בחלק הראשון של סיכום שנת 2020 שלנו, לונג’ין קיבלה את הציון טוב מאוד. אמנם אנחנו רק בתחילת 2021, אבל לגורו יש הרגשה שגם השנה הזאת הולכת להיות טובה מאוד אצל לונג’ין. החברה הנהדרת הזאת, השיקה מתחילת השנה מספר שעונים מעניינים. היום נכיר אחד מהם – לונג’ין הידרו-קונקווסט טו-טון, שעון המבוסס על שעון הצלילה המוכר והמוצלח של החברה. צלילה נעימה!

לונג’ין הידרו-קונקווסט טו-טון – מפרט טכני

שעון הלונג’ין הידרו-קונקווסט טו-טון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41 מ”מ. גוף השעון הוא הגוף המוכר של שעוני ההידרו-קונקווסט של לונג’ין – שעוני צלילה קלאסיים, אם תרצו – על גבול הסאבמרינר. 

לונג'ין הידרו-קונקווסט טו-טון. מקור - Monochrome Watches.
לונג’ין הידרו-קונקווסט טו-טון. מקור – Monochrome Watches.

לונג’ין משלבת בשעון משטחים מוברשים עם משטחים שעברו פוליש מלא. בזל השעון מגיע עם אינסרט קרמי. מראה הטו-טון מגיע בבזל, מחוגים והכתר של השעון, כמו גם בסמל החברה. כדי לשמור על תג המחיר העממי יחסית של השעונים הללו, לונג’ין לא משתמשת בזהב מלא מן הסתם, אלא בציפוי זהב (PVD Rose Gold). לונג’ין משתמשת בתהליך התזת זהב על פלדת אל-חלד, מה שמעניק לשעון מראה מיוחד. 

לונג'ין הידרו-קונקווסט טו-טון. מקור - Monochrome Watches.
לונג’ין הידרו-קונקווסט טו-טון. מקור – Monochrome Watches.

לונג’ין תשיק מספר גרסאות לשעון הזה. גרסה אחת תגיע עם בזל (אינסרט) שחור ולוח שחור. גרסה נוספת תגיע עם בזל בצבע אפור ולוח תואם. שעון מעניין נוסף בסדרה יהיה בצבע ירוק מט עם בזל תואם. הגרסה האחרונה תגיע עם לוח כחול ובזל כחול. 

ירוק טו-טון? אפשרי. מקור - Monochrome Watches.
ירוק טו-טון? אפשרי. מקור – Monochrome Watches.

לונג’ין תציע את השעונים עם רצועת גומי בגוון התואם את לוח השעון או עם צמיד מתכתי טו-טון גם הוא. 

לונג’ין הידרו-קונקווסט טו-טון – מנגנון

שעוני הטו-טון החדשים של לונג’ין מגיעים עם קליבר L888. מדובר במנגנון אוטומטי המבוסס על קליבר ETA A31.L02. המנגנון פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומציע רזרבת כוח מרשימה של 72 שעות.

אז מה חדש בעצם?

סדרת ההידרו-קונקווסט היא סדרת שעוני הצלילה המודרניים של לונג’ין. לונג’ין, שבשנים האחרונות הפכה לאחת המובילות בתחום שעוני הוינטאג’, מציעה בנוסף את שעוני ה-Legend Diver וה-Skin Diver, אבל הם מגיעים במראה וינטאג’י הרבה יותר. שעוני ההידרו-קונקווסט מגיעים במראה “קשוח” ומודרני יותר, כשהם מציעים עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים. השילוב של בזל קרמי עם המראה הכל-כך “סאבמרינרי” הופך אותם לאופציה נפלאה לכל מי שמחפש שעון רב-שימושי במחיר שווה לכל כיס. מה שמוביל אותנו לסעיף הבא …

אפשרות לצמיד מתכתי טו-טון או רצועת גומי בצבע תואם ללוח השעון. מקור - Monochrome Watches.
אפשרות לצמיד מתכתי טו-טון או רצועת גומי בצבע תואם ללוח השעון. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

1,670 אירו. בתרגום לשקלים בשער האירו היום – כ-6,700 ש”ח. מחיר נהדר, כמו כל שעוני הסדרה. אם התלבטתם מה לעשות עם הכסף של אחד מהטיולים לחו”ל או לאילת שהתבטלו בגלל הקורונה, אתם יכולים להוסיף את השעון הזה לרשימת הקניות שלכם. 

לונג'ין הידרו-קונקווסט טו-טון. מקור - Monochrome Watches.
לונג’ין הידרו-קונקווסט טו-טון. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

בעולם השעונים אין חברה אחת שאפשר להגיד עליה שהיא הטובה ביותר בקטגוריה מסוימת. תנסו לבחור את יצרנית השעונים הטובה בעולם? חלק יגידו פטק פיליפ, חלק יגידו ושרון קונסטנטין, אחרים יגידו F.P Journe. תשאלו מי יצרנית שעוני הצלילה הטובה בעולם? תתכוננו למלחמה בין חובבי רולקס, אומגה, פנריי, בלנפיין, סייקו ועוד. תשאלו מי יצרנית השעונים שמציעה את התמורה הטובה ביותר למחיר? גם כאן, יש לא מעט חברות נפלאות, חלקן בקטגוריות המחיר הגבוהות יותר, חלקן בקטגוריות המחיר הנגישות-תקציביות יותר. אבל דבר אחד בטוח – בכל רשימה כזאת של החברות שמציעות את התמורה הטובה ביותר למחיר, תמצאו את לונג’ין. 

לונג'ין הידרו-קונקווסט טו-טון. מקור - Monochrome Watches.
לונג’ין הידרו-קונקווסט טו-טון. מקור – Monochrome Watches.

שעוני ההידרו-קונקווסט מציעים תמורה נהדרת למחיר. שעון צלילה במראה מודרני, עם בזל קרמי. תג מחיר של מתחת ל-7,000 ש”ח (לשעון שמיוצר בשוויץ,כן?) עם מנגנון עם רזרבת כוח של 72 שעות. מה עוד אפשר לבקש? אז אם חיפשתם עד היום אופציה תקציבית לשעון צלילה טו-טון במראה מודרני, לונג’ין סגרה לכם את הפינה בצורה מושלמת. נקודת התורפה היחידה של השעונים הללו? תתכוננו להרבה שאלות – מה זה, רולקס? 

למעבר לאתר של לונג’ין.