כשהשם לונג’ין עולה לנו לראש, סביר להניח שאנחנו חושבים על שעוני צלילה – מודרניים או וינטאג’יים ושעוני דרס. אבל לצד סדרות כמו ההריטאג’, הידרו-קונקווסט, המאסטר והאחרות, ללונג’ין יש גם סדרת שעוני נוספת, קצת פחות מוכרת לקהל הרחב. סדרת שעוני דולצ’ה ויטה. ממש בימים אלו, לונג’ין החליטה לחדש את סדרת השעונים הזאת ולהשיק שעון עם לוח חדש בסדרה. הגורו החליט שזאת סיבה מצויינת עבורו להכיר לכם את השעונים הללו. לונג’ין דולצ’ה ויטה – שעון הארט דקו של לונג’ין, עכשיו עם לוח סקטורים (אזורים).

לונג’ין דולצ’ה ויטה לוח סקטורים – מפרט טכני

כפי שאתם יכולים לראות, סדרת שעוני הדולצ’ה ויטה היא סדרת שעונים בגוף מלבני. אם הוא נראה לכם דומה למשהו, אתם לא טועים. גוף השעון מבוסס על שעונים דוגמת הרברסו של יגר לה-קולטרה או הטנק סולו של קרטיה.

לונג'ין דולצ'ה ויטה לוח סקטורים. מקור - TIME AND WATCHES.
לונג’ין דולצ’ה ויטה לוח סקטורים. מקור – TIME AND WATCHES.

את ההשראה לדגם החדש וללוח החדש לקחה לונג’ין משעון שלה משנות העשרים של המאה הקודמת, עידן הארט-דקו המפואר.

 לוח וינטאג'י לסדרת שעוני הארט-דקו של לונג'ין. מקור - TIME AND WATCHES.

לוח וינטאג’י לסדרת שעוני הארט-דקו של לונג’ין. מקור – TIME AND WATCHES.

אם גם לוח השעון נראה לכם מוכר, גם כאן אתם לא טועים. לונג’ין שילבה את לוח הסקטורים לאחרונה בשעוני ההריטאג’ קלאסיק שלה. אפשר לראות שמדובר כמעט באותו לוח, שפשוט “מעכו” אותו לצורת מלבן.

שעון ההריטאג' עם לוח הסקטורים. מקור - לונג'ין.
שעון ההריטאג’ עם לוח הסקטורים. מקור – לונג’ין.

לונג’ין משיקה שני שעונים חדשים בסדרה. שניהם מגיעים מגוף העשוי מפלדת אל-חלד, אבל בממדים שונים מעט. הדגם הראשון, רפרנס L5.767 מגיע בגובה של 47 מ”מ וברוחב של 28.2 מ”מ. הדגם השני, רפרנס L5.757 מגיע בגובה של 43.8 מ”מ וברוחב של 27.7 מ”מ.

רפרנס L5.767. מקור - TIME AND WATCHES.
רפרנס L5.767. מקור – TIME AND WATCHES.

לוח השעון משלב בין שני אזורים בגוונים שונים של כסף, עם ספרות ערביות. מחוגי השעון עשויים מפלדת אל-חלד בצבע כחול. הם משתלבים בצורה עדינה ואלגנטית במראה הכללי של השעון. בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים חלונית עם תאריכון.

לונג’ין דולצ’ה ויטה לוח סקטורים – מנגנון

לונג’ין שילבה בשעונים החדשים את קליבר L592 שלה. מנגנון אוטומטי המבוסס על קליבר A20.L011 של ETA. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 45 שעות, כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה.

אז מה חדש בעצם?

סדרת שעונים לא כל כך מוכרת של לונג’ין, שמקבלת לוחות שעונים וינטאג’יים-חדשים. מה רע?

לונג'ין דולצ'ה ויטה לוח סקטורים. מקור - TIME AND WATCHES.
לונג’ין דולצ’ה ויטה לוח סקטורים. מקור – TIME AND WATCHES.

כמה זה עולה לנו?

השעונים החדשים מגיעים עם רצועות עור בצבע שחור או חום, עם אבזם מתקפל משולש. תג המחיר של השעונים הללו עומד על 1,600 דולרים.

לונג'ין דולצ'ה ויטה לוח סקטורים. מקור - TIME AND WATCHES.
לונג’ין דולצ’ה ויטה לוח סקטורים. מקור – TIME AND WATCHES.

השורה התחתונה

אם חיפשתם אופציה תקציבית לשעוני הרברסו או הטנק סולו ולא הכרתם – אז הגורו שמח להכיר לכם את סדרת הדולצ’ה ויטה של לונג’ין. כפי שציינו פעמים רבות בכתבות שלנו על לונג’ין בשנה האחרונה, אנחנו מאמינים גם שאנחנו לא באמת מחדשים לכם, אבל מדובר ביצרנית שעונים נפלאה שמציעה שעונים נהדרים, בתג מחיר אטרקטיבי ושווה לכל כיס. גם במקרה של הדולצ’ה ויטה – מדובר באופציה תקציבית נפלאה לכל מי שחיפש שעון אלגנטי בצורה מלבנית, כזאת שבאמת לא תכאב בכיס כמעט לאף אחד.

למעבר לאתר של לונג’ין.