שקהל היעד של השעונים הללו יהיה יותר בנות המין היפה, אם כי אנחנו יכולים לראות בקלות גם גברים עם יד עדינה יותר שישמחו לצרף לקולקציה שלהם שעון פנריי אלגנטי.